Studia podyplomowe na wydz. Leśnym SGGW- czy warto?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DarekSz
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 18:42

Studia podyplomowe na wydz. Leśnym SGGW- czy warto?

Post autor: DarekSz »

Witam,
Ukończyłem Technikum Leśne, następnie studia na innym kierunku. Pracowałem w LP kilka lat, teraz chciałbym wrócić. Myślę o studiach podyplomowych na SGGW na wydz. Leśnym, ale nie wiem jak są one traktowane przez Nadleśniczych. Wiem,że nie dają uprawnień, są jedynie uzupełnieniem studiów I i II stopnia (mam przecież technikum), ale jak jest w praktyce? Czy w ogóle można liczyć na to, że ktoś je weźmie pod uwagę podczas rekrutacji? Czy warto iść na te studia nie będąc pracownikiem LP oddelegowanym przez placówkę?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169504
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim zdaniem, jeżeli myślisz o ewentualnej pracy, to nie warto, bo jak sam napisałeś, nic to Ci nie da. Natomiast dla własnej przyjemności i pogłębienia wiedzy, jak najbardziej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
DarekSz
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 18:42

Post autor: DarekSz »

Dziękuję za odpowiedź, ja też tak uważam, choć miałem nadzieję że się mylę i że podyplomowe są doceniane. Choć pewnie zależy na jakiego człowieka się trafi :) Pozdrawiam.
DarekSz
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 18:42

Post autor: DarekSz »

Mam jeszcze jedno pytanie, związane z poprzednim. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Otóż temat studiów podyplomowych to "Turystyka i edukacja leśna na terenach niezurbanizowanych". Czy obecnie w Nadleśnictwach bywają osoby na stanowiskach dotyczących turystyki lub edukacji? Czy też są osoby zajmujące się tym dodatkowo, okazjonalnie? Kiedy pracowałem w Nadleśnictwie, nie było takiej osoby. Ale to były inne czasy, poza tym teren był nieatrakcyjny turystycznie. Ale od tego czasu sporo mogło się zmienić. Po coś chyba te studia uruchamiają, prawda? Bardzo proszę o Waszą opinię.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104866
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie ma odrębnych stanowisk. Ktoś z pracowników ma to "na przyczepkę" w zakresie obowiązków.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169504
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Nie ma odrębnych stanowisk
Nie wszędzie, ale i owszem się zdarza, że jest to odrębne stanowisko.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104866
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Nie wszędzie, ale i owszem się zdarza, że jest to odrębne stanowisko.
Ale jest to odstępstwo od ogółu. Nieliczne. Raczej nie można liczyć na "załapanie" się na taki stołek.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169504
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim zdaniem w głównej mierze zależy to od lokalizacji nadleśnictwa ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
DarekSz
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 18:42

Post autor: DarekSz »

Dziękuję za odpowiedzi. Nie liczę na załapanie się na taki stołek, raczej na siedmioletnie doświadczenie w pracy w terenie i dziale tech. Turystyka i edukacja to mogłoby być coś, co ewentualnie przeważy, choć to są pewnie tylko pobożne życzenia, wiem jak ciężko jest dostać robotę.
Tak nawiasem mówiąc, słysząc jakie pierdoły opowiadają czy piszą pseudo ekolodzy o lesie i o pracy leśników, myślę, że Lasy może powinny postawić na edukację przyrodniczo- leśną społeczeństwa.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Najczęściej wyodrębnione stanowiska mają nadleśnictwa będące w LKPie lub posiadające jakiś duży obiekt edukacyjny. Według mnie jeśli chcesz celować z powrotem do pracy w takie nadleśnictwo, to warto iść na taką podyplomówkę. Ja bym się wybrał. Zawsze będziesz miał dodatkowy atut.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
DarekSz
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 18:42

Post autor: DarekSz »

Faktycznie, dziękuję. Oprócz edukacji jest jeszcze turystyka, a ta, w przypadku niektórych nadleśnictw np. górskich, się rozwija i być może dalej się będzie rozwijała w przyszłości.
Czytałem jeden z poprzednich tematów poruszonych na tym forum (bardzo ciekawym zresztą), gdzie ktoś napisał że po kierunku nieleśnym idzie na magisterskie leśne. Otóż jestem świeżo po rozmowie z prodziekanem na SGGW. Niestety obecnie nie ma szans na taką ścieżkę. Musiałbym najpierw zrobić inżynierskie leśne. Bez szans na zaliczenie przedmiotów które miałem na moim, pokrewnym kierunku. A więc musiałbym się uczyć od nowa przedmiotów ogólnych i zawodowych, które znam z technikum i z pracy. W moim wieku to długa droga bez żadnej gwarancji powrotu do pracy. Dlatego zastanawiam się nad tymi podyplomowymi.
ODPOWIEDZ