Szacunki brakarskie i plan sprzedaży

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66919
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No jak nie zrobiona? Pisze się wniosek o uruchomienie rębni IA i masz masy, a masy ;) Zaś powierzchnię wykonasz... za jakieś xxxdziesiąt lat :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jaźwiec pisze:Bo potem masy już nie ma a powierzchnia nie zrobiona...
Kreatywnie zaliczyć któreś "powianie" jako wykonanie powierzchni? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Tylko to jest bezsensowne naginanie papieru do rzeczywistości. To nie problem jak to się robi, bo każdy z nas doskonale o tym wie. Pytanie jest po kiego ...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
sylvan2
początkujący
początkujący
Posty: 170
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 21:44

Post autor: sylvan2 »

Mam taką..hm...niepewność przeglądając metodę obrębową szacunków brakarskich: w opisie utworzonej warstwy podawana jest jako jedna z cech współczynnik zmienności. Czy chodzi o .... no właśnie, o co? Stopień dopasowania warstwy archiwalnej do projektowanej?
KapitanTytan
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 mar 2016, 11:26

Post autor: KapitanTytan »

Wsp.zmienności to współczynnik obrazujący stopień zróżnicowania wskaźnika intensywności użytkowania w warstwie. Jest to wskaźnik pomocniczy w ocenie wiarygodności prognozy, zaś jego wartości nie można interpretować wprost jako przesłanki do odrzucenia lub akceptacji szacunków.

Jeżeli dokonujemy korekty dotyczącej odrzucenia lub wyboru pozycji archiwalnej z warstwy archiwalnej przypisanej do danej warstwy projektowanej, intensywność dla warstwy oraz współczynnik zmienności dla intensywności ulegają zmianie. Gdy odrzucimy intensywności graniczne, współczynnik przyjmie wartości niższe. W skrajnym przypadku, gdy warstwa archiwalna zawiera tylko jedną pozycję archiwalną, przybierze wartość 0. Jednakże ręczne zmniejszanie liczebności warstwy archiwalnej poprzez odrzucanie kolejnych pozycji może negatywnie rzutować na wyniki z uwagi na subiektywną ocenę operatora sporządzającego szacunki.
Awatar użytkownika
superg
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 01:10
Lokalizacja: Ansark

Post autor: superg »

Witam, mam pytanie dla osób zajmujących się użytkowanie lasu (pozyskaniem) w Nadleśnictwach. Pracuję od pół roku w jednym z Nadleśnictw na pogórzu Polski i zajmuje się pozyskaniem i sprzedażą drewna. Moje pytanie dotyczy metody wykonywania szacunków brakarskich przez porównanie na rok 2018. Mianowicie przy próbie "Aktualizacja wykonania" za rok 2015 i 2016 wyskakuje komunikat "Brak archiwalnych opisów taksacyjnych na podany rok (Brak wykonania polecenia - Pobieranie archiw.opis.taks) Kontynuacja nie jest możliwa." Być może odpowiedź na moje pytanie jest trywialna, ale logicznie nie mogę zrozumieć zależności dlaczego dla roku 2013 i 2014 dało się to zrobić, a dla 2015 i 2016 już nie. Uprzejmie proszę o podpowiedź.
Nie było nas, był las; nie będzie nas, będzie las
sylvan2
początkujący
początkujący
Posty: 170
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 21:44

Post autor: sylvan2 »

Żeby mogła dokonać się aktualizacja wykonania, musi być zrobiony import archiwalnych opisów taksacyjnych. Po to, aby wykonanie miało się na czym "odłożyć" - czyli na archiwalnych opisach.
Lata 2013 i 2014 były aktualizowane widocznie, kolejne już nie.
Spróbuj wejść na dany rok (czyli 2013 i 2014) klawiszem F8 - transfery danych-pobieranie archiwalnych opisów taksacyjnych.
Dopiero później pobierz dla tych lat wykonanie.
Awatar użytkownika
superg
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 01:10
Lokalizacja: Ansark

Post autor: superg »

Tak zrobiłem jak napisałeś. Dziękuję za pomoc!
Nie było nas, był las; nie będzie nas, będzie las
ODPOWIEDZ