Panel leśniczego SILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Następne pytanie.
Jak wydrukować wnioski gospodarcze?
Nie mogę znaleźć, jak mam w raportach to wyskakuje mi zestawienie kosztów.
A potrzebuje coś jak projekty planów tylko już to wszytsko ostatecznie zatwierdzone. Pozycja planu, kod czynnośc, jednostki itd.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

maverick tak nie za bardzo ogarniam o jaki raport Ci chodzi...
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

takie coś?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

maverick pisze:Jak wydrukować wnioski gospodarcze?
Raporty -> Planowanie -> Wnioski -> Wniosek szczegółowy :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Capricorn chyba bardziej to Twoje :)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Dziękuję. Pomocni byliście. Mia lem problem, do końca nie miałem udostępnione i wywalał bląd.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dzisiaj na maila prztszła taka wiadomość:
... w najnowszej wersji przeglądarki Mozilla FireFox (52.0 i wyższych), w której została wyłączona obsługa wtyczki Java, co skutkuje między innymi
Tu wymieniono kilka problemów. Podano też rozwiązanie:
W związku z zaistniałą sytuacją sugerujmy używanie przeglądarki internetowej „Internet Explorer”.

No i tu ciekawostka - pod win10 i IE nie potrafię się zalogować, bo usługa SSL Network Extender jest również wyłączona. Może ktoś sprawdzić, czy to tylko u mnie się dzieje, czy też jak gdzieś indziej pisałem ma to związek z wyłączeniem wtyczek NPAPI również w IE...

Pytam z ciekawości i dla sprawdzenia podanej informacji bo jak już pisaliśmy gdzie indziej lepiej nie aktualizować Firefoxa do najnowszej wersji :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:pod win10
Pod tym systemem nie ma w ogóle IE. Jest zupełnie nowa przeglądarka o nazwie Edge. Microsoft całkowicie porzucił IE.
Capricorn pisze:lepiej nie aktualizować Firefoxa do najnowszej wersji :)
I taka sugestie proponuję do owego maila - ci, którzy zaktualizowali FF niech powrócą do starej wersji.
Capricorn pisze:ma to związek z wyłączeniem wtyczek NPAPI również w IE...
IE nigdy nie korzystał z wtyczek NPAPI. W nim wtyczki obsługiwały kontrolki ActiveX. Dlatego gdy miałeś IE i inne przeglądarki w zainstalowanych programach były widoczne jednocześnie np. takie wpisy:

Adobe Flash Player 11 ActiveX version 11.4.402.265
Adobe Flash Player 11 Plugin version 11.3.300.257

Twój problem pod IE może wynikać z tego, że nie masz w nim odpowiedniej kontrolki ActiveX. Spróbuj ją zainstalować.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Znalazłem takie info, jeśli chodzi o SSL Network Extender:
Check Point SSL Network Extender requires the download of an ActiveX / Java control to your browser. The entire process will take approximately 1 minute, depending on your connection speed.

If a security box appears, you must click Yes to approve the security certificate to initiate the download of the required ActiveX / Java control.

Check Point SSL Network Extender will be displayed upon the completion of the ActiveX / Java control download and automatic installation.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Microsoft całkowicie porzucił IE.
U mnie jest, a nawet są dwa:
C:\Program Files\Internet Explorer
oraz
C:\Program Files (x86)\Internet Explorer
Pewnie dlatego, że system się zaktualizował, a nie instaował "na czysto" choć któż może wiedzieć, co M$ miał na myśli dając obie wersje programu... :roll:
Oczywiście mocno zalecają Edge, ale nie porzucili IE zupełnie jak widzisz i nawet mam możliwość ustawienia go jako domyśnej przeglądarki.
Piotrek pisze:W nim wtyczki obsługiwały kontrolki ActiveX.
Oczywiście masz rację... :oops: Chodziło mi o ActiveX. O ile dobrze doczytałem przy okazji przekopywania sieci na okoliczność problemów z liskiem, to właśnie też część wtyczek została wyłączona parę tygodni temu i chcę to sprawdzić. Wtyczki mam zainstalowane, a zobacz co się u mnie pojawia...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Capricorn pisze:na okoliczność problemów z liskiem, to właśnie też część wtyczek została wyłączona parę tygodni temu i chcę to sprawdzić. Wtyczki mam zainstalowane,
Najnowszy Firefoks nie blokuje tych wtyczek, ale domyślnie są one wyłączone. Włączyć ich obsługę nie jest problemem... kliknąłem w kilka zakładek (Narzędzia => Opcje => Zaawansowane) i włączyłem sobie wtyczki, które mi są potrzebne.
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:Pod tym systemem nie ma w ogóle IE. Jest zupełnie nowa przeglądarka o nazwie Edge.
Są pod Win 10 obie przegladarki. Tyle że przeważnie IE wyłączamy w ustawieniach zaraz po instalacji systemu, bo spowalnia system.
Jak ktoś sobie życzy, można IE włączyć (sprawdzałem w Win10 Home i w Win10 Prof). Natomiast Edge wyłączyć nie umiem...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Czyli to nie problem z wtyczką (-kami) a z usługą. Zajrzyj do usług, sprawdź co się z nią dzieje i jak jest ustawiona. Czy przypadkiem coś (lub ktoś) jej nie przestawił w tryb uruchamiani ręcznego.

Ścieżka: "prawoklik" na Start, z menu 'Zarządzanie komputerem', punkt 'Usługi i aplikacje', podpunkt 'Usługi'

A co do IE - mój lapek też się zaktualizował (z Windows 7 Home) ale IE zniknął gdy pojawiła się Edge.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław, wtyczki zaraz sprawdzę. Jeśli to prawda to wielkie dzięki!
Ale IE fizycznie nie mam na dysku w 10...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Czy przypadkiem coś (lub ktoś) jej nie przestawił w tryb uruchamiani ręcznego.
Tryb włączania automatyczny i usługa działa...
Wiesław pisze:włączyłem sobie wtyczki, które mi są potrzebne.
Rozumiem, że logujesz się bez problemu do portalu i na stanowisko?... :)
Piotrek pisze:IE zniknął gdy pojawiła się Edge.
Ja też mam wersję Home. Sprawdzałeś ścieżki, które podałem?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:kliknąłem w kilka zakładek (Narzędzia => Opcje => Zaawansowane) i włączyłem sobie wtyczki, które mi są potrzebne.
Nie ma u mnie żadnej opcji włączania wyłączonych wtyczek albo ja nie umiem znaleźć. Możesz zrobić screena z tego okna gdzie się to ustawia?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Tryb włączania automatyczny i usługa działa...
Reinstaluj SSL
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Właśnie miałem o to zapytać... Też nie widzę żadnej możliwości w zaawansowanych :?
Reinstaluj SSL
Wykonałem już wcześniej i nic...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

W waszym przypadku chodzi o wtyczki Java i Flash
U mnie po włączeniu wtyczek jest tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jaką pobrałeś wersję? U mnie nie ma w ogóle zakładki Funkcje... :?
EDIT:
Właśnie sprawdziłem masz Cyberfoxa, a nie Firefoxa...
Cyberfox to 64-bitowa przeglądarka internetowa bazująca na kodzie Firefoksa
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ