Leśny portal informacyjny - Lasy polskie Forum dyskusyjne
nie tylko o lasach, nie tylko dla leśników

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Traktorek kosiarka-najlepszy wybór?
Autor Wiadomość
trzezwylesnik 
Podleśniczy

Wysłany: 2017-04-16, 16:18   Traktorek kosiarka-najlepszy wybór?

Szanowni Forumowicze pomocy! Jestem przed zakupem ów kosiarki i nie mam pojęcia co wybrać. Chce przeznaczyć na to 8000 PLN. Do koszenia mam ok. 60 arów, teren równy. Pomóżcie.

Piotrek 
Admin
Stara Pierdoła (i gaduła?)

Wysłany: 2017-04-16, 19:05   

Na 60 arach się chyba nie opłaca taka samobieżna kosiarka za osiem kafli...

Jeśli teren równy to jak taką powierzchnię kosiłem (dla zdrowia i przyjemności) tradycyjną kosą. Lepsze niż karnet na siłownię. :)

Naj 
Inżynier Nadzoru
Naj

Wysłany: 2017-04-16, 21:01   

Piotrek napisał/a:
Na 60 arach się chyba nie opłaca taka samobieżna kosiarka za osiem kafli...
Jeśli teren równy to jak taką powierzchnię kosiłem (dla zdrowia i przyjemności) tradycyjną kosą. Lepsze niż karnet na siłownię. :)
Nie żartuj. On chce mieć trawnik, a nie łąkę koszona dwa razy w roku. Trawnik trzeba kosić co dwa tygodnie, jeśli pogoda dopisuje. No, i ma być równo i nisko... :)
Kosiarki samobieżne, jeśli chodzi o budowę, różnią się głównie napędem. Z napędem mechanicznym (ręcznie włączane przełożenia) są tańsze. Z napędem hydraulicznym (bezstopniowa skrzynia przekładniowa) są droższe. Ale komfort pracy znacznie lepszy. Na tą powierzchnie nie musisz kupować traktorka o najwyższej mocy (np. 17-20 KM). Wystarczy 10-12. Rozejrzyj się, gdzie masz najbliższy serwis i jak on wygląda. Bo traktorek będzie musiał od czasu do czasu być serwisowany. Ja nie doradzę obiektywnie, ze względu na skrzywienie zawodowe. :lol: Wybrał bym Partner- McCulloch (bo to wszystko jedno). Najlepiej kupować w marketach, bo ceny mają niższe. Ewentualnie Stiga...
Przy zakupie żądaj uruchomienia przed sprzedażą...

Helenka 
Zastępca Nadleśniczego
Główna Analityczka Leśnego Uśmiechu :)

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-04-22, 20:38   

Polecam kosiarki firmy AL-KO. Potrafią znieść naprawdę wiele :lol: (nierówności, bliskie spotkanie z kretowiskiem i takie tam różne inne... :roll: ). Ja kiedyś, chyba już będzie dobre ponad 10 lat :shock: zakupiłam takową z koszem i napędami w sklepie ogrodniczym. W pierwszym roku chyba 4 razy musiałam przyjeżdżać do nich na przegląd i wymianę oleju w ramach gwarancji, a potem to tylko zmieniałam albo ostrzyłam noże :) W punkcie, w którym zakupiłam moją kosiarkę były też egzemplarze Stigi, które sprzedawca również zachwalał, jednak polecał Al-KO ze względu na cenę i bezawaryjność zapewniającą wieloletnią eksploatację, a technicznie takie same.
Na takie równe trawniki można pokusić się na zakup kosiarek "robotów koszących", ale tego jeszcze osobiście nie "obmacałam".
Ja osobiście polecam autoryzowany sklep, który zapewni obsługę w ramach gwarancji, poradę i ewentualną naprawę.
Warto sprawdzić przed zakupem jak jest z dostępnością części i zwyczajnie pomyszkować na forach :)
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)

trzezwylesnik 
Podleśniczy

Wysłany: Wczoraj 16:36   

Wykonałem rekonesans i jak przy każdym zakupie trzeba sprawdzić wszystko oraz co najważniejsze zdobyć pewną wiedzę. Jak zawsze diabeł tkwi w szczególe. Obecnie na rynku traktorki do 15.000 PLN to tylko Viking stihla oraz husqvarna. Zapewniają serwis, przeglądy i dostęp części do 10 lat od daty zakupu. Warto zwrócić uwagę na rodzaj silnika oraz kraj jego produkcji. Czekam na swój. Po 6 latach zajezdziłem crafstmana.

Naj 
Inżynier Nadzoru
Naj

Wysłany: Wczoraj 18:24   

trzezwylesnik napisał/a:
...Viking stihla oraz husqvarna. ... Warto zwrócić uwagę na rodzaj silnika oraz kraj jego produkcji. Czekam na swój. Po 6 latach zajezdziłem crafstmana.
Husqvarna, Partner, McCulloch i "craftsman" - to ten sam producent. Tylko inne znaki towarowe. Wszystko produkowane w USA, dla różnych odbiorców. Silniki masz do wyboru praktycznie dwa: Honda lub Briggs & Stratton. Ten ostatni też bywa produkowany w Chinach, ale niczym nie odbiega od amerykańskiego (fabryka należy do B&S). Jeśli chodzi o trwałość, to zwróć uwagę na przednią oś. Powinna być odkuwana a nie wyginana z blachy.

Poulan_USA.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 194,32 KB

Odpowiedz do tematu