mlas mini a pliki shp

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

grubyalbert, wyobrażasz sobie ten burdel, gdyby powiedzmy trzech użytkowników mLas takie zmodyfikowane (i na przykład błędne) warstwy wyeksportowało z kolei do LMN?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: off-legal »

Może sprawdźcie znaki końca linii ? Często o taką pierdółkę się rozbija, jakaś aplikacja może zmieniać standard Unixowy na Windowsowy i później wychodzi pasztet ?
grubyalbert
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 16:33

Post autor: grubyalbert »

Piotrek pisze:grubyalbert, wyobrażasz sobie ten burdel, gdyby powiedzmy trzech użytkowników mLas takie zmodyfikowane (i na przykład błędne) warstwy wyeksportowało z kolei do LMN?
żeby nie filozofowac :wink: to LMN powinna miec taką opcje zeby nie importowac elementow nie pasujacych do bazy (pól tabel itp)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

off-legal, w standardzie shp nie ma to znaczenia. To nie plik tekstowy. Co ma w środku poczytaj tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Shapefile
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

grubyalbert
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 16:33

Post autor: grubyalbert »

najprawdopodobiniej jest tak w aplikacji, że wszystkie pliki wyeksportowane z LMN muszą być razem (plik zip/ ten sam katalog) na telefonie. Niestety nie mam dostępu do takiej paczki, czy mógłby ktoś to sprawdzić:
a) wyeksportować z LMN pliki shp, usunac ktorykowlwiek z plików z powstalej paczki i wgrac do telefonu do aplikacj mLas mini
b) jeżeli pierwszy krok sie powiedzie powstala paczke ->jeden z plików zmodyfikowac np. w QGIS i wgrac ponownie do telefonu.
Tyle teorii.
Mateusz_89
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 08 kwie 2014, 14:33

Post autor: Mateusz_89 »

Witam, mam problem z załadowaniem map do mlas mini na smartfonie. Przy rozpakowywaniu danych występuje komunikat "Brak danych geometrycznych"
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Mateusz a pliki masz wygenerowane przez Mlas z SILP u ?
bartek.sobon
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:14

Problem z mlas mini

Post autor: bartek.sobon »

witam
mam taki problem od nadlesnictwa dostałem spakowane pliki shp
zainstalowałem mlas mini pliki rozpakowałem i wrzuciłem na telefon jednak mlas mini ich nie widzi. pisze prace wiec nadlesnictwo bez problemu udostepniło mi mape jenak nie moge jej otwozyc moze sa jakies inne aplikacje gdzie moge to otwozyc
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Luźne pliki *.shp otwierane są od wersji Lite. Mini pozwala otwierać wyłącznie gotowe projekty :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
bartek.sobon
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:14

Post autor: bartek.sobon »

a gdzie moge pobrac ta wersje
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wersję Lite trzeba kupić :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
autuh
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 22 gru 2016, 07:07

Post autor: autuh »

Na stronie Taxus IT można pobrać wersje demo na 30 dni.
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

mLas inżynier Lite 7, dla stażystów LP jest dostępny na okres 12 miesięcy (bezpłatnie).
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Michał34
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 20:30

Post autor: Michał34 »

Na stronie w tej chwili są dwie wersje demo lite 6 i lite 7 oraz 2 wersje demo inzynier pro 6 i pro 7 razem 120dni użytkowania pełnych wersji programu.
Poszukiwania czas zacząć
Awatar użytkownika
Turkuć
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 490
Rejestracja: niedziela 25 lut 2007, 06:42
Lokalizacja: Nadleśnictwo

Post autor: Turkuć »

bartek.sobon - do Mini nie trzeba rozpakowywać paczki otrzymanej z nadleśnictwa - program działa na spakowanej.
Owoc �ywota Twojego JeZUS
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Capricorn pisze: Wysłany: 2017-03-22, 11:33     
Luźne pliki *.shp otwierane są od wersji Lite.
tak ale tylko w wersji 7
w 6 żeby mLAS LITE odczytał luźne pliki shp muszą się nazywać tak samo jak warstwy pomiarowe inaczej je wczyta ale Ty ich nie widzisz...
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie wiedziałem, że coś zostało skaszanione w nowszych wersjach. Ja mam mLAS w wersji 4.033 (jeszcze na Windows CE) i warstwy wczytuje bez problemu :? Pytanie, co rozumiesz przez
ulan01 pisze: warstwy pomiarowe
W czasie tworzenia warstwy powstają trzy pliki i wszystkie muszą mieć jednakową nazwę, choć inne rozszerzenia. Sama nazwa nie ma znaczenia (przynajmniej w mojej wersji mLASa), bo niejednokrotnie zmieniałem/modyfikowałem nazwy i nie mam problemu z wyświetlaniem. Może pod Androidem są problemy, ale o tym nie wiem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

W 7 warstwy wrzucone np do mapy w szkicowniku LMN przejmujesz z automatu [ chyba że nie zaznaczysz tej opcji ] i są wyświetlane na mlasie . Podczas pobierania tych warstw dodany jest jakiś kod który umożliwia ci graficzne przedstawienie obiektu na Mlasie w telefonie . Dlatego jeżeli masz warstwy z innego urządzenia niż Mlas np Qgis nie otworzy ci ,chyba że przekonwertujesz przez szkicownik .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dobrze i niedobrze. Dobrze, boprościej. Niedobrze, bo część powierzchni nie jest pnsw (np. odnowienia pod okapem) i musisz myśleć, by nie wlazły do mapy, a siedziały w szkicowniku tylko na potrzeby mLasu (o ile dobrze rozumiem ideę) :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Jak je przejmujesz to ile to waży ? Te kilka bajtow nie ma żadnej różnicy a można ustawić ich widoczność lub wykasować jak kto woli . 7 naprawdę jest krokiem do przodu w stosunku do 6 bo daje możliwość zbierania i przekazywania informacji pozyskanych poza Mlasem . Brakuje mi tu ciekawych ikon jak i dodawania nowych atrybutów do danej warstwy bo sama uwaga to trochę mało .
ODPOWIEDZ