Wcześniejszy start stażu

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Wcześniejszy start stażu

Post autor: aldebaran »

Mam takie pytanko do co bardziej obytych w temacie. W przyszłym roku na dobre rozstaję się z uczelnią i zaczynam staż oraz pracę w LP. Przy czym na nieco innych zasadach, bo z listem od dyrektora generalnego i stąd moje pytanie - czy da się w takim przypadku zacząć staż wcześniej niż tak jak to z reguły jest, od listopada? (RDLP Kraków). No bo co tu dużo mówić - od ukończenia studiów do planowanego rozpoczęcia stażu wyskakuje mi kilkumiesięczne bezsensowne okienko, w którym musiałbym złapać jakąś fuchę żeby nie przymrzeć głodem. A wiadomo, w takim przypadku niespecjalnie opłaca mi się zahaczać gdzieś na kuchni w knajpie czy na kasie w sklepie tylko po to, żeby jakoś przeczekać tę lukę. Wolałbym po prostu wcześniej zacząć pracę.
Ktoś wie jak to wygląda i jakie są ewentualnie procedury?
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Ja startowałem przez GDLP tyle, że z opóźnieniem, bo były z tym różne zawirowania. Ja myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie żebyś jak już będziesz mieć właściwy papier w ręce, nie zadzwonił, albo jeszcze lepiej zamailował i zapytał...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Najlepiej udać się osobiście do dyrektora RDLP z tym listem
...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Tzn procedura (postępowania z listem) jest trochę inna i jest w toku - no ale jak to urzędowe procedury, trochę to wszystko potrwa zanim będę miał się do kogo bezpośrednio z tym zwrócić.

Dlatego pytam tutaj czy ktoś się z czymś takim spotkał i ewentualnie wie jak wygląda procedura w tym przypadku (przynajmniej z grubsza), bo fajnie by było wcześniej wiedzieć, czy w ogóle jest to możliwe ;)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... tylko rozmowa face to face może cokolwiek zdziałać, próbuj
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Co racja to racja...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ