Zmiana miejsca odbywania stażu

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

Post autor: Tusia »

j24 pisze:Był nabór.
Przyszły konkretne skierowania.
Ani stażyści, ani pracodawcy nie mieli tu za wiele do powiedzenia...
ależ stażysta miał bardzo dużo do powiedzenia - pisząc podanie o przyjęcie na staż można zaznaczyć gdzie ten staż chce się odbywać i nawet jeśli przyjdzie decyzja ze skierowaniem do innego nadleśnictwa wystarczy ładnie poprosić Panią/Pana w kadrach RDLP i sprawę można załatwić szybko, miło i przyjemnie :) a nawet nie koniecznie mając lepszy argument niż "mam tu bliżej i chcę tu bo gdzie indziej nie mam jak dojechać"
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie u nas.
Tu był egzamin.
A po nim np. stażysta trafił 100 km od miejsca zamieszkania.
Kilku innych nie zostało przyjętych na staż, z powodu odmowy przyjęcia miejsca odbycia stażu.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

Post autor: Tusia »

j24 pisze:Nie u nas.
Tu był egzamin.
A po nim np. stażysta trafił 100 km od miejsca zamieszkania.
Kilku innych nie zostało przyjętych na staż, z powodu odmowy przyjęcia miejsca odbycia stażu.
myszki kiszki co za świat... niby jedna firma a co kraj (RDLP) to obyczaj, a w sumie to nawet co N-nictwo to obyczaj...
(u nas też był egzamin - wszystkich przyjmują i tak tylko ewentualnie w różnych terminach, ale pozwalali zadecydować nawet jeśli decyzja skutkowała tym, że niektóre N-ctwa dostawały 5 stażystów a inne ani sztuki...)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tusia pisze:niektóre N-ctwa dostawały 5 stażystów a inne ani sztuki...)
Ciekawe rzeczy piszesz ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

Post autor: Tusia »

Sten pisze:
Tusia pisze:niektóre N-ctwa dostawały 5 stażystów a inne ani sztuki...)
Ciekawe rzeczy piszesz ...
niestety prawdziwe ...
mart10
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lis 2016, 11:12

Post autor: mart10 »

Powiedz lesnick czy ruszyłeś z tą sprawą do przodu i czy udało ci się coś załatwić odnośnie tych przenosin.
lesnick
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 17:59

Post autor: lesnick »

mart10 pisze:Powiedz lesnick czy ruszyłeś z tą sprawą do przodu i czy udało ci się coś załatwić odnośnie tych przenosin.
Nic nie załatwiałem, bo to było pytanie żeby wiedzieć jak to wygląda "w razie co" :wink:
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

A spotkał się ktoś z taką sytuacją? :
Ta sama dyrekcja.
Staże zaczynają się od listopada. W nadleśnictwie A jest aktualnie 1 wolne miejsce stażowe, w nadleśnictwie B (preferowanym), póki co nie ma, będą dopiero od jesieni po nowym naborze. I teraz: pójść na staż od powiedzmy lipca do nadleśnictwa A, a po zwolnieniu się miejsc w listopadzie przenieść się do nadleśnictwa B.

Po co tak kombinować spytacie. No cóż, kwestia pieniędzy (a raczej ich braku) i chęci jak najszybszego podjęcia zatrudnienia ;)

Są w ogóle teoretycznie takie roszady możliwe?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Teoretycznie i owszem, a czasem i praktycznie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Zależy to w głównej mierze od rdlp, czy nadlesniczych też by trzeba przekabacać? Teoretycznie nie trzeba kombinować z jakąś zamianą 1 za 1 więc i porozumieniami, tylko przeskok z wolnego miejsca na inne wolne.
Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

Post autor: Tusia »

kasowo to na pewno dobry pomysł jeśli są takowe możliwości - załapiesz się na premię świąteczną w zdecydowanie większej części niż Ci, którzy zaczną staż od listopada i skończą w październiku (oni dostaną świąteczną tylko w wysokości 1/12 - oczywiście to też zależy od podejścia i organizacji w danym nadleśnictwie) to samo z roczną
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Premia to premia, bardziej zależy mi na tym, żeby zacząć pracę po studiach a nie czekać na zatrudnienie 4 miesiące stercząc w jakiejś dennej tymczasowej robocie żeby mieć na jedzenie ;)

Więc gdyby tylko była taka możliwość...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

aldebaran pisze:pójść na staż od powiedzmy lipca do nadleśnictwa A, a po zwolnieniu się miejsc w listopadzie przenieść się do nadleśnictwa B
A tak naprawdę dlaczego nie pozostać do końca stażu w A? Bo to
aldebaran pisze:Po co tak kombinować spytacie. No cóż, kwestia pieniędzy (a raczej ich braku) i chęci jak najszybszego podjęcia zatrudnienia ;)
wydaje się niezrozumiałym argumentem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Moim zdaniem stażysta to normalny pracownik LP. Podlega tak samo Kodeksowi Pracy i tak samo Ponadzakładowemu Układowi Zbiorowemu Pracy jak każdy pracownik. Ma jedynie umowę o pracę na czas określony, a żeby tą wypowiedzieć potrzeba porozumienia stron - wtedy wszystko wolno. Tak więc odejść z nadleśnictwa może - jak się porozumie z szefem. Żeby jednak wejść do innego nadleśnictwa, to musi mieć ono wolny etat, żeby delikwenta przyjąć, a tu często potrzeba ingerencji w rdLP, no chyba że zwalnia się miejsce stażysty z innych względów... Ale moim zdaniem jest to wykonalne. PUZP natomiast gwarantuje pracownikowi LP (a więc i stażyście) to, że zachowując ciągłość zatrudnienia nie traci przywilejów związanych np. z nagrodami. Trzynastkę dostanie - jak każdy inny pracownik - w odpowiedniej części od każdego pracodawcy.
Ja bym proponował sprawdzić wolę nadleśnictwa docelowego i w przypadku przychylności zwrócić się z wnioskiem do dyrektora rdLP, ewentualnie dobry nadleśniczy będzie wiedział jak to załatwić. A do złego po cholerę się przenosić? ;-)
Zapewne wciąż obowiązuje jakiś dziennik stażu czy inna forma dokumentowania jego odbycia. Warto zadbać, aby taka informacja o przebiegu stażu poszła za stażystą...
No, ale mogę się mylić. W każdym razie ciekawe wyzwanie. Proponowałbym wytrwać o ile to możliwe do końca. Bo lekko nie będzie. Ale jeśli mus... to mus!
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

A tak naprawdę dlaczego nie pozostać do końca stażu w A? Bo to
Sprawa wygląda tak, że w nadleśnictwie B mam gwarantowane zatrudnienie po stażu (na mocy porozumienia dyrektora gen. z uczelniami itd...), więc tam też chciałbym odbyć staż, żeby się po prostu wdrożyć w specyfikę pracy w docelowym miejscu zatrudnienia.

Jedyna trudność polega na tym, że od czasu ukończenia studiów do startu stażu jest dziura 4 miesięczna, którą trzeba jakoś zapełnić. Wiadomo, że nie uśmiecha mi się na ten czas zahaczać gdzieś na kuchni w gastro, gdy w perspektywie mam pracę w zawodzie - stąd pomysł, by pójść na staż wcześniej. Wszystko byłoby spoko, ale w docelowym nadleśnictwie mają póki co komplet stażystów. W innym mają jednak wakat, stąd idea tych kombinacji ;)

Nadleśniczym i w A i w B teoretycznie powinno być wsio rybka. Bo w A i tak mają wakat, a stanowisko zwolniłbym na czas startu kolejnej tury stażów. Do nadleśnictwa B zaś przeszedłbym zgodnie z turą stażów, w listopadzie, więc dla nadleśniczego chyba bez różnicy.

Tylko nie wiem za bardzo jak się do tego wszystkiego zabrać i kto by był decyzyjny w takiej sprawie. Jak widać będę się musiał trochę ponarzucać z pytaniami.. ;)
ODPOWIEDZ