Zgoda gminy na wycinkę drzew i krzewów będzie niepotrzebn

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

olifant
początkujący
początkujący
Posty: 249
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 08:39

Post autor: olifant »

piotrr24 pisze:zawsze mogę wyciąć drzewo dzisiaj jako ja przysłowiowy kowalski (osoba fizyczna) bo się boję, że mi na głowę spadnie a za tydzień wpadnę na pomysł, że to miejsce idealne na moją stodołę, którą wybuduję jako rolnik kowalski :)
mądrego aż miło poczytać w przeciwieństwie do "wyjaśnień" serwowanych ciemnemu ludowi przez ministerstwo

ahoj
"Naturalnym dziedzictwem każdego, kto zdolny jest do życia duchowego, jak dziewicza
puszcza, gdzie wyje wilk i skrzeczy plugawy ptak nocy."
piotrr24
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 18:20

Post autor: piotrr24 »

żadna mądrość, raczej dostrzegam ,,pewna" lukę w przepisach
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105099
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Czy tylko ja widzę tu pewną... niekonsekwencję?
Przykładowo, usunięcie drzewa/krzewu w celu budowy domu nie jest związane z prowadzeniem przez rolnika działalności gospodarczej (działalności rolniczej). Natomiast usunięcie drzewa/krzewu pod budowę stodoły, obory, kurnika albo budowę drogi dojazdowej do pola jest związane z prowadzeniem przez rolnika działalności gospodarczej (działalności rolniczej). Zatem jeżeli rolnik jest właścicielem nieruchomości i usuwa drzewo/krzew w celu budowy domu, nie musi uzyskiwać zezwolenia. Jeżeli natomiast rolnik jest właścicielem nieruchomości i usuwa drzewo/krzew w celu budowy stodoły, wtedy nie korzysta ze zwolnienia z obowiązku uzyskania zezwolenia.
Rolnik, który wykaże, że usuwa drzewa/krzewy w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego, także nie musi występować o zezwolenie na ich usunięcie.
Reasumując - przywrócenie polu pierwotnej funkcji (jak najbardziej związanej z prowadzeniem przez rolnika działalności rolniczej) nie wymaga zezwolenia natomiast zbudowanie do tego pola drogi zezwolenia wymaga, bowiem uprawianie pola to działalność... Ratunku!!! :help:
Drodzy rolnicy - budując drogę do pola piszcie wszędzie, że to nie droga do pola tylko do pobliskiego lasu, dokąd udawać się będziecie z całą rodziną w celach rekreacyjnych. To, że przy okazji zaciągniecie drogą w okolice pola jakieś maszyny to już tylko wynika z oszczędności - żeby dwa razy nie jeździć, i dbałości o środowisko - żeby dwa razy więcej spalin w powietrze nie posyłać. :roll: :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

E tam ...

Zgodnie z ustawą:

"Od 1 stycznia br. zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów nie jest także wymagane w przypadku usuwania drzew i krzewów w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego."

To odrębny punkt z ustawy. A że ta pisana była na kolanie i nie jest jasna ... :|
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ