Wycinka drzew a MPZP

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Te 9 m3 to będzie sosna, gdyż w opisie drzewostanu masz gatunek główny 10 SO, a to oznacza, że 100% powierzchni zajmuje ona. Oczywiście może się również trafić coś w drugim piętrze, ale wykonanie rębni polega na zrobieniu miejsca nowemu pokoleniu lasu, więc wycina się te najstarsze, a jedynie przy okazji usuwa podszyty i inne drzewa. Tak, czy inaczej skontaktuj się z miejscowym leśniczym i on ci pomoże zarówno w temacie wycięcia, jak i w doborze odpowiednich gatunków do posadzenia i sposobie przygotowania gleby, czy też ochronie drzewek.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
agb
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: piątek 09 wrz 2016, 13:17

Post autor: agb »

To nie do końca jest prawda. Mimo iż faktycznie na tych wspomnianych 20-kilku hektarach sosna zajmuje ponad 90%, to na mojej działce już do 60%, a reszta to brzozy (których raczej nie widziałem na innych działkach) w - myślę - podobnym wieku sądząc po wysokości i średnicy pnia, dęby, czeremcha i czereśnia.
Ale chyba nie ma co teoretyzować. Podstawowe informacje otrzymałem, za co dziękuję. Skontaktuję się z nadleśnictwem i zobaczę czego się dowiem.
ODPOWIEDZ