Czym zaimpregnować słupki modrzewiowe

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Na tych zdjęciach można zobaczyć że nawet zwykłe z natury ogrodzenie , można zrobić dobrze.

Dla mnie wykonawca ogrodzenia podszedł z sercem do tematu.

Wszelki kąśliwości na temat ogrodzenia proszę kierować po uprzednim dostarczeniu dowodu że potrafi się wbić gwoździa młotkiem , całego, prosto :)
litk
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 11:04

Post autor: litk »

Dzięki, jak będę na działce to zrobię przykładową fotkę z odłażającym dysperbitem ze słupka.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

litk pisze:...moi znajomi są typu sex, telewizor i pizza, a nie grzebanie się w piachu z komarami w dzikim polu. :(
Mam nadzieję, że to nie tylko znajomi ale znajome są... :)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

litk pisze:...Jakby postało jeszcze 9 lat bez naprawiania to bym był bardzo zadowolony.
Moje doświadczenia ze słupkami drewnianymi są następujące:
1. Dębowe dobrze sprawdzają się w glebie gliniastej i wilgotnej. W piachu, o dziwo, marnieją szybciej. Dębina świetnie reaguje na opalanie. Warstwa węgla nie dopuszcza grzybów znacznie dłużej. Moje dębowe w glinie maja 12 lat i w większości jeszcze stoją... :)
2. Modrzew w gruncie nie wytrzymuje długo. Łatwiej atakują go grzyby. U znajomego słupki modrzewiowe zabezpieczaliśmy w części podziemnej impregnatem smołowym. Po chyba 5-ciu latach wyglądają dobrze (w piachu). Ale na kilku nie zabezpieczonych widać działanie grzybów znaczne.
Góry bym nie ruszał... Najlepiej, jak słupki są dobrze przesuszone/przesezonowane. Giną wtedy komórki miękiszowe, które są łatwym łupem grzybów...
ODPOWIEDZ