Przyczepy Leśne PALMS

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Jeśli przyczepa się wywraca nadmiernie często, to może ma za wysoko środek ciężkości. Czyli wada konstrukcyjna , a właściwie projektowa. Jeśli by tak było, to "szmelc" nie przyczepa.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

U mnie przyczepa przewraca się tylko w przypadku najechania na wysoki pniak lub z powodu nie otworzenia podpór.
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

Tak jak przedmówcy piszą wszystko zależy od środka ciężkości . Gdyby przyczepa była szersza też byłoby lepiej ale niestety w trzebieży nie pojeździ już .
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Dodam jeszcze, że przyczepa którą mamy posiada dołączany klembank i to z nim najczęściej się przewraca. Teraz mi przyszła taka myśl do głowy, że lepiej było by zrobić szerszą przyczepę, która ma klembank bo z takim zestawem i tak nikt na trzebież nie wjeżdża, a na zrąb była by idealna. Oczywiście to jak sprzęt się sprawuje w dużej mierze zależy od Operatora, a jak wiemy nie każdy traktuje sprzęt, na na którym pracuje, jak swój własny ;)
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Palms drogi ale i dobry. Kilka przyczep przerabiałem już i z czystym sumieniem godna polecenia. Co do tego co bym zmienił; przydałoby się w tej cenie żeby przedłużyć żywotność wentylator do schładzania oleju oraz miarka do sprawdzania poziomu oleju. Wiadomo jak jest, strzeli przewód raz dwa trzy razy a oleju ubywa i dostają uszczelniacze. Chwytaki trochę za wąskie moim zdaniem jeszcze.
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

Z szerokością chwytaków może uda nam się coś jeszcze zrobić .
Postaram się zapytać producenta czy jest taka możliwość . Do tej pory nie mieliśmy problemów żeby producent czegoś nie zmienił jak klienci zwrócili na coś uwagę .
Obecnie Palms wprowadził 2 nowe modele żurawi tj:
715 - zastąpiła 695 - żuraw dłuższy z większym udźwigiem od poprzednika
oraz 850 dł 8,5 metra.
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

:spoko:
Kompania Leśna pisze:Z szerokością chwytaków może uda nam się coś jeszcze zrobić .
Postaram się zapytać producenta czy jest taka możliwość . Do tej pory nie mieliśmy problemów żeby producent czegoś nie zmienił jak klienci zwrócili na coś uwagę .
Obecnie Palms wprowadził 2 nowe modele żurawi tj:
715 - zastąpiła 695 - żuraw dłuższy z większym udźwigiem od poprzednika
oraz 850 dł 8,5 metra.
Nie samą pracą człowiek żyje..
ODPOWIEDZ