Inauguracyjne spotkanie Leśnej Komisji Kombatanckiej.

Co drzewiej bywało w leśnictwie w Polsce i na świecie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22728
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Inauguracyjne spotkanie Leśnej Komisji Kombatanckiej.

Post autor: j24 »

"Kilkudziesięciu leśników 24 maja wzięło udział w inauguracyjnym spotkaniu Leśnej Komisji Kombatanckiej, zespołu doradczo-pomocniczego działającego przy dyrektorze generalnym LP. ..."

http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktua ... apomnienia

Mnie trochę zaciekawiło nowe stanowisko p. Tadeusza Pasternaka, Głównego Inspektora Straży Leśnej:
(...)
O zakresie działań LKK mówił Tadeusz Pasternak, Główny Inspektor Straży Leśnej, będący jednocześnie Głównym Ceremoniarzem Lasów Państwowych sprawującym opiekę nad Komisją. Zaznaczył, że działalność komisji powinna się skupiać m.in. na popularyzacji wiedzy historycznej o leśnictwie oraz integracji społeczności leśnej, wspieraniu oraz ukazywaniu dokonań weteranów na rzecz suwerenności Rzeczpospolitej, a także propagowaniu tradycji. (...)
PS. Cytowanie dosłowne z oficjalnej strony. Na wypadek wprowadzenia tam poprawek...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77690
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... :shock: :cry:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105019
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

"Główny Ceremoniarz Lasów Państwowych" - już to powinno nam zapalić czerwoną lampeczkę z tyłu głowy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77690
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... mnie cała choinka zapaliła!!!
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4262
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Ta Pani w niebieskich jeans-ach też działa w owych strukturach? :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105019
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:Ta Pani w niebieskich jeans-ach też działa w owych strukturach? :D
No wiesz?! Tobie tylko jedno w głowie... A może ta Komisja to jakiś Areopag?
... Skupia ona ludzi zasłużonych dla polskiego leśnictwa w różnych okresach jego dziejów, kiedy suwerenność terytorialna i państwowa kraju była zagrożona, a także w czasach historii najnowszej - powojennej walki z narzuconym systemem. ...
Zwróć uwagę, że sprytnie nie określono z którym/jakim systemem. Dzięki temu obecnie również "walczący" z "platformizmem" mają legitymację do bycia w Komisji :wink:

PS. Nawiasem mówiąc teraz gdy przeczytałem co napisałem o Areopagu to przypomniałem sobie, że w świątyni u stóp tego ateńskiego wzgórza szukali azylu zabójcy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4262
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrze...
:oops:
Tradycją jest "posyłanie" płci pięknej na wszelakich zbiorowych fotkach
ale w przypadku kombatantów to wolałbym aby to Oni byli na pierwszym planie...

P.S. "Malarze holenderscy malowali ludzi..." :P cytując klasyka :]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze:"Główny Ceremoniarz Lasów Państwowych" - już to powinno nam zapalić czerwoną lampeczkę z tyłu głowy...
Mnie się nie zapaliła. Czyjeś zamiłowanie do leśnych neologizmów to za mało. Bez zaskoczenia za to odnotowałem inny fakt. Przeniesionej z pisowskich szczytów historycznej poprawności politycznej ograniczającej mordowanie na wschodzie do Katynia. ;/
ODPOWIEDZ