STAŻ - PILNE!!!

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

STAŻ - PILNE!!!

Post autor: zetka271 »

Witam, mam pytanie bardzo mnie nurtujące odnosnie stazu zalatwionego w PUP. Czy taki staz mozna zaliczyc w poczet stazu wymaganego przez RDLP? Bedzie on realizowany zgodnie z programem stazu jaki wymaga kazda RDLP.
Nadmienie, ze nie mam wyksztalcenia lesnego (staram sie o nie robiac kursy kwalifikacyjne R13 i R14, wlasnie je koncze, ale zanim pozdaje egzaminy i otrzymam dyplom technika to troche potrwa... :(, ale taki staz chcialabym odbyc i zdac egzamin. Czy jest taka mozliwosc ze RDLP wliczy mi staz na poczet stażu wymaganego przez RDLP?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Staż jest zaliczany dla absolwentów leśnych szkół średnich i wyższych ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

Czy kursy nie dają mi wykształcenia leśnego średniego? Przecież otrzymam dyplom technika Leśnika. Nie mam szans na staż w LP?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zetka271 pisze:Czy kursy nie dają mi wykształcenia leśnego średniego?
Dadzą. Ale staż jest dla ABSOLWENTÓW SZKÓŁ średnich i wyższych a nie dla osób posiadających średnie lub wyższe wykształcenie leśne :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2618
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Na stażu tego rodzaju możesz być na różnych stanowiskach w nadlesnictwie ale nie masz po tym możliwości zdania egzaminu postazowego bo idziesz innym niż absolwenci programem. Taki staż nie zamyka ci natomiast stażu dla absolwentów.
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI ALE CZEGOS NIE ROZUMIEM-to moge po uzyskaniu dyplomu technika lesnika po skonczonych kursach kwalifikacyjnych starac sie o staz w LP czy nie? Nie patrzmy na staz z PUP, bo to faktycznie inna bajka ;-)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zapoznaj się z Zarządzeniem nr 59 DGLP z dnia 7 września 2012 r. w sprawie stażu absolwentów w LP. Znajdziesz to na stronie BIP LP.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

...bo podobno osoby po tych kursach nie spełniają warunków o ubieganie się o staz w LP-ktore okresla Zarzadzenie nr 59 z 2012r. w sprawie stazy dla absolwentów... :-( :x :cry: nie bardzo jako uczestnicy kursów wiemy o co chodzi...nikt nam tego nie wyjasnil.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie wyjaśnił, ale pewnie kasę zainkasował?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

... pewnie tak... jak to w Polsce bywa jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :?
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

...a 2 lata uciekły, już bym miała 2 lata studiów inżynierskich...a tak to nie mam nic :x :help:
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

Czy ktoś na forum takie kursy zrobił i może mi wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi, że nie możemy odbywać stażu w LP?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na Twoim miejscu zadałbym to pytanie organizatorowi kursu ... Choć, jak znam życie, to pewnie zapewniał, że nie będzie problemów zarówno ze stażem, jak i pracą w LP po jego zakończeniu ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Inżynierowie, quasi-inżynierowie nie znajdują pracy w LP, a co dopiero ludzie po pseudo kursach. Może wujka masz w szeregach gajusów, proponuje od tego zacząć zabawę;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zetka271 pisze:...bo podobno osoby po tych kursach nie spełniają warunków o ubieganie się o staz w LP-ktore okresla Zarzadzenie nr 59 z 2012r. w sprawie stazy dla absolwentów... :-( :x :cry: nie bardzo jako uczestnicy kursów wiemy o co chodzi...nikt nam tego nie wyjasnil.
Już wyjaśniam. Zarządzenie w § 3 definiuje absolwenta jako osobę spełniającą kryteria definicji zawartej w PUZP dla pracowników PGL LP. Zaś w tamtym dokumencie, w § 1 pkt. 6 zdefiniowano absolwenta jako:
... osobę, która w okresie 24 miesięcy od dnia określonego w świadectwie ukończenia szkoły podejmie pracę w leśnictwie, z wyłączeniem okresów zwłoki w podjęciu zatrudnienia, spowodowanych: obowiązkiem odbycia służby wojskowej, korzystaniem z urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego oraz długotrwałą chorobą,
Ja widzisz nie ma tam nic o świadectwie czy zaświadczeniu o ukończeniu kursów. I to powoduje, ze absolwenci takich kursów nie mogą być traktowani przy przyjmowaniu na staż jak absolwenci szkół leśnych.
Dlaczego powstał taki zapis? Bo w 1998 roku, gdy powstawał PUZP, nie było żadnych kursów kwalifikacyjnych a jedynie średnie i wyższe szkoły leśne. Zresztą nie wyobrażam sobie zrównania w uprawnieniach absolwentów tych szkół z osobami po kursach. I nie chciał bym aby lasami kiedyś zarządzali tacy kursanci.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5573
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

zetka271, rzuć linkiem do takiego kursu
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Choćby tu masz coś takiego:
http://www.zsl-goraj.cil.pl/kurs.html
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
reszka07
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 10 mar 2011, 14:41

Post autor: reszka07 »

zetka271 pisze:...bo podobno osoby po tych kursach nie spełniają warunków o ubieganie się o staz w LP-ktore okresla Zarzadzenie nr 59 z 2012r. w sprawie stazy dla absolwentów... :-( :x :cry: nie bardzo jako uczestnicy kursów wiemy o co chodzi...nikt nam tego nie wyjasnil.
z tego co ja się orientuję to staż w LP można zrobić po zakończeniu różnych kierunków studiów, jednakże to zależy od danej jednostki LP na jakich zasadach to zatrudnienie się odbędzie. Trzeba się jednak liczyć że osoby nie posiadające wykształcenia leśnego zawsze będą kolejne w kolejce do stażu, a aktualnie przyjmują po ok 2-3 osoby na Nadleśnictwo, w przypadku większej ilości chętnych odbywa się test kwalifikacyjny.

Aby w ogóle starać się o staż to wydaję mi się że trzeba mieć wykształcenie wyższe lub średnie a jakiekolwiek kursy takowego nie dają jednak zawsze można się starać o wysłanie na staż przez PUP i to on za niego płaci a jednostka LP
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Zostało napisane chyba już wszystko na temat stażu. Staż absolwencki w PGL LP przysługuje absolwentom uczelni, szkół kształcących inżynierów, techników leśnictwa. Staż z urzędu pracy można odbyć w każdej firmie czy to państwowej lub prywatnej. Wszystko zależy od dobrej woli szefa danego kołchozu.
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

Do: trzeźwylesnik: dlaczego mówi Pan, że to są pseudo kursy???????? Jakim prawem nie znając programu nauczania wypowiada się Pan w ten sposób. Program nauczania obejmuje zakres Technikum Leśnego, nie ma żadnych odstępstw. To nie są kursy jakie oferuje się ludziom za kasę i wystarczy być na pierwszym i ostatnim spotkaniu, aby uzyskać zaświadczenie...
Tu jest inaczej, uczymy się 2 lata i wychodzimy z konkretnymi kwalifikacjami, jak uczniowie Techników Leśnych Dziennych.
Zastanów się zanim coś napiszesz... :x
ODPOWIEDZ