Jak mogę sprzedać las 60-letni?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda01620
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota 18 lut 2017, 16:30

Jak mogę sprzedać las 60-letni?

Post autor: magda01620 »

Drodzy,

Mam 1,63 ha lasu. Dzisiaj odezwał się do mnie jeden człowiek, że chętni by ten las kupił.
Jutro ma przyjechać i obejrzeć. Nie zapytałam czy interesują go same drzewa do wycinki czy też grunt, na którym rośnie las.
Nie orientuję się zupełnie jak o wycenić.Dodam, że przeglądałam fora ogłoszeniowe i z mojej okolicy nie ma żadnych które by mi pomogły.
Jestem świadoma że las i ziemia warte są tyle ile ktoś chce za nie dać, ale wiadomo że każdy chce zapłacić jak najmniej. Nie chcę też być stratna i później żałować że np. za tanio sprzedałam.

Las jest głównie sosnowy. Trochę dębów. Mniej więcej ma on 60 lat. Niewielki kawałek zajmują brzozy- około 20 letnie.

Klasa ziemi pod lasem to IV,V,VI.
W otoczeniu innych lasów prywatnych. Województwo mazowieckie, powiat siedlecki.

Czy ktoś z was cokolwiek się orientuje?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Jeżeli to jest las wg ewidencji gruntów ( do sprawdzenia w Starostwie Powiatowym lub u leśniczego z tego terenu) to nie będzie można wyciąć wszystkich drzew bo jeszcze jest za młody.
A co do wyceny to albo rzeczoznawca ewentualnie biuro obrotu nieruchomościami - może coś podobnego ostatnio sprzedali ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Glaca pisze:A co do wyceny to albo rzeczoznawca ewentualnie biuro obrotu nieruchomościami - może coś podobnego ostatnio sprzedali ?
Koleżanka przeca pisała, że się orientowała w tym temacie ... No i pamiętać też należy, że LP mają prawo pierwokupu, choć jak ów las jest w otoczeniu prywatnych, to pewnie nie będą zainteresowani.
Małe co nieco można przeczytać na tej stronie:
http://analizacen.pl/ile-kosztuje-las.php
Można też zatrudnić specjalistę ds wyceny. Tacy funkcjonują choćby w ramach SITiD-u
http://www.sitlid.pl/dzialalnosc/dziala ... ospodarcza
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Sten pisze:
Glaca pisze:A co do wyceny to albo rzeczoznawca ewentualnie biuro obrotu nieruchomościami - może coś podobnego ostatnio sprzedali ?
Koleżanka przeca pisała, że się orientowała w tym temacie ...(...)
:|
magda01620 pisze: przeglądałam fora ogłoszeniowe (...)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Jak mogę sprzedać las 60-letni?

Post autor: Naj »

:lol:
magda01620 pisze:...Mam 1,63 ha lasu. ?
Temat był omawiany niedawno. ale dyskusja była długa, i może być dla Ciebie mało klarowna. Chciałem Ci napisać taki skrót przemyśleń, ale boję się, że Admin to wyrzuci jako powtórkę. Admin to taki kat... :lol: Mogę Ci przesłać na priv, jeśli chcesz...
A tu ten watek:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=46327
ODPOWIEDZ