Leśny portal informacyjny - Lasy polskie Forum dyskusyjne
nie tylko o lasach, nie tylko dla leśników

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Warto zajrzeć: Encyklopedia leśna, Encyklopedia piwa, Dziennik Leśny

Poprzedni temat «» Następny temat
Panel leśniczego SILP
Autor Wiadomość
kolorowe kredki 
Nadleśniczy

Wysłany: 2017-03-16, 16:14   

Tworzenie dziś niedużego zlecenia z hodowli - 1h15min. Lajcik. Taką robotę to ja rozumiem. :roll:

Blues Brothers 
Leśniczy

Wysłany: 2017-03-16, 19:03   

:lol: Nadchodzi wypłata odnowieniowa :twisted: Przechodzimy na nocną zmianę :(

Wiesław 
Leśniczy
Wiesław

Wysłany: 2017-03-16, 20:16   

Piotrek napisał/a:
52 - 27 = ?, ile? 25? Przez tyle wersji trwa problem ustawienia odpowiedniego języka.
Problem trwa "przez jedną wersję".
Raz wybrane ustawienia są uwzględniane w każdej kolejnej aktualizacji... I tak jest od 25 wersji...
Demonizujesz Waść... :wink:
Używam kilkanaście aplikacji, do których musiałem dogrywać polską nakładkę językową. Powinienem z nich zrezygnować i wyrazić oburzenie, że mój język ojczysty jest przez twórców aplikacji dyskryminowany?
Przecież polskie dzieciaki miałyby wtedy o 90% gierek mniej do wyboru... :wink:

crocidura 
Inżynier Nadzoru

Wysłany: 2017-03-16, 21:29   

My zgłaszamy takie problemy do informatyka, lub DT, oni wrzucają je do "szamba".

W ostatnich dniach podobno takie zgłoszenia są częste (nie licząc dni gdy ZILP przesyła notki o problemach technicznych przed lawiną zgłoszeń z nadleśnictw, zdarza się to niemal codziennie). Przynajmniej tak usprawiedliwia się biuro.

Myślę, ze ZILP powinien zacząć ograniczanie łączy od dyrekcji... wtedy szybko skończyłyby się problemy a zaczęły zakupy brakujacego sprzętu.

Piotrek 
Admin
Stara Pierdoła (i gaduła?)

Wysłany: 2017-03-16, 21:49   

Wiesław napisał/a:
Używam kilkanaście aplikacji, do których musiałem dogrywać polską nakładkę językową.
Ja tez. Tylko one maja to do siebie, że po wgraniu polskiej nakładki po prostu w menu "Options" wybieram odpowiedni język i cieszę się polskim interfejsem.
Do Cyberfoxa nic nie dogrywałem (pl-PL już jest w paczce i jest instalowany). Tyle tylko, że w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config. O to mi chodzi a nie o to, że twórcy dyskryminują mój język. Bo oni go instalują tak samo jak inne. Ale ani mnie, ani innym nie podpowiadają co zrobić aby mieć własny język interfejsu tylko muszę tego szukać po przeróżnych forach i przekopywać się przez dziesiątki idiotycznych porad oraz bezsensownych komentarzy aby wreszcie po kilku minutach straconego czasu zdobyć upragnioną informację.

Wiesław 
Leśniczy
Wiesław

Wysłany: 2017-03-16, 21:57   

Piotrek napisał/a:
Do Cyberfoxa nic nie dogrywałem (pl-PL już jest w paczce i jest instalowany). Tyle tylko, że w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config.
A wystarczyło (skoro przy instalacji wgrałeś paczkę multijęzykową) wejść w Opcje i w zakładce Treść wybrać język polski. Po zresetowaniu przeglądarki Miałbyś obsługę w języku polskim. Naprawdę. :)
Demonizujesz Waść...
I melduję, że spośród kilkunastu aplikacji, do których dogrywałem język polski, w około połowie musiałem najpierw w internecie szukać nieformalnych spolszczeń...
Znajdź na przykład oficjalne spolszczenie do programu OCAD 6 (istniejącego od ponad 20 lat)... :(

poreba 
Leśniczy

Wysłany: 2017-03-16, 23:49   

Wiesław napisał/a:
Piotrek napisał/a:
w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config.
spośród kilkunastu aplikacji, do których dogrywałem język polski, w około połowie musiałem najpierw w internecie szukać nieformalnych spolszczeń...
Hmmm, a są systemy, w których odpowiednie ustawienie locales załatwia problem :-)

Piotrek 
Admin
Stara Pierdoła (i gaduła?)

Wysłany: 2017-03-17, 01:32   

Wiesław napisał/a:
A wystarczyło (skoro przy instalacji wgrałeś paczkę multijęzykową) wejść w Opcje i w zakładce Treść wybrać język polski.
Dzieki. Szkoda, ze sam na to nie wpadłem. Po prostu słaby szukacz ze mnie. Powinienem na drutach robic skarpety i sweterki a nie przeglądarki instalować...
Szkoda, że ktoś nie znający języka na pewno zrozumie tekst "Choose your preferred language for Cyberfox" i odróżni jego znaczenie od "Choose your preferred language for displaying pages"...
Instalator pyta mnie na samym początku jakiego języka chcę użyć podczas instalacji, potem mnie pyta, czy chcę zainstalować paczki językowe - nie można było tak napisać kodu aby po instalacji Cyber uruchamiał się w języku wybranym podczas instalacji? Albo (co elegantsze) w przypadku wybrania opcji instalacji paczek językowych, pytał jaki język ustawić jako preferowany? Albo w ogóle dać użytkownikowi wybór jakie języki/język chce zainstalować?
Wiesław napisał/a:
spośród kilkunastu aplikacji, do których dogrywałem język polski, w około połowie musiałem najpierw w internecie szukać nieformalnych spolszczeń
I uważasz, że to jest w porządku w przypadku programu oficjalnie dystrybuowanego w Polsce? To nawet (jakby się uprzeć) jest niezgodne z polskim prawem...
Wiesław napisał/a:
Znajdź na przykład oficjalne spolszczenie do programu OCAD 6 (istniejącego od ponad 20 lat)... :(
Podajesz przykład programu, który nie posługuje się zewnętrznymi plikami językowymi ale jest kompilowany w konkretnym języku. Spolszczenie wymagało by programowania zwrotnego, którego zabrania prawo autorskie. No i popyt na niego nawet nie może się przymierzać do popytu na przeglądarkę. :)

Wiesław 
Leśniczy
Wiesław

Wysłany: 2017-03-17, 18:25   

Piotrek napisał/a:
nie można było tak napisać kodu aby po instalacji Cyber uruchamiał się w języku wybranym podczas instalacji?

Można było, ale to miałoby również minusy. Swego czasu dwa specjalistyczne programy, które używałem na swoim PC musiałem używać w wersji angielskiej (żeby na tworzonych mapach były angielskie oznaczenia, czego wymagało konkretne przedsięwzięcie). No i miałem poważne problemy aby je zmusić do języka angielskiego. Skubane, "widziały" że mam polskiego Windowsa i nie chciały się instalować w angielskiej wersji...
W końcu musiałem (na krótko) zmienić wersję językową swojej "windy" (to było w epoce Windowsa 98)...
Każdy kij ma dwa końce, nie ma idealnego rozwiązania. Tyle że do niektórych rozwiązań jesteśmy przyzwyczajeni...

Odpowiedz do tematu