Procesor leśny Hypro 450

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105092
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sylwester pisze:Kolego Forest za 240 tysięcy masz już pół takiego harwestera z 2008 roku z najwyższym wyposażeniem.
A drugie pół w lustrze... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Ech.... Piotrek wiesz co to jest nic?
Pół litra na dwóch :D :D :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105092
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sylwester pisze:Pół litra na dwóch
No chyba, że drugi z tych dwóch też w lustrze :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Ale można starszego, tańszego i małego (na druga klase wieku) tylko wiadomo że jak szlak co 30 m to i tak piłą bedzie trzeba coś tam ciąć
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

a po co mi pół harvestera co ja z nim zrobię :P do tego z 2008 roku pewnie już dosyć wyeksploatowany zacznie sie powoli sypać i będę tylko dokładać. niesztuką wydać pół miliona złoty żeby potem nie mieć z czego spłacić trzeba by było mieć kontrakt na dobrych pare lat a unas to różnie bywa dlatego takie hypro było by dla mnie dobrym rozwiązaniem bo po pierwsze mam robote gdzie to sie sprawdzi po drugie jak coś nie wyjdzie to nie jestem w placy pół miliona i kupą złomu :D Co do szlaków co 30 metrów to nie mój wymysł tak jest i ja tego nie zmienię zresztą na tych wczesnych trzebieżach które tak naprawdę powinny być jako cpp te szlaki za paręnaście lat się zgubią.

może i dziwi 20 kubików na dzień ale na tych powierzchniach ciężko będzie więcej wyrobić a mi to na początek wystarczy mała łyżką też sie najem.
Forest
Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Kolego Forest na pewno ani ja ani nikt inny nie chce Ci źle doradzić. Oczywiście masz rację jeśli chcesz inwestować w takie ustrojstwo. Po twojej wypowiedzi sądzę, że jesteś młodym człowiekiem i brakuje ci jeszcze doświadczenia. Uwierz mi warto inwestować w maszyny. Moje zdanie jest takie, że procesor Hypro to nietrafiona inwestycja i nie wykorzystasz tego urządzenia. Wybór należy do ciebie
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Znam gościa co kupił za 150tyś i zrobił nim już troche kubików i żadnej poważnej usterki.
Za poł miliona to nie będzie złom jeśli kupisz z pewnego źródła i np po przeglądzie.
Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Ja podałem ten przykład harwestera z racji długości żurawia. Oczywiście, że są tańsze maszyny na rynku i również w dobrym stanie.
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

sylwester niestety nie stać mnie na harvestera a od czegoś trzeba zacząc w lesie pracuje dwa lata przerzucili mnie na trzebież wczesna i uwierz mi ze nie jestem w stanie w tym drzewostanie zrobic dziennie wiecej niz 6 mp dziennie dlatego szukam jakiegoś rozwiązania wydawało mi sie ze hypro 450 będzie dobrym rozwiązaniem tym bardziej ze mam robote na dwa leśnictwa wszystko na trzebiezy wczesnej i nie wyrabiam na pilarkach bo musze miesięcznie zrobic 400 mp a pilarkami na tym cienkim gównie to niemożliwe.
Forest
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

[/b]sylwester co takiego byś proponował na trzebież wczesna ?? w miarę rozsądny sprzęt co da rady na tym cienkim gównie bo mam dosyć pracy pilarka spalanie litrów paliwa bolących rąk po cięszkim tygodniu zapier.... czas iśc do przodu :)
Forest
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

A co do doświadczenia to pól życia w lesie spędziłem ale od dwóch lat jako pracownik lasów :)
Forest
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

To mieszkałeś w lesie? Ale to jesteś podwykonawcą czy bezpośrednio dla lasów?
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

A jaką masz stawkę w TW?
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Tego raczej się nie dowiesz ale sądzę że nie jest jakaś mała
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Pewnie rozliczacie się według katalogu więc stawkę możesz mieć w okolicach 40 zł/m3 (so 2.50mb).
Wyobraź sobie sytuacje, że przechodzicie na jednostki naturalne i dostaniesz około 25zł/m3.
Czy dasz rade utrzymać taka maszynę?
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Za 25zł/m3 w ll klasie wieku to niczego nie utrzymasz nawet ludzi w pracy
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

omen pisze:Za 25zł/m3 w ll klasie wieku to niczego nie utrzymasz nawet ludzi w pracy

Utrzyma ale jak będzie też robił zręby.
Nie może uzależnic się takim sprzętem od TW bo przyjdzie taki moment, że wejdą stawki jednostkowe.
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Maszyną z agregatem do 30 czy 40 cm (jd770 czy sampo46) zręby? Albo jd1270 w ll klase wieku?
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

No nie tylko ale ręcznie zręby a dwójki procesorem. Tylko problem bo pewnie zrębu nie dostanie. Ciężko coś podpowiedzieć skoro kolega FOREST nie chce nic więcej napisać.
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Ale ogólnie ten procesor to według mnie nie wypał bo pilarze idą wycinają później ktoś musi iść kupki poprawiać, a jeszcze tą maszyną to tak idzie że masakra. Jedynie spali paliwa mniej wyciągu dnia w porównaniu do kombajnu ale w przeliczeniu na m3 już nie koniecznie :shock:
Na bagnisty albo górzysty teren to ok
ODPOWIEDZ