Mróz! To straszne...

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105148
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Mróz! To straszne...

Post autor: Piotrek »

Jednym uchem (jak zwykle) słucham wszelakich "TV - wieści", oglądanych przez Grazynkę. Na każdym kanale jakiś specjalista jest męczony przez upierdliwego dziennikarza co robić, by się ustrzec przed mrozem! Bo ma być -20. Albo nawet -25!
Ludzie, za mojego dzieciństwa takie temperatury w zimie (szczególnie w styczniu i lutym) to była coroczna norma. Wszyscy się dziwili gdy było mniej niż 20. A teraz to jest kataklizm na miarę Armagedonu...
Ocieplenie zim nastąpiło "za późnego Gierka" i w dekadzie "schyłku socjalizmu". Wówczas powstał dowcip:
- Co to jest -5?
- Temperatura zamarzania socjalizmu.
A powstał dlatego, że od -5 przestawały kursować autobusy, pociągi miały wielogodzinne opóźnienia a elektrownie i ciepłownie zakręcały kurki, ogłaszając 20 stopień zasilania. Tak, największym wrogiem socjalizmu nie była "ekstrema Solidarności" ale zwyczajny mróz... Widocznie wróg jest dość wygodny bo propagandyści znów kreują go na bohatera wieczornych newsów.
Przydatność zaś tych wywiadów z ekspertami od fizjologii jest raczej znikoma. Nikt z tych, co to mogą się ubrać"na cebulkę", maja czapki, szaliki i rękawiczki (że ciepłym obuwiu nie wspomnę), na pewno nie zamarznie. Bo bez porad TV ubiorą się ciepło. Natomiast ci, którzy na pewno mają szansę ucierpieć od mrozu po pierwsze nie usłyszą tych instrukcji, bo są bezdomni i nie maja TV, a po drugie nawet jeśli by usłyszeli na jakimś dworcu to i tak nie mają w co się ubrać zgodnie z instrukcją.
Nie wiem ile kosztuje wyprodukowanie i wyemitowanie takiego kilkudziesięciosekundowego występu eksperta ale przypuszczam, że gdyby telewizje przekazały te pieniądze instytucjom opiekującym się bezdomnymi efekt byłby lepszy. Być może uratowały by choć jednego przed zamarznięciem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3767
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Przed zamarzaniem podobno najbardziej chroni praca i obowiązki... Przed chwilą pokazywano w TVP 1 jak ratuje się bezdomnych z pustostanów - ciekawi mnie ile z tych pustostanów wyposażone było w kuchnie i piece...

Ja dziwię się jeszcze że ówcześnie, jak spadnie o zgrozo 20 cm śniegu jednego dnia... jest paraliż komunikacyjny i głośne narzekanie na konieczność odśnieżenia ulic, posesji i samochodów. Przy dzisiejszym sprzęcie, dzisiejszych ulicach, samochodach, łopatach (kto takie łopaty kiedyś widział - ludzie odgarniali śnieg łopatami do węgla i miotłami brzozowymi) itp... problem ten powinien być szybko rozwiązany.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105148
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ale widzisz, w epoce łopaty "sercówy" i brzozowej miotły mogłeś sobie chodniczek przed posesją i ścieżkę go ganeczku oraz schodki (jeśli miałeś) posypać popiołem z pieców (niektórzy pyłem węglowym). Spróbuj dzisiaj...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3767
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Za to dzisiaj można sypać soli ile wlezie (i to nie tylko kuchennej).
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105148
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

crocidura pisze:Za to dzisiaj można sypać soli ile wlezie (i to nie tylko kuchennej).
A widzisz... Możesz, bo sole wszelakie musisz kupić. To jest w porządku wobec środowiska, bowiem producent od każdego wyprodukowanego kilograma odprowadza jakieś tam opłaty na rzecz środowiska. Wiec ty szkodzisz a pieniądze za towar - leczą.
A jeśli popiół produkujesz za darmo we własnym piecu to środowisko cierpi bez rekompensaty i jesteś be.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

No ale aby popiół powstał trzeba jakoweś paliwo spalić, za które też są opłaty...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

hahaha, na to samo zwróciłam uwagę... wszędzie kłapią buziami, jaki to jest mróz i w ogóle... ale nic to... najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt mi nie powiedział, że w aucie 8) zamiast borygo mam wodę! 8) 8)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67214
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

MartaBaranowska pisze:zamiast borygo mam wodę! 8)
Szacun 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Mróz trwa od dwóch dni, a krzyku co niemiara ;) Kiedyś takie mrozy tygodniami całymi trzymały i nikt takiego szumu nie robił :)
Zachowujemy się, jakbyśmy mieszkali w jakichś Włoszech, a nie u nas w Polonii ;)
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Capricorn pisze:Szacun
;/ ;/ ;/ ;/ ;/ ;/ ;/
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67214
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie przejmuj się, wystarczy, że nie będziesz silnika wyłączać... :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Albo ze trzy farelki na noc załączyć ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Zawsze można dolać denaturatu. Co prawda jak włączysz nawiew, to będziesz miała aromatycznie...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Capricorn pisze:Nie przejmuj się, wystarczy, że nie będziesz silnika wyłączać...
kiedy już w czwartek stanęłam na środku drogi jak wracałam z pracy.
Zaholowany wczoraj do mechanika, jak się okazało że woda. i dziś zrobiony, w przewodach była jeszcze kasza wiec spoko. Nic się nie stało, dziś go odebrałam, ale strachu się najadłam
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Tak zacytuję mistrza "Jest zima to musi być zimno" 😁😁😁 z resztą jakie zimno. Kilkanaście stopni przez kilka dni. Tragedia... naprawdę. A najwięcej się nad tym trzęsą mieszczuchy i pańcio-panowie ze Tv śniadaniowej i innych ogorkowych sezonów. Niziolki nas przed śmiercią komunikacyjno-zimową uratowaly kilka dni temu za co Im serdecznie tu dziękuję :wink: a w telewizji o tem nie mówiły... :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Aż tak daleko Was zagoniło? :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

wreszcie jest normalnie ( jak za moich czasów :twisted: ) a tu wszędzie takie halo :roll: :nie:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

U mnie już po mrozie. O północy było zaledwie -2,5st.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67214
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U mnie teraz jest -22,5 :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Capricorn pisze:U mnie teraz jest -22,5 :)
:D W Żabnicy tyle było w południe... Teraz pewnie poniżej -30 ... Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ODPOWIEDZ