Co się dzieje w Puszczy Białowieskiej?

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:Lasy Państwowe w sprawie Puszczy Białowieskiej mają twarz ministra Jana Szyszki
I bardzo dobrze. Gdyby miały twoją twarz to bym się wstydził przyznać, że choć przez chwilę miałem coś do czynienia z LP.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Piotrek Ty jesteś taki chamski w stosunku do wszystkich kobiet ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dron pisze:Piotrek Ty jesteś taki chamski w stosunku do wszystkich kobiet ?
Nie. Do starannie wyselekcjonowanych.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

dreptacz pisze:Ok, krótko mówiąc Lasy Państwowe w sprawie Puszczy Białowieskiej mają twarz ministra Jana Szyszki i nie odnosi się to tylko do Waszych przełożonych, ale też do zdecydowanej większości leśników.
Odpowiem że nie, i to wynika z moich obserwacji wśród znajomych pracowników LP. (sam nim nie jestem).
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Ok, krótko mówiąc Lasy Państwowe w sprawie Puszczy Białowieskiej mają twarz ministra Jana Szyszki i nie odnosi się to tylko do Waszych przełożonych, ale też do zdecydowanej większości leśników.
Ja jestem przeciwny ciągłemu upolitycznianiu tej sprawy. Leśnicy w PB mają twarz leśników w PB i wiedzy leśnej którą zdobyli w technikach, na uczelniach wyższych i w trakcie wieloletniego stażu pracy. Postulowali to, co postulują teraz, na długo przed tym, jak minister Szyszko został ministrem Szyszko. Sam światopoglądowo z ministrem mam zdecydowanie nie po drodze, a aktualnie, pomimo że zdanie w sprawie puszczy mam jakie mam, również w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam i zdecydowanie nie jest on moją twarzą.

I niestety mam wrażenie (graniczące z pewnością), że jest to wasza metoda walki ze znienawidzonymi LP i leśnikami. Tzn. - leśników w polsce, tych pracujących w LP i nie tylko, są tysiące. Na wiele spraw mają bardzo różne poglądy, więc trudno zdyskredytować w oczach laików tak niejednorodną grupę ludzi. Tymczasem znaleźliście sobie Szyszkę, stosunkowo łatwy cel. I robicie wszystko, by przypiąć leśnikom twarz Szyszki. Jeszcze chwila i się dowiem, że jak jestem za interwencją leśników w puszczy, to znaczy, że portret Szyszki mam pewnie nad biurkiem, a chemtrailsy na niebie co rano rozganiam działami orgonowymi...
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

To wszystko rybka jak sie nazywa, ma na imie i w co wirzy aktualnie milosciwie nam ministrujacy. Nawet gdyby to byl Sw. Franciszek z Asyzu, to nawiedzone gimbaza ekologistyczna, przyklejona do dooopsk innej opcji polytyczej i tak by plula na jego swiatobliwa ministerialna wysokosc.....Take it easy...jak to powiadali starozytni Rosjanie.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Ale się miotacie :P

Ale zamylacie :wink:

Proszę mi pokazać jakąś dyskusję wśród pracowników LP, w której istnieje strona kontestująca wycinkę w PB. Prawda jest taka, że leśnicy i LP to monolit w tej sprawie. Nawet jeśli ktoś z leśników myśli inaczej, to nie odważy się publicznie wystąpić.
Te dwie sprawy, tzn jednolity pogląd na tak kontrowersyjną i niejednoznaczną kwestię oraz tłumienie dyskusji, pokazują jednoznacznie czym są Lasy Państwowe.
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:Prawda jest taka, że leśnicy i LP to monolit w tej sprawie.
Chyba nic dziwnego? Podobny poziom wiedzy, ukończone podobne uczelnie... Dlaczego mieli by dojść do sprzecznych wniosków?
Ale po co ja piszę, szkoda dnia. Tu nie słów trzeba a Inkwizycji i stosów!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

dreptacz, powiedz mi:
Po co zadajesz pytanie, skoro z gory znasz na nie odpowiedz?
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

dreptacz cenie Twoje posty za..., dekolt w avatarze.
Twoja aktywność na tym forum przypomina mi kota, który od tak przechadza się po schronisku.

Dodam że mój przykład nie miał na celu urazić nikogo.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Dron pisze:dreptacz cenie Twoje posty za..., dekolt w avatarze.
:spoko: :brawo:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Dron pisze:dreptacz cenie Twoje posty za..., dekolt w avatarze.
Twoja aktywność na tym forum przypomina mi kota, który od tak przechadza się po schronisku.

Dodam że mój przykład nie miał na celu urazić nikogo.
Kot z dekoltem?. Nie wiem. Obecnosc dreptacza na forum wywoluje raczej natychmiast skojarzenia z duzym parkingiem dla TIRow....Niektorzy nawet z troska zaczynaja pytac- z czego wlasciwie ta dziewczynka (to nie musi zreszta byc dziewczynka) zyje.....i skad tyle ...hmmm....samozaparcia. Ciekawe jak dlugo wujek bedzie jej/jemu fundowac lody.....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

DAKa, taki duży i udaje, że nie wie :evil: Trzypińdziesiąt za posta i ...luz :lol:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:Ciekawe jak dlugo wujek bedzie jej/jemu fundowac lody.....
Lody za loda! (tak parafrazując Ryszarda III :wink: )
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Moze po prostu lubi.....i w czynie spolecznym....'
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

aldebaran pisze:Po co zadajesz pytanie, skoro z gory znasz na nie odpowiedz?
Zasady są proste. Przeciętny ekolog mieszka w dużym mieście. Przyrodę ogląda najczęściej w Discovery i od czasu do czasu jedzie na wieś w odwiedziny do rodziny oraz przy okazji odwiedza las. I co widzi przez lata nic się nie dzieje a tu raptem, leśnicy wycinają jego las. Wniosek, leśnicy to mordercy biednych drzew, owadów itp, itd. Postawioną tezę należy udowodnić. Wieloletnie doświadczenie leśników się nie liczy, bo nie można przyznać im racji, ponieważ założona teza będzie nic nie warta. Więc żadne argumenty do nich nie przemawiają a pytania są tylko po to , że a nuż któryś się przejęzyczy i będzie dowód na uzasadnienie postawionej tezy.
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

dreptacz pisze:@Anna Kujawa ostrzegałam Panią ;)

Im dłużej się tu Pani będzie starać, tym gorzej dla celów które chce Pani osiągnąć.
dreptacz pisze:Prawda jest taka, że leśnicy i LP to monolit w tej sprawie.
??????????????????

dreptacz,

Czy ty w ogóle wiesz o co ci chodzi? Bo dość mocno błądzisz.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

3006hc pisze:Czy ty w ogóle wiesz o co ci chodzi?
Nie. Bladego pojęcia nie ma o tym o czym usiłuje się wypowiadać. Zresztą jej nie chodzi o to, aby wypowiedzi o leśnikach i LP miały jakiś sens. Chodzi tylko o to, żeby się wypowiadać. I to wyłącznie negatywnie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

dreptacz pisze:Proszę mi pokazać jakąś dyskusję wśród pracowników LP, w której istnieje strona kontestująca wycinkę w PB. Prawda jest taka, że leśnicy i LP to monolit w tej sprawie. Nawet jeśli ktoś z leśników myśli inaczej, to nie odważy się publicznie wystąpić.
Bo go zadziobią! Uruchomią swoje układy w gminie w której pracują żony posłusznych i układowych leśników. Następnie wójtowa dogada się ze swoim kolegą ze studiów,który jest szefem prokuratury rejonowej jak uwalić odważnego leśniczego.Taka pajęczyna układów podejmie skoordynowane działania na wielu kierunkach przeciwko takiemu leśniczemu. Będą działać w kierunku skazania za kradzież drewna, za kłusownictwo, znęcanie się nad rodziną, zrobienia go wariatem. Nie nazwę na tym forum czym są dla mnie Lasy Państwowe!
Fred
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:Proszę mi pokazać jakąś dyskusję wśród pracowników LP, w której istnieje strona kontestująca wycinkę w PB. Prawda jest taka, że leśnicy i LP to monolit w tej sprawie.
Nieprawda! Po stronie leśników mamy kontestatorów. Jeden jest nawet tu, na forum. To Fred i jego posty :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ