Przyjęcie na staż a wykształcenie LP

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Robson92
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 lut 2017, 14:58

Przyjęcie na staż a wykształcenie LP

Post autor: Robson92 »

Dzien dobry wszystkim. Jako,  że nie znalazłem żadnego podobnego tematu na forum chciałbym zadać pytanie.

Czy istnieje możliwość odbycia stażu w LP jeżeli nie ukonczyło się jakiegokolwiek kierunku(technicznego lub studiów) związanego z Leśnictwem?

Moje pytanie jest umotywowane tym iż chciałbym podjąć taki staż i możliwe, że w przyszłości chciałbym podjąc prace w LP.

Posumowując czy istnieje możliwość aby dostać się na staż i w miedzyczasie podjał zaocznie studia na kierunku Lesnictwo ?

Aktualnie jestem absolwentem dwoch kierunkow studiow inz z Informatyki oraz inz mag Rolnictwa.

Proszę tylko o konkretne odpowiedzi .

Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Możliwość i owszem istnieje, ale w zasadzie teoretyczna. Na dzień dzisiejszy jest nadmiar absolwentów techników leśnych i uczelni leśnych, a optymistycznie patrząc wolnych miejsc jest rocznie kilkaset tylko. Jak pamiętam, jakiś czas temu (pewnie trzy lata wstecz) ów temat był poruszany na forum. Może uda mi się ów wątek odszukać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Raczej nie ma szans. LP bowiem maja niewielka pulę miejsc dla stażystów i nie starcza jej nawet dla absolwentów z leśnym wykształceniem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Rzuć okiem na ten wątek:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=824329#824329
Tam małe co nieco jest w temacie.
No i jak tam można wyczytać istnieje możliwość ubiegania się o staż poprzez Powiatowy Urząd Pracy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Robson92
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 lut 2017, 14:58

Post autor: Robson92 »

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ