Mieszkania zakładowe w Lasach Państwowych .

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Różne garaże mogą być dzierżawione łącznie z budynkiem mieszkalnym...Mówimy o takich stojących na tej samej działce budowlanej co ww dom?
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Kiedyś, kiedy dla podleśnego mieszkanie było bezpłatne, był zapis "miejsce mieszkania podleśniczego wskazuje nadleśniczy". Teraz, kiedy podleśniczy wynajmuje mieszkanie od n-ctwa n-czy może bez pardonu przenieść p-czego w inną miejscówkę, czy podleśny może stanąć okoniem?
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Stanąć zawsze może, z tym, że w niektórych nadleśnictwach może mu się to zwyczajnie nieopłacać...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

W czerwcu odbyło się organizowane przez dy.r gen. sympozjum nt polityki mieszkaniowej w LP. Czy jakieś konstruktywne ustalenia były wynikiem spotkania, czy prelegenci tylko wygłosili co im w duszy gra i rozjechali się do domów?
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Temat sprzedaży mieszkań ucichł, chyba większość zadowolona? Niestety nie wszyscy, bo mieszkań NIEZBĘDNYCH, (potrzebnych niewiadomo komu i na co )nadal jest trochę a frustracja uwiązanych do nich psów rośnie :x
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Niezbędne funkcyjne rozumiem, ale NIEZBĘDNE NIEFUNKCYJNE to już jest takaś manipulacja
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17315
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Ferguson pisze: NIEZBĘDNE NIEFUNKCYJNE
Mieszkam w takim. Mam umowę bezterminową. Jak będę grzecznie bulić czynsz i nie będę dewastować to jak mnie mogą wyrzucić. Zamierzam żyć jeszcze ze 20 lat :)
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Pytanie co to za twór-mieszkanie niefunkcyjne a zakwalifikowane jako niezbędne? Niezbędne do czego? Trzymania człowieka w szachu? Idea takich mieszkań jest niejasna i budzi niezdrowe domysły. Może czas rozwiązać ten problem jednym cięciem-uznać że niezbędne to tylko te funkcyjne a reszta zbyteczna.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

rutbekia pisze:Zamierzam żyć jeszcze ze 20 lat :)
Ludzie tyle nie żyją :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
lastel

Post autor: lastel »

Za każdym razem jak zwolni się mieszkanie zakładowe , to jest problem z jego zasiedleniem , wręcz robi się łapankę na lokatora . Po co je dalej utrzymywać i ponosić koszty . :)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2639
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Problem mieszkań urośnie za kilka lat do takiego momentu że władze LP będą musiały się z tym problemem uporać . Bo logicznym jest że podleśniczowie już mają własne mieszkania i oni przy tak masowym odejściu ludzi na emeryturę nie będą chcieli bawić się w starych leśniczówkach w ich utrzymanie . Poczekamy zobaczymy , ja nie będę się prosił i skamlał o mieszkanie , buduję się i "urywam z łańcucha".
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A czy DGLP posiada dane o liczbie leśniczówek, w których leśniczowie mieszkają tylko oficjalnie, bo się wybudowali i grzeja miejsce, nie zgłĸaszają, że się wyprowadzili, bo moż będą sprzedawać ... :D . Może taka starystyka pozwoliłaby ruszyć temat z miejsca. tylko skąd takie dane wziąć? :lol:
maksymiljan22
początkujący
początkujący
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 10:31
Lokalizacja: zawsze tam

Post autor: maksymiljan22 »

Jak wyliczyć do sprzedaży mieszkanie kiedy było przeze mnie najmowane przez okres 5 lat ale 2 lata wynajmowałem tylko część tego mieszkania czyli pokój a kuchnia z łazienką i wc była wspólna. W dalszej części mieszkania był pokój gościnny.
Czyli okres zatrudnienia 5 lat - ulga 6% za każdy rok zatrudnienia
plus okres najmu też 5 lat ale ulga jaka ?
Czy również 3 % za każdy rok jeśli przez okres 2 lat nie było to całe mieszkanie?
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Ferguson pisze: będą sprzedawać ...
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

maksymiljan22 pisze: okres zatrudnienia 5 lat - ulga 6% za każdy rok zatrudnienia
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
maksymiljan22
początkujący
początkujący
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 10:31
Lokalizacja: zawsze tam

Post autor: maksymiljan22 »

A 5 lat najmu w tym 2 lata tak jakby podaj mu.
łukasz1234
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2016, 12:43

Post autor: łukasz1234 »

Witam, jak moge dolaczyc sie do tematu odnosnie obliczania znizek na zakup mieszkania.Chodzi mi o artk 40a pkt 4 czy znizki za prace 6proc i za najem 3 proc lacza sie ze soba czy nie? I czy staz tez sie liczy? Nie mam sie o to za bardzo kogo zapytac bo wszyscy kupuja za 5 proc wartosci a mmi do tego jeszcze bardzo daleko.
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Łukasz1234 pisze:Witam, jak moge dolaczyc sie do tematu odnosnie obliczania znizek na zakup mieszkania.Chodzi mi o artk 40a pkt 4 czy znizki za prace 6proc i za najem 3 proc lacza sie ze soba czy nie? I czy staz tez sie liczy? Nie mam sie o to za bardzo kogo zapytac bo wszyscy kupuja za 5 proc wartosci a mmi do tego jeszcze bardzo daleko.
najlepiej spytaj tego co zajmuje się sprzedażą bo z pewnością to wie i ma pewnie do tego opinie radców prawnych, ale tak łączą się za staż sie też liczy o ile odbywałeś go w LP i byłeś wtedy zatrudniony przez LP a nie urząd pracy
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
barbarez
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: środa 29 maja 2013, 12:55
Lokalizacja: spod ściółki

Post autor: barbarez »

staż zaliczany jest jako przepracowany rok, a zniżka za wysługę lat i za najem łączy się.

np. staż + 5 lat w pracy w LP na dowolnym stanowisku, w tym 3 z wynajmowanym lokalem:

1. rok (staż) - 6%
2. rok - 6%
3. rok - 6%
4. rok (rozpoczęcie najmu) - 6% + 3%
5. rok 6% + 3%
6. rok 6% + 3%

suma summarum całkiem sympatyczna zniżka = 45%
łukasz1234
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2016, 12:43

Post autor: łukasz1234 »

dziękuje za odpowiedź, to teraz muszę walczyć o swoje bo mi powiedzieli że się nie łączy mam staż 1 rok 5 lat pracy i tyle samo mieszkam w osadzie i wyliczyli mi 36 a wg ustawy powinno być 51. w razie zgryzu zostaje radca prawny
ODPOWIEDZ