Zabezpieczenie lasu

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
napoli
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 31 mar 2017, 15:08

Zabezpieczenie lasu

Post autor: napoli »

Witajcie,
posiadam swój lasek - jest to duże pole obsadzone głównie sosnami i jodłami. Mniej więcej w połowie pola jest górka, na której nic nie chce rosnąć. Co roku prawie były tam sadzone drzewka i nic. Głównym problemem jest brak wody. Co prawda podlewałem, ale sadzonki się nie przyjmowały. Macie jakiś pomysł co mógłbym tam posadzić, aby przy w miarę częstym podlewaniu coś z tego było ? Drugim problemem przy sadzeniu są sarny i dziki, które wchodzą w sadzonki z pobliskich pól. Dlatego chciałbym ogrodzić nieszczęsną górkę. Pytanie co wybrać pastuch czy siatkę leśną. Taniej chyba wyjdzie siatka. Znalazłem dosyć tanio taką siatkę jak na zdjęciu - myślicie, że będzie ok ?
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-napoli
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Owszem, ale mogłaby być ze 20 - 40 cm. wyższa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Zabezpieczenie lasu

Post autor: Naj »

napoli pisze:...były tam sadzone drzewka i nic. Głównym problemem jest brak wody. Co prawda podlewałem, ale sadzonki się nie przyjmowały. Macie jakiś pomysł co mógłbym tam posadzić, aby przy w miarę częstym podlewaniu coś z tego było ? Drugim problemem przy sadzeniu są sarny i dziki, które wchodzą w sadzonki z pobliskich pól. Dlatego chciałbym ogrodzić nieszczęsną górkę. Pytanie co wybrać pastuch czy siatkę leśną. Taniej chyba wyjdzie siatka. Znalazłem dosyć tanio taką siatkę jak na zdjęciu - myślicie, że będzie ok ?
Pozdrawiam
Coś z tym wysychaniem jest nie tak. Jaka gleba jest na tej górce? Jaki to region kraju? Co sadziłeś? Jak duże sadzonki? Jakie są te szkody od zwierzyny?
Ja bym nie grodził. Dziki Ci sadzonek nie zjedzą. A sarna potrafi i przez ogrodzenie przeleźć. Jeśli to jest zgryzanie, to przed sarnami wystarczą repelenty. Ja w swoim czasie stosowałem Cervacol i było OK. Gorzej ze spałowaniem
http://www.warcino.szczecinek.lasy.gov. ... N6IC4VOJpg
Kozły mogą zniszczyć kilka sadzonek przy wycieraniu poroża. Ale one znęcają się nad jednym drzewkiem zwykle...
ODPOWIEDZ