Wyłącznie z produkcji leśnej - działka rekreacyjna

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

szpadel
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 18:32

Post autor: szpadel »

Tu jest strona matka do stron z darmowymi warstwami .shp na całą Polskę...w tym obszary chronione:
http://gis-support.pl/baza-wiedzy/dane-do-pobrania/

a tu do darmowego programu QGIS, który się instaluje, zakłada projekt, nadaje mu odwzorowanie i dodaje do projektu warstwy.shp i sprawdza zasięgi:
http://qgis.org/pl/site/forusers/download.html

Co do długości strefy ochronnej od jeziora na działce, to podchodzi to pod prawo wodne i bierze się pod uwagę odległość od linii brzegu wody średniookresowej lub granica drzew i "traw"(szuwarów)..nie granicę z ewidencji z map, bo często działka jeziora a granica brzegu wody do jest jakieś 30-50m, a ma to znaczenie. Można wziąć geodetę i zrobi operat rozgraniczenia "wodno/gruntowego".

Piszę o tym, bo mnie to bezpośrednio dotyczyło, ale ja o tych rzeczach przed zakupem wiedziałem, bo z natury bywam upierdliwy :)
przepraszam, czy ten kasztan to pani?
Mil3nkaJ
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2016, 12:49
Lokalizacja: wwl

Post autor: Mil3nkaJ »

Dzięki, ciekawe rzeczy więc chętnie się z nimi zapoznam :)
Z tymi domkami holenderskimi jest to o tyle zastanawiające, że w którymś prawie wyczytałam, że trzeba go co ileś tygodni przestawiać z kąta w kąt ;) Obstawiam, ze to takie zabezpieczenie by domek holenderski nie miał stałego dostępu do kanalizacji czy wody...


u mnie obecnie stanęło na darowaniu sobie opisywanej nieruchomości. Z uwagi na pewne koszta i fatygę, którą bym poniosła poinformowałam o wszystkich procedurach właściciela działki stawiając przy tym swoją niższą cenę (różnica 1/4), przekonany, że bez problemu ją komuś sprzeda bo jest zainteresowanie nie zgodził się ;) Sam wspomniał, że owszem zainteresowanie jest do momentu gdy ludzie nie dowiedzą się, że to działka rekreacyjna. Ba! i to nie wiedząc dalej że widnieje jako Las, a tego z pewnością się dowiedzą chociażby już bezpośrednio u notariusza który ma taki obowiązek. Temat jednak powoli coraz bardziej zgłębiam na wypadek gdyby trafiła się inna działeczka w pięknej dla mnie okolicy :)
szpadel
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 18:32

Post autor: szpadel »

W ww. orzeczeniu jest podane, że domki holenderskie traktowane są jako obiekty budowlane (tak jak np. metalowe kontenery na budowie) i wymagają zgłoszenia co 120 dni, że coś takiego jest na działce..i po tych 120 dniach ponownie itd. Ludzie tego nie robią, bo liczą, że nikt nie będzie na tyle upierdliwy. I z reguły tak jest, no bo jest tego dużo, a urzędnicy mają inne wazniejsze sprawy. Wszystko jednak do czasu, az się pokłócimy z życzliwym sasiadem o jabłka, które spadają na naszą dzialkę, czy inne bzdury lub zapragniemy mieć przyłącza lub kilka takich domków,np.w celach zarobkowych. Ktoś da cynk i mamy inspektora.
Tego problemu nie ma z przyczepami kempingowymi z homologacją (z numerami rejestr. i po przeglądzie), ale wiadomo, ludzie wolą obiekty "zakotwiczone"..
przepraszam, czy ten kasztan to pani?
ODPOWIEDZ