2 rejestratory w 1 leśnictwie

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

tomi pisze:Witam czy ja ròwnież mĂ´głbym poprosić o wzòr zarządzenia do rejestrtorów:) . Myślimy w firmie nad wprowadzeniem 2 w leśnictwie ale ta papierologia skutecznie nas narazie zniechęca
To to wymaga zarządzenia? O.o

U nas po prostu w momencie zakupu nowych rejestratorów przez RDLP, niektóre stare przeszły w ręce co bieglejszych podleśniczych.

Niektóre nasze leśnictwa ciągną się 40 kilometrów i możliwość odbioru drewna na drugim rejestratorze jest błogosławieństwem.

Niemniej dlaczego miałoby to wymagać zarządzenia?
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Trackdisc pisze:Niemniej dlaczego miałoby to wymagać zarządzenia?
Bo tkwimy w głębokim socjalizmie i nadal w mentalności mamy zakorzenione "Eto ważne, szto bumażne".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

Piotrek pisze:
Trackdisc pisze:Niemniej dlaczego miałoby to wymagać zarządzenia?
Bo tkwimy w głębokim socjalizmie i nadal w mentalności mamy zakorzenione "Eto ważne, szto bumażne".
Raczej mam na myśli - na jakiej podstawie ktoś mógłby się nas przyczepić, że używania rejestratorów nie regulujemy zarządzeniem.
Podobnie jak np. stanowisk leśniczego.

Przynajmniej na poziomie Nadleśnictwa.
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
tomi
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 20:35

Post autor: tomi »

tak to wiem dlatego chcemy to wprowadzić ale szukam ściagi w biurokracji zanim to wprowadzimy
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A jaki problem wysłać maila np. do Wydziału Informatyki DGLP?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:A jaki problem wysłać maila np. do Wydziału Informatyki DGLP?
[Cycata]: w PGL LP obowiązuje zachowanie drogi służbowej [koniec cycaty]
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17310
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Jestem w trakcie pełnej i doświadczam na własnej skórze: papier najważniejszy.
poreba pisze:w PGL LP obowiązuje zachowanie drogi służbowej
Ale pogadać z kimś z ZZ od rejestratorów można bez drogi służbowej. Jak się przypomnisz w poniedziałek to na pw wyślę Ci namiary.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

Leśnictwo - 1200 ha w 63 kompleksach leśnych
rozrzuconych na ok 170 km2 :!:

Jedna, wielka podróż :]

Mam jeden rejestrator. Ten wątek mnie bardzo interesuje.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5592
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

i w czym problem ?
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

rutbekia pisze:
poreba pisze:w PGL LP obowiązuje zachowanie drogi służbowej
Ale pogadać z kimś z ZZ od rejestratorów można bez drogi służbowej. Jak się przypomnisz w poniedziałek to na pw wyślę Ci namiary.
Ależ oczywiście, człowiek z człowiekiem zawsze się dogada, bo - jak mawiał Pawlak - ludzie dzielą się nie na tych z DGLP i leśnictwa Zalesie tylko na głupich i mądrych.
A ja problemu z 2 rej w lctwie nie mam. Namiary mam. Były, potrzeba ustala, jest znowu jeden
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

U mnie w nadleśnictwie poszło to bez zbędnych ceregeli . Po zatwierdzeniu przez nadleśniczego że będą dwa rejestratory w leśnictwie resztę należy do administratora .
Był jednak dylemat jaką konfigurację wybrać bo można to zrobić na dwa dopuszczalne sposoby .
1. Podział leśnictwa czyli przypisanie części oddziałów do poszczególnych rejestratorów i udostępnienie wszystkich funkcji ( nie polecam tej opcji )
2 Dwa rejestratory o tych samych funkcjach na całe leśnictwo ( z tej korzystam )
Dlaczego 2 opcja jest lepsza dla mnie ?
- oba rejestratory można wykorzystywać do wywozu i odbiórki na każdym oddziale
- jak jeden rejestrator jest w czasie odbioru drewna drugi np pracuje w leśnictwie przy asygnatach
- duża oszczędność paliwa , nerwów itd
No ma to pewne mankamenty bo musi być dobra korelacja leśniczy - podleśniczy bo trzeba się pilnować i wymieniać dane aby zawsze mieć wymianę danych czyli podwójne transfery .
KapitanTytan
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 mar 2016, 11:26

Post autor: KapitanTytan »

W zeszłym roku Wydział Użytkowania Lasu DGLP (chyba w lutym) przesłał do RDLP wytyczne do stosowania. Większość RDLPów popchnęła temat dalej do nadleśnictw. Temat jest więc rozpracowany i zalecany na poziomie generalnej i nie ma sensu szukać mózgu w d.... i wymyślać swoje rozwiązania.

Tam było opisane co i jak.
Przypisanie oddziałów jest bez sensu - dzieli leśnictwo na obchody, a to zaprzeczenie idei.
W poniedziałek wrzucę, bo mam to gdzieś w pracy.
Wytrzymasz? Mam też wzór zarządzenia :)
Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

Blues Brothers pisze:i w czym problem ?
Prowadzę sprzedaż głównie na składach, w terenie. Tak po prostu więcej
udaje mi się sprzedać. Gdybym miał drugi rejestrator, w tej opcji z pełnymi stanami,
szło by to dużo płynniej. Ale jakoś nie mam siły przebicia w rozmowie z Kierownictwem.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5592
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

jak chcesz sprzedawać osobiście jednocześnie na 2 rejestratorach :shock: , czy gdybyś miał 2 samochody też byś więcej terenu objechał ?
Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

Blues Brothers pisze:jak chcesz sprzedawać osobiście jednocześnie na 2 rejestratorach :shock: , czy gdybyś miał 2 samochody też byś więcej terenu objechał ?
Przeczytaj co napisałem o specyfice tego leśnictwa.
Sprzedaż/wydanie drewna, odbiór, wysyłka do firm - wiąże się z tym, że trzeba zrobić dziennie nawet 100km. Jest nas dwóch, więc gdyby były dwa rejestratory,
szło by to wszystko sprawniej.
KapitanTytan
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 mar 2016, 11:26

Post autor: KapitanTytan »

Witam, mogę przesłać jedynie wzór zarządzenia.
Restrykcje forum nie pozwalają przesłać wytycznych - a to plik za duży, a to za dużo plików po podziale.
Jeśli chcesz wspomniane wytyczne wydziału Użytkowania Lasu to pisz na PW - wyślę na mejla.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5592
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

dendryt pisze:Prowadzę sprzedaż głównie na składach, w terenie. (...) Gdybym miał drugi rejestrator, w tej opcji z pełnymi stanami, szło by to dużo płynniej
Przeczytaj co napisałem o specyfice tego leśnictwa.
z powyższego nie wynika nic innego jak tylko to ,że 2 rejestratory potrzebujesz tylko do prowadzenia sprzedaży :roll:
PS
U nas 2 rejestratory funkcjonują od dawna :)
KapitanTytan
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 mar 2016, 11:26

Post autor: KapitanTytan »

Nie ma znaczenia do czego potrzebuje.
Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowe info proszę o pisanie na priv - wyślę na mejla instrukcję :)
ODPOWIEDZ