Zwłoki szopów pożądane.

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Zwłoki szopów pożądane.

Post autor: DAKa »

Za www. lowiecki.pl
Autor: AleksandraIOP
Data: 29-04-16 13:46
[Wersja do wydruku]

Szanowni Panowie Myśliwi/plantatory desek przyp. Daka/!
Realizuję w Instytucie Ochrony przyrody PAN projekt dotyczący inwazji szopa pracza w Polsce. Jego efektem ma być wiedza ułatwiająca ograniczenie inwazji w przyszłości.

Do badań pasożytów, potrzebujemy całych szopów, które pozyskujemy od myśliwych. W związku z tym , że praktycznie na całej zachodniej granicy szop jest już bardzo liczny nie mamy kłopotu z pozyskaniem próbek stamtąd. Zależy nam jednak na uzyskaniu chociaż pojedynczych osobników z terenu całej Polski. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą o kontakt do wszystkich, którzy w ostatnim czasie obserwowali lub strzelali na swoim terenie szopy. Będę niezwykle wdzięczna za takie informacje, a ich zebranie napewno będzie miało wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się szopa.

Dr Aleksandra Biedrzycka
Instytut Ochrony Przyrody PAN
Al. Mickiewicza 33
31-120 Kraków
Email: biedrzycka@iop.krakow.pl
Tel. 12 370 35 51
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

DAKa pisze:a ich zebranie napewno będzie miało wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się szopa
to z całą pewnością :lol:
Głos laika na Twoim forum!
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

czerwonobrody pisze:
DAKa pisze:a ich zebranie napewno będzie miało wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się szopa
to z całą pewnością :lol:
Zebrane zwloki na pewno nie beda sie rozprzestrzeniac. Masz watpliwosci ? :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Hodowca
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 24 mar 2011, 22:43
Lokalizacja: Tarnawatka

Post autor: Hodowca »

Panowie koleżanka chce coś dobrego wnieść w naukę więc jeżeli ktośmoże to proszę pomóc a nie zartować. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Hodowca pisze:koleżanka chce coś dobrego wnieść w naukę
Nie wątpię. Ale wydaje mi się, że to taka "sztuka dla sztuki".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:
Hodowca pisze:koleżanka chce coś dobrego wnieść w naukę
Nie wątpię. Ale wydaje mi się, że to taka "sztuka dla sztuki".

To mozna ocenic dopiero potem - przy czym "sztuka dla sztuki" to takie gumowe pojecie......Przecietnego smiertelnika to nie interesuje praktycznie w ogole. Zainteresowanie obywateli z dwururkami - takie sobie. Myslistffo polskie (i nie tylko te) wszelkie sprawy wychodzace poza wysokosc skladki do PZL i (ewentualnie) dlugosc wyrostkow na rogach jakiejs gadziny ma dosc gleboko w doooopie.

Z drugiej strony tez te prezentowane przez naukie wyniki sa ....hmmmmmm. No takie jakie sa.....

Poniewaz tu sie pojawil specjalista od sarny moze taki przyklad......

Przy okazji tej imprezy :

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Ins ... 2075370117

Wygloszony zostal ten referat z ponizszym obrazkiem........(strona 133 i 134 z zalinkowanego materialu).......No i ladnie pieknie......tylko rzzzzzzeee.......to sie z punktu widzenia prostego nosiciela gumofilcow po 4 klasach szkoly powszechnej kupy nie trzyma a wnioski z materialu w referacie sa (prawdopodobnie) zbyt daleko idace. To tez jest problem i druga strona medalu.........

http://www.pzlow.pl/palio/html.wmedia?_ ... =675753626
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:To mozna ocenic dopiero potem - przy czym "sztuka dla sztuki" to takie gumowe pojecie......
Chodziło mi o wyrażenie takiej opinii:
DAKa pisze:Przecietnego smiertelnika to nie interesuje praktycznie w ogole. Zainteresowanie obywateli z dwururkami - takie sobie. Myslistffo polskie (i nie tylko te) wszelkie sprawy wychodzace poza wysokosc skladki do PZL i (ewentualnie) dlugosc wyrostkow na rogach jakiejs gadziny ma dosc gleboko w doooopie.
tylko bardziej oględnie. Dla mnie ów "wkład w naukę" oznacza tylko i wyłącznie stworzenie kolejnej publikacji dla "nabicia punktów" (o tym czym są owe punkty niewtajemniczeni mogą przeczytac tutaj: http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/e ... e-naukowe/ ) i to właśnie nazywam "sztuką dla sztuki".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Noooo.....tak to juz jest....


Co mowia przecietnemu zjadaczowi kiszonych ogorkow pod czysta wyborowa takie rzeczy:

Wpływ pasożytów z grupy Haemosporidia na wybór siedliska i sukces lęgowy rokitniczki Acrocephalus schoenobaenus”

lub:


“Detecting the effects of hitchhiking and positive selection in Drosophila melanogaster from SNP’s data in noncoding regions”.


Raczej nic albo mniej niz nic, albo niewiele. Sztuka dla sztuki - nauka sama w sobie. W gruncie rzeczy. Pierdolnowszy dwie setki obywatel w przyplywie refleksji faktycznie siem spyta....a na ch... mi to ?. Zdanie tego obywatela jednak nie odrywa zadnej roli dla naukowca, badacza....Dla srodowiska tez nie, raczej niewielka - tam licza sie faktycznie punkty i ma miejsce cos w rodzaju chowu wsobnego. Tak jak obywatel ma badacza w duuuupie, tak badacze maja w tym samym miejscu obywatela. To polega (przewaznie) na na wzajemnosci. Problem tkwi w komunikowaniu przedmiotu badan i wynikow "masom". Wielu tego nie potrafi - czesc nie chce, przewaznie tez sie nie oplaca....No i jest jak jest. :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:Co mowia przecietnemu zjadaczowi kiszonych ogorkow pod czysta wyborowa takie rzeczy
Wiesz, ale zdarzaja się prawdziwe perełki. Sam wypatrzyłem i zachowałem dla potomności ogłoszenie o publicznej obronie pracy, która wzbudziła wielkie zainteresowanie we Wrocławiu, w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Podobno studenci Politechniki to nawet przyszli na tę obronę z transparentami: "Żądamy ujawnienia metodologii badań i ich obiektów!" :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

:spoko:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Przeczytałem: "szkopów" i się zdumiałem :shock:

:lol:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Brzost pisze:Przeczytałem: "szkopów" i się zdumiałem :shock:

:lol:
Dr. Sigismund Schlomo Freud miałby tu coś do powiedzenia... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Kuzwa.....martwy szkop na biurku Oli....... :cry:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ