Polują na twoje OC!

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Polują na twoje OC!

Post autor: SZCZEPAN »

I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Owszem, kamerka to dobra rzecz. Już dwa lata z taką jeżdżę ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja również, a teraz zastanawiam się nad drugą do "leśnego" auta tak na wszelki wypadek. O ile wiem, są również takie, które jednocześnie tył i przód filmują. Kupiłbym już wcześniej, ale jeszcze nie wiem jaką.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mi młody jakąś chińską nabył na ichniejszym allegro. Sprawdza się całkiem nieźle.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Do leśnego to bym tą pierwszą przełożył. Jakieś Mio sprzed paru lat, ale też fajnie działa. Myślałem o czymś sensownym do galaktyki, co by nie tylko w dzień, ale i w nocy nagrywała dobrej jakości filmy, bo moja obecna to w nocy trochę średnio - tablice rejestracyjne prześwietla, a podczerwieni też nie ma.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
tratfa
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2016, 20:09

Post autor: tratfa »

Wow.... niedługo niebezpieczna będzie jazda bez kamery skierowanej w każdym możliwym kierunku.... :? :?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Teraz jest tyle aplikacji na telefon w stylu nawigacja + kamera że to chyba nie problem . Ja używam je bardzo często i powiem szczerze że nie przydała mi się jeszcze za to dokumentuję głupków niektórych marek :lol: co z szosy urządzają sobie tor wyścigowy .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kamerki telefoniczne mają słabą stabilizację obrazu ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:Teraz jest tyle aplikacji na telefon w stylu nawigacja + kamera że to chyba nie problem .
Czemuś nie dowierzam tym ustrojstwom. Znaczy i owszem nagrywają, ale obawiam się o kartę pamięci. W kamerce dość często muszę ją wymieniać, bo pada. Ma w końcu ograniczoną liczbę zapisu, a na telefonie trzymam sporo danych, więc gdyby padła, to i inne rzeczy poszłyby się paść. Jeśli padnie w kamerce, to niczego oprócz samych filmików nie stracę.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

aplikacje instaluj w telefonie a media na karcie
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tak robię, ale niektóre i tak karty używają :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Bo nie znasz jak one pracują . Uświadamiam więc: zapisywane są wg ustawień kilku minutowe filmy które są usuwane z pamięci przy pojawieniu się kolejnego filmu . Można w sytuacji kryzysowej dany filmik zapisać lub jak np moja aplikacja podczas silnego wstrząsu zapisuje filmik na stałe np (stłuczki lub zderzenia )
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moja chińska kamerka działa na tej samej zasadzie. Nagrywa sekwencje trzyminutowe i jeżeli się nie włączy zapamiętania, to na stare nadgrywa nowe.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tak samo działa i moja. Jednak każda karta z czasem się zużywa, a po czasie czasem nie da się na niej nic zapisać, a czasem wręcz odczytać. Tak miałem na dwóch kartach, przy czym obie używałem w kamerce. Najwyraźniej te ciągłe zapisy je popsuły, no i w konsekwencjo pojawiał się błąd odczytu/zapisu karty.
Kuna lesna pisze:Można w sytuacji kryzysowej dany filmik zapisać lub jak np moja aplikacja podczas silnego wstrząsu zapisuje filmik na stałe np (stłuczki lub zderzenia )
Dokładnie tak. Niektóre też mają możliwość rozpoznania i zapisu kierunku uderzenia.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Każdą kartę dokonującą częstych i wielokrotnych zapisów należy co pewien czas sformatować. A także mieć gdzieś na dysku komputera program Wondershare Data Recovery bo większość "uszkodzonych" kart można naprawić, a co najmniej odzyskać z nich dane. :)
Tak wiem, że program kosztuje ok. 300,- PLN ale jest wart swojej ceny.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tylko trzeba jeszcze ją z nawigacji wyjmować ;)
Natomiast co do odzysku danych... No cóż, przynajmniej do czasu jakiegoś zdarzenia połączonego z awarią karty nie myślę o tym. Koszt programu to mniej więcej 10 sztuk kart, a może i więcej, bo one tanieją, więc przy pewnej dozie szczęścia starczą na dłużej niż nawigacja ;) Jeśli jednak zajdzie potrzeba, to nie będę się zastanawiał.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Kuna lesna pisze:Bo nie znasz jak one pracują . Uświadamiam więc: zapisywane są wg ustawień kilku minutowe filmy które są usuwane z pamięci przy pojawieniu się kolejnego filmu .
I dlatego ten sposób zapisu przyczynia się do szybkiego padania kart. Teoretycznie większość kart ma gwarantowane 100000 cykli zapisu, co przy wykorzystaniu ciągle tego samego obszaru szybko można osiągnąć. Dyski SSD walczą z tym nadmiarowością i szczwanym firmwarem, ale kartę SD (szczególnie pośledniejszego gatunku) dobić można w parę miesięcy wykorzystując ją jako jakiś cache.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze:Bo nie znasz jak one pracują . Uświadamiam więc: zapisywane są wg ustawień kilku minutowe filmy które są usuwane z pamięci przy pojawieniu się kolejnego filmu .
Mój drogi, tak to wygląda na zewnątrz i w instrukcji obsługi. W praktyce usunięcie pliku z dysku a następnie nadpisanie go nie oznacza, że operacja jest identyczna z tą na kartce papieru. Usunięcie pliku z karty nie polega bowiem na fizycznym "wygumkowniu" wszystkich bajtów poprzedniej zawartości. Takie "sprzątanie" wykonuje tylko formatowanie (niedokładnie takie :wink: ale lepsze niż proste nadpisanie zawartości) lub programy do nieodwracalnego usuwania zawartości dysku/karty.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: off-legal »

Warto wspomnieć, iż w razie W należy takie nagranie bezwzględnie przekazać policji. Najlepiej obejrzeć wspólnie z oficerem całe zajście i upewnić się że w protokole z wypadku napisze o tym.
Kumpel się teraz pałuje w sądzie w podobnej sytuacji. Druga strona podważyła nagranie, bo kamerka nie ma żadnej certyfikacji ...
Nie ma za dużych opon - jest tylko za mały lift !
ODPOWIEDZ