Domek na drzewie

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

szeliniak
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1538
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 13:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: szeliniak »

Od zawsze pasjonowałem się ciesielstwem. Postawiłem w życiu ok.setki ambon.Z bogatego doświadczenia dam Ci radę, nie buduj nic na drzewach.Drzewo po pierwsze to żywy organizm,rośnie zmienia parametry i co najistotniejsze w czasie gdy wieje rozwalają sie wszystkie wiązania.Jeżeli mieszkasz w okolicach środkowy zachód Polski postaraj się ze mną skontaktować,zobaczyć jak ja to zrobiłem. Jak Ci się coś spodoba to od ręki zrobię projekt.Będziesz miał pewność,że z takiego domku będą się cieszyć jeszcze Twoje wnuki, a w razie najazdu nieprzewidzianych gości masz dodatkowe atrakcyjne spanie
Pozdrawiam,
SZELINIAK
rafoos
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 12 sie 2008, 20:11
Lokalizacja: Kaszuby

Proszę o kontakt

Post autor: rafoos »

Witam Kolego,

Prześlij mi namiary na siebie bo chciałbym podyskutować o szczegółach. Może mi poradzisz co i jak dalej robić. Znalazłem kilka ciekawych stron na czele z blueforest.

Pozdrawiam

R
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Chyba Cię zmartwię.
Art.4 Prawa budowlanego:
Każdy ma prawo do zabudowy nieruchomości gruntowej, jeżeli wykaże prawo do dysponowania nieruchomością na CELE BUDOWLANE (...)
Po pierwsze teren leśny nie jest terenem budowlanym. Poza tym nawet gdybyś chciał realizować taki domek na działce budowlanej to nie ma żadnych wątpliwości, że musiałbyś zgłosić budowę do starostwa. Krótko mówiąc, nawet gdybyś chciał zgłosić mimo wszystko, to w oświadczeniu musiałbyś wpisać, że dysponujesz działką na cele budowlane. Czyli kółko się zamyka, więc zapomnij o takim pomyśle.
Co do mocowania domku do drzewa to już inna sprawa, ale ręce opadają...
basia33
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

Na swoim terenie leśnym możesz zbudować magazyn - pasznik . Na dole pasznik na górze pomieszczenia nadające się do magazynowania paszy . Żadne prawo nie precyzuje jak ma wyglądać pasznik i z jakich materiałów ma być pobudowany . No i najważniejsze kto ci zabroni przenocować czy mieszkać w paszniku :D .
ODPOWIEDZ