Przekop przez Mierzeję nie zaszkodzi przyrodzie.

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Jestem niemalże pewien, że przekop i jego koszty nie nakręci tak mocno Elbląga aby inwestycja była opłacalna.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

xhardcorex pisze:za kilka mld
Skąd w Twojej wypowiedzi podana w artykule kwota przekopu (880 mln) urosła do kilku mld? Liczysz wszystkie inwestycje, które mogą w przyszłości powstać w związku (nawet luźnym związku) z planowanym przekopem?
Przyjmijmy, że nie będzie przekopu i nie wyda się na to 880 mln, zaś elbląg jako samorząd i prywatni inwestorzy wydadzą pieniądze na różne obiekty infrastrukturalne w pobliżu istniejącego nabrzeża... Czy Będziesz twierdził że te koszty są kosztem przekopu, do którego nie doszło?
To chyba nieuprawniona teza jest...
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Wiesław, nie wczytywałem się w dokładny kosztorys, ale skoro cytujesz 880 mln, to na pewno bańka pęknie, gdyż zazwyczaj państwowe inwestycje są niedoszacowane.
Piotrek, czy mając prywatnie miliard złotych inwestowałbyś w wątpliwej rentowności port, czy raczej w coś, co będzie rentowne np. rozwój portu w Gdyni.
Bardzo łątwo wydaje się cudze pieniądze. Najpierw niech zrobią reaserch, czy jakiś prywaciarz by zainwestował, jeśli tak, to znaczy, że to może być rentowne.

ps. to może niech zrobią tor formuły I w Białej Podlaskiej, miejscowe firmy też na tym zarobią, a potem będzie rząd do jego utrzymania dopłacał.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

xhardcorex pisze:rozwój portu w Gdyni
Rozwój portu w Gdyni nie ma sensu, ponieważ port nie ma żadnych możliwości ekspansji na lądzie. Strategia rozwoju portu Gdynia ( http://www.port.gdynia.pl/pl/port/54-strategia-rozwoju ) zakłada tylko unowocześnianie (rewitalizację) istniejącej infrastruktury a na to Zarząd Portu ma własne środki i możliwość pozyskania funduszy unijnych. Nie musi brać tych 880 mln od Państwa.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Piotrek pisze: Zarząd Portu ma własne środki i możliwość pozyskania funduszy unijnych. Nie musi brać tych 880 mln od Państwa
no właśnie, bo jest rentowny.
To może iny przykład, dużo więcej pożytku byłoby ze zrobienia kilku obwodnic dla miast. Dopłacać do tego później nie trzeba, poprawiamy bezpieczeństwo itp.
Ewentualnie nie wydajemy tych pieniędzy i nie mnożymy długu budżetowego (taka kolejna opcja). Myślę, że mając budżet domowy w wysokości miliona złotych i zadłużeniu około 500 tysięcy nie wydawałbyś kolejnych 100 tysięcy na inwestycję, która Ci się nie opłaci.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Do końca II wojny światowej Niemcy w Elbingu budowali niewielkie okręty podwodne. Teraz ta produkcja powinna być wznowiona. Słynne od niedawna Wojska Obrony Terytorialnej miałby zacny oręż. No i mogliby wypływać na pełne morze, jakby się przekopali ... A właśnie, a nie owa formacja w czynie społecznym w trosce o bezpieczeństwo ojczyzny powinna ów przekop wykonać?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
olifant
początkujący
początkujący
Posty: 249
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 08:39

Post autor: olifant »

ta jakże strategiczna dla obronności ( jakież to jednostki będą mogły pływać po Zalewie? kawaleria błotno-szuwarowa?) i kajakarzy inwestycja to przejaw polityki jagiellońskiej w wersji kieszonkowej :) , chyba już lepiej byłoby wybudować jakiś kosmodrom, ten to dopiero by rozruszał inwestycje....
ahoj
"Naturalnym dziedzictwem każdego, kto zdolny jest do życia duchowego, jak dziewicza
puszcza, gdzie wyje wilk i skrzeczy plugawy ptak nocy."
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... gn=firefox
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

"Wybrano lokalizację przekopu Mierzei Wiślanej."

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 78890.html
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A ma ktoś mapę, która tę miejscowość pokazuje? Bo nie mogę znaleźć i w związku z tym obawiam się, że szacowne gremium, decydujące o lokalizacji, też nie ma pojęcia gdzie to jest...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Może wybierano na Nowym Świecie w stolicy i tak się jakoś nazwa przyplątała... ;)
A poważnie to faktycznie mapy nie wskazują miejsca. Jest tylko takie coś :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

https://www.google.pl/search?q=mierzeja ... 2bUww7GzsM:

Jak widać chodzi o wschodnie krańce Gm. Sztutowo.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Powinni zrobić tunel pod mierzeją dla statków pełnomorskich ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Muszę sobie to ponakładać na moje mapy. Czy aby to przez rezerwat nie będzie biegło. Bo przez Park Krajobrazowy to na pewno.
No i tak się z głupia zapytam - a co z komunikacja z miejscowościami położonymi dalej na wschód Mierzei (m.in. Krynicą Morską)? Bo przekopaną ulicę Rybacką widzę a nie widzę żadnej przeprawy dla ruchu lądowego...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Dyktator

Post autor: Dyktator »

Lepiej dwa teleporty - jeden w Zatoce Gdańskiej, a drugi w Elblągu 😉
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:a co z komunikacja z miejscowościami położonymi dalej na wschód Mierzei
Mają być bodaj dwa zwodzone mosty nad kanałem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Mają być bodaj dwa zwodzone mosty nad kanałem.
Na tych twoich mapka-studiach koncepcji nic takiego nie ma... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wiem, bo to tylko szkice jakieś z nazwą dzielnicy, czy tam osady.... Natomiast gdzieś w sieci widziałem inormacje o mostach, ale wybacz, na komórce paskudnie się szuka...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:gdzieś w sieci widziałem inormacje o mostach
Mój drogi, jakich to ja informacji w sieci nie widziałem... Tylko gdy przychodzi co do czego to z informacji pozostaje mgła. Czasami silnie toksyczna.
Weź na przykład tytuł tego wątku. Jako średnio dobrze wyuczony leśnik po prostu nie wierzę, że taka inwestycja nie odbije się negatywnie na przyrodzie. No ale informacja do sieci poszła, prawda?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ