Wielka Rafa Koralowa umiera

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77728
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Wielka Rafa Koralowa umiera

Post autor: drwalnik »

Wielka Rafa Koralowa umiera. Ciężko temu zapobiec, lokalne akcje nie wystarczą. Potrzebne są ograniczenia w emisji gazów cieplarnianych...
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 9,1,0.html
szpadel
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 18:32

Post autor: szpadel »

Pomocny w tej kwestii ma być handel jednostkami emisyjnymi CO2 z podsadzeń buka w gospodarstwach węglowych...
przepraszam, czy ten kasztan to pani?
szpadel
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 18:32

Post autor: szpadel »

Nie wiem jak to chronologicznie się ułożyło i czy słusznie doszukiwać się związków (żeby nie popaść w paranoję), ale ponieważ posty czytane są tu przez różnych ludzi, trwający obecnie proces "od pomysłu do realizacji" przywodzi mi na myśl wątek z pewnego filmu..
W "Lasy prywatne i innych własności » Biznesowy las" kiedys napisałem:
"Gdyby to np. było doprecyzowane tak, że nie byłoby wątpliwości, ze drzewostan założono (jakiś oficjalny paszport/rejestr) na użytek wyłącznie np. energetyczny - szczególnie w sytuacji, gdy na Polskę nakłada się pewne rygory związ. ze zmniejszeniem emisji tlenków siarki, azotu,[tu pominąłem CO2], to ludzie zapewne w tym kierunku poszliby chętniej. A i władza mogłaby pochwalić się większą lesistością kraju i być może odnotować w statystykach nadprodukcję tlenu [czytaj też..ubytek CO2].
Zapewne definicja tak jest doprecyzowana, żeby cel produkcyjny (w postaci opałówki) jaki towarzyszy wyższym celom w LP miał swoje ujście niezaleznie od inszych inszości.."
..To było w kontekscie plantacji na cele energetyczne..dla zwykłych ludzi, tymczasem pomysł (nieco zmodyfikowany..oczywiście z rozbudowaną procedurą) jest realizowany w postaci LGW.
Nikt LGW nie komentuje, nie dziwi to mnie..z uwagą będę się jednak przyglądał, jak nasza palneta zacznie oddychać pełną piersią..
przepraszam, czy ten kasztan to pani?
ODPOWIEDZ