Leśne wiadomości

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

oMirek pisze:
Erotoman jestes... :x Malzonka powinna Ci torebke papierowa na glowe zakladac jak Ci wlacza telewizor gdy lecom Wiadomosci.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

DAKa pisze:
oMirek pisze:
Erotoman jestes... :x Malzonka powinna Ci torebke papierowa na glowe zakladac jak Ci wlacza telewizor gdy lecom Wiadomosci.....
Jak ja jestem erotoman (choć raczej erratoman), to kto wobec tego jest Pani Malinowska?

A w ogóle to moje koleżanki domagają się występów jakiegoś pana w mundurze albo i bez.
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

oMirek pisze:Odc. 8 - Różowe paznokcie z bajerami, a do tego filuteria b.o.
A czy to na pewno dozwolony element munduru leśnika... onegdaj był popełniony jakiś poradnik w Głosie Lasu coś gdzie napiętnowano takie elementy niemal jak białe skarpety do sandałów (tfu! - pomyłka, to po godzinach) pantofli.
oMirek pisze:Odc. 9 - Dwa guziczki rozpięte, szminka malinowa (nomen omen).
Lepsza taka niż w kolorze próchnicy typu mull. No jakoś trzeba zabiegać o widza... Chęć wysłuchania stanowiska dra Algorytma nie wystarczy.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

oMirek pisze:A w ogóle to moje koleżanki domagają się występów jakiegoś pana w mundurze albo i bez.
A Przemek już nie rzecznikuje lotnisku, więc ??
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

A w ogóle to moje koleżanki domagają się występów jakiegoś pana w mundurze albo i bez.
Hmmmm....do mundurow to ja mam zajebisty wstret.....A te kolezanki to w jakiej hmmm......klasie wiekowej....?????


PS....... http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktua ... stwowych-6

Wkradla sie mala niescislosc (6 odcinek) Donoszac o Nowym numerze „Ech Leśnych" p. Malinowska wspomina ze czytelnicy moga sie dowiedziec co to jest "Bambinizm"...

Nie dowiedza sie. Bambinizmu juz nie ma. Umarl. Niech zyje BAMBIZM !......


PS 2

Abstrahujac od tych wszystkich podsmiechujek..... Czy ktos moglby w dwoch albo i 12 zdaniach w miare powaznie wyjasnic jakie cele spelnia - ma spelniac ta produkcja ? - tj
Wiadomosci ? Do kogo dotrzec ?......
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

DAKa pisze:
A w ogóle to moje koleżanki domagają się występów jakiegoś pana w mundurze albo i bez.
Hmmmm....do mundurow to ja mam zajebisty wstret.....A te kolezanki to w jakiej hmmm......klasie wiekowej....?????
Koleżanki w wieku rębnym, ale coś tam trzeba byłoby założyć chyba. Na początek przynajmniej, żeby się z występów nie zrobiły występki. Potem można by np. przenieść w nocne pasmo dla widzów dorosłych.

DAKa pisze:Abstrahujac od tych wszystkich podsmiechujek..... Czy ktos moglby w dwoch albo i 12 zdaniach w miare powaznie wyjasnic jakie cele spelnia - ma spelniac ta produkcja ? - tj
Wiadomosci ? Do kogo dotrzec ?......
Moim zdaniem powinno przede wszystkim do Pana Dyrektora docierać, że się wszyscy poważnie staramy. Wszak Pan Dyrektor napisał:
Należy podjąć bardzo intensywne i dostatecznie merytoryczne działania edukacyjna, adresowane do środowisk opiniodawczych, opiniotwórczych i polityczno-decyzyjnych, aby wyeliminować w opinii publicznej dość powszechne niezrozumienie istoty sprzedaży drewna jako działalności wytwórczej w gospodarstwach leśnych.
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Mnie osobiście Mirek dziwi Twoja postawa , naprawdę ... i nie wnikam w głębszy cel Twoich wypowiedzi , natomiast z zwykłego męskiego punktu widzenia.

Moje zdanie w tym temacie jest takie że wreszcie koś podjął odpowiednią decyzję i coś takiego tworzy. Były deklaracje na tym forum że PL będzie ocieplało wizerunek. Tak czekałem czy ktoś wreszcie ruszy potencjał jaki mają lasy i coś zacznie wreszcie działać. I proszę doczekałem się.Mam też nadzieje że to nie jedyna jaskółka, bo wiosna dopiero idzie i oby nie zamarzła.
Obiektywnie mówiąc , jest to dobrze zrobione, dobrze podane, da się oglądać do końca.
Nie ma tu możliwości doczepienia się do czegokolwiek, wszelkie ironizacje to zwykłe czepialstwo. Forma i styl zaczerpnięta z programów popularnonaukowych kierowanych do rożnych widzów. Przecież dotrzeć ma do rożnego odbiorcy.
Pozostaje kwestia wypromowania ..., ale to z czasem.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mądrze prawisz.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Dron pisze:Mnie osobiście Mirek dziwi Twoja postawa , naprawdę ... i nie wnikam w głębszy cel Twoich wypowiedzi , natomiast z zwykłego męskiego punktu widzenia.

Moje zdanie w tym temacie jest takie że wreszcie koś podjął odpowiednią decyzję i coś takiego tworzy. Były deklaracje na tym forum że PL będzie ocieplało wizerunek. Tak czekałem czy ktoś wreszcie ruszy potencjał jaki mają lasy i coś zacznie wreszcie działać. I proszę doczekałem się.Mam też nadzieje że to nie jedyna jaskółka, bo wiosna dopiero idzie i oby nie zamarzła.
Obiektywnie mówiąc , jest to dobrze zrobione, dobrze podane, da się oglądać do końca.
Nie ma tu możliwości doczepienia się do czegokolwiek, wszelkie ironizacje to zwykłe czepialstwo. Forma i styl zaczerpnięta z programów popularnonaukowych kierowanych do rożnych widzów. Przecież dotrzeć ma do rożnego odbiorcy.
Pozostaje kwestia wypromowania ..., ale to z czasem.
Dron,
z chlopska filozoficznie i z punktu nosiciela gumofilcow....

Przy calym szacunku...tego sie nie da "wypromowac"

Po pierwsze dla przecietnego odbiorcy zawartosc jest nudna jak flaki z olejem - zrob tabelke poruszanych tematow w kolejnych odcinkach daj przetestowac przecietnemu obywatelowi - obchodzi ?. Nie obchodzi ?. Troche ? malo ? Itd......

Po drugie odbior (najprawdopodobniej) to forma "chowu" wsobnego - tj. ogladaja to ludzie lasu, zeby sobie popatrzec na rzeczniczke..... "promocja" ?....Czego promocja.

Po trzecie - gdy jako nosiciel gumofilcow chce dotrzec z A do B - to nie kupuje na te okolicznosc pociagu lecz kazdorazowo bilet na pociag. A gdy chce sprzedac jakies newsy ( przy okazji siebie) to staram je ulokowac tam gdzie jest duza frekwencja czytajacych - ogladajacych - forma "reklamy". Lasy to juz robia - sponsorujac inne tresci ( Czas w las bodajze)....Zamiast 3 - 5 newsow w kupie ogladanych przez 3000 osob racjonalniej byloby chyba "sprzedac" te newsy do 3 - 5 innych "wiadomosci" ogladanych przez 3 milony osob.... (kwestia kosztow i zawartosci)

Po czwarte - zaleta jest WLASNY srodek komunikacji - gdzie mozna bez problemu "sprzedac" WLASNY punkt widzenia krytycznych sytuacji wydarzen (zubry itd)....Ale to niwiele daje przy malym zaciegu....


itd.....

Dlatego - przy calym szacunku - to jest zrobione b. profesjonalnie - nie bardzo kumam o co siem rozchodzi....hobby ?
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tymczasem możemy obejrzeć odcinek 10 Wiadomości Lasów Państwowych:
http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktua ... twowych-10
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Hmm.. Zastanawia mnie zawsze te końcowe sformułowanie, że po więcej informacji zapraszamy na stronę www.lp.gov.pl .... tylko tam więcej tych informacji nie ma... W zasadzie to co pojawia się w LW jest na stronie...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Leśna TV się rozwija. CILP szuka dziennikarzy:

http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/cilp_w ... ogloszenia
Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, zakład krajowy Lasów Państwowych, zajmujący się m.in. zarządzaniem i koordynacją stron internetowych LP, działalnością wydawniczą, medialną (telewizja, radio, prasa, targi) oraz promocyjną na rzecz Lasów Państwowych, poszukuje kandydatów na stanowisko
dziennikarza leśnej telewizji internetowej.

Obowiązki:
Planowanie realizacji wideo CILP, współpraca z innymi podmiotami.
Nagrywanie lustrzanką cyfrową prostych materiałów wideo (wypowiedzi, komentarze, krótkie relacje).
Organizowanie i przeprowadzanie telewizyjnych wywiadów, sond, debat i czatów wideo.
Kierowanie realizacją relacji wideo z wydarzeń, reportaży, programów edukacyjnych, poradników i innych programów, a także spotów promocyjnych i filmów.
Planowanie tematów, przygotowywanie scenariuszy programów i filmów, zbieranie i opracowywanie materiałów, wyszukiwanie bohaterów i rozmówców, planowanie realizacji, udział i nadzór nad realizacją, nadzór nad postprodukcją.
Opracowywanie nowych formatów telewizyjnych, analizowanie i tworzenie efektywnego planu wydawniczego.
Planowanie inwestycji i kosztów działalności telewizji.
Pisanie tekstów - relacji ze spotkań, konferencji, narad itp. na strony internetowe Lasów Państwowych oraz do prasy drukowanej.
Pisanie artykułów do magazynów wydawanych przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
Monitorowanie wydarzeń związanych z leśnictwem.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77504
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a kiedy powstanie Leśne radio Lasów Państwowych? a potem Grupa Medialna LP Holding Forest Polish...
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

crocidura pisze:Leśna TV się rozwija. CILP szuka dziennikarzy:
Jak już wspomniałem wcześniej: czynniki obiecały zwiększenie zatrudnienia i obietnicy starają się dotrzymać.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiadomości Lasów Państwowych #14
http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktua ... twowych-14
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Za każdym razem jak oglądam ... , pluję sobie w brodę że nie aplikowałem :) może jakiś mikrofon bym trzymał, czy cuś ... :)
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Wiadomości Lasów Państwowych #15


Śmiem się lekko nie zgodzić z treścią. Gdyż Pani Malinowska mówi o wyciąganiu sadzonek z ziemi , czyli szkółki ("klasyczne") gruntowe. Natomiast na filmie pokazywane są sadzonki ze szkółek kontenerowych łącznie z kasetami/kontenerami. Czyli zupełnie inna technologia. Dodam że to czepialstwo z mojej strony, przecież sadzonka to sadzonka :) Kontenerowa zdecydowanie bardziej "medialna" jest :)
ODPOWIEDZ