Błąd przy wprowadzaniu numeru do KW

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Próbowałem wpisać kolejny numer sekcji na inny ROD. Rejestrator zapytał, czy jestem pewien tego, co robię, ale numerek przyjął. Myślę, że nie powinien się na to zgodzić, ale i tak dobrze, że warczał, więc jakaś kontrola numerów jest :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Capricorn pisze: Rejestrator zapytał, czy jestem pewien tego, co robię, ale numerek przyjął.
A moim zdaniem to błąd.Sekcje nie powinny funkcjonować jako osobne sztuki.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Kolejna pułapka. Wprowadź drewno na ROD w poniedziałek, puszczasz to transferem w środę. W piątek w rejestratorze ilość dni przy drewnie 4 - przeleżane i nieświadomy podleśniczy wydaje/sprzedaje. No i obsuwa. System liczy dopiero od czwartku. Drewno na magazynie jest 2 dni, a kontrola ma używanie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

SZCZEPAN pisze:A moim zdaniem to błąd.
Moim też. Dlatego napisałem, że myślę, iż nie powinien się na to zgodzić. Dobrze, że choć uwagę zwrócił, bo oczywiście próby dokonałem celowo, po przeczytaniu tego tematu :)
kolorowe kredki pisze:System liczy dopiero od czwartku. Drewno na magazynie jest 2 dni, a kontrola ma używanie.
No to w sumie chyba tak być powinno. Można trzymać drewno tydzień na RODzie, nikt o nim nie wie, a w ciągu kilku minut od transferu miałoby ono zyskać tydzień przelegiwania?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki, to nie pułapka tylko bezmyślność. Dni przelegiwania można liczyć wyłącznie od dnia zglobalowania WOD - wcześniej nie ma magazynu i w sposób oczywisty nawet powietrza na nim. Nie jest istotne ile dni fizycznie drewno leży w lesie ale ile dni od utworzenia magazynu. Zawsze tak było i był czas przywyknąć.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Zawsze tak było i był czas przywyknąć.
Ponadto można sobie zawsze wydrukować stosowny raporcik dla upewnienia ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
lastel

Post autor: lastel »

Przychód nie jest taki problematyczny jak rozchód . Przelegiwanie może w końcu ktoś rozsądny zlikwiduje . Teraz też funkcjonuje w razie potrzeby , jak potrzeba drewna jedzie spod piły :D .
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

A propos tego przelegiwania drewna i ilości dni na jego sprawdzenie przez IN to nie ma to żadnego umocowania prawnego co z resztą DGLP w zeszłym roku niechętnie przyznała. :lol:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Quercus pisze:A propos tego przelegiwania drewna i ilości dni na jego sprawdzenie przez IN to nie ma to żadnego umocowania prawnego co z resztą DGLP w zeszłym roku niechętnie przyznała. :lol:
I dlatego w normalnych nadleśnictwach takiego obowiązku nie ma. Od lat. 8)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
lastel

Post autor: lastel »

Tak naprawdę to daleko mamy przelegiwanie . Wadliwy system jest zagrożeniem dla naszej prywatnej kasy i z tym należy coś zrobić . Ostatecznie można odmówić wydawania drewna .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Quercus pisze:A propos tego przelegiwania drewna i ilości dni na jego sprawdzenie przez IN to nie ma to żadnego umocowania prawnego co z resztą DGLP w zeszłym roku niechętnie przyznała. :lol:
Być może i nie ma w "centralnych" zapisach o kontroli wewnętrznej. Ale jeśli "lokalnie" Nadleśniczy wyda takie zarządzenie to to już jest podstawa prawna. A wydać takie zarządzenie Nadleśniczy ma prawo bo kontrola wewnętrzna (IN to trzeci szczebel kontroli wewnętrznej - kontrola istytucjonalna) jest jednym z jego narzędzi zarządzania.
Takie jest moje zdanie, niezależnie jakie by nie były "oficjalne interpretacje".

PS. Zdanie moje opieram na definicji "kontroli wewnętrznej" wg. INTOSAI (Międzynarodowa Organizacja Naczelnych Organów Kontroli Wewnętrznej):
Kontrola wewnętrzna
Nadrzędnym celem kontroli wewnętrznej jest regulowanie i korygowanie wszystkich działań (czynności) tak, aby były skuteczne i sprawnie przeprowadzane.
Istota kontroli
Kontrola wewnętrzna jest narzędziem zarządzania wykorzystywanym do uzyskania racjonalnej pewności, że cele przedsiębiorstwa zostały osiągnięte.
Prawidłowo funkcjonujący system kontroli wewnętrznej powinien dawać kierownictwu przedsiębiorstwa pewność, że:
  • jednostka osiąga wyznaczone cele w sposób oszczędny, wydajny i efektywny,
  • jednostka działa zgodnie z przepisami prawa, aktami wewnętrznymi i wytycznymi kierownictwa,
  • zasoby jednostki są pod właściwą ochroną,
  • wykrywa się błędy i nieprawidłowości oraz podejmuje działania zmierzające do ich skutecznego eliminowania,
  • sprawozdawczość finansowa i zarządcza jest terminowa i rzetelna (odzwierciedla stan faktyczny).
Kontrola wewnętrzna – jako element zorganizowanego działania – jest narzędziem kierowania, wykorzystywanym zgodnie z zasadą kontrolnego sprzężenia zwrotnego, którego początkiem jest decyzja o podjęciu działania, a końcem kontrola tego działania. Proces kontroli obejmuje wszystkie fazy działalności, od planu działania począwszy, poprzez ocenę stopnia realizacji zadań, analizę zużycia środków niezbędnych do osiągnięcia celu, na wyciągnięciu wniosków do kolejnego działania skończywszy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Prawie 40 lat przepracowałem bez przelegiwania drewna i jakoś lasy nie zostały rozkradzione . Teraz ktoś zezwolił nadleśniczym na tworzenie sobie dupochronów , bo nie ma to związku z rzeczywistą troską o mienie państwowe .
lastel

Post autor: lastel »

Półtora miesiąca działa wadliwy program i co ?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jak to co? Był czas przywyknąć ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
lastel

Post autor: lastel »

My za błędy płacimy żywą gotówką . Ciekawe czy twórca tego programu zwróci nam za błędy wynikłe z wadliwego programu . To nie jest śmieszne :?
lastel

Post autor: lastel »

Może inaczej ; kto personalnie odpowiada za wprowadzanie kolejnych programów . Może jak imiennie wywołamy go do tablicy , to zmieni program na stary z tamtego roku , przynajmniej :)
lastel

Post autor: lastel »

Jeszcze dochodzi inna drobna niedogodność ; nie można dwa razy częściowo rozchodować jednego numeru na kłody bez transferu .Jeżeli ma się duże stosy a takie są w większości pozostaje tylko dzielenie na mniejsze , ale to też nie załatwia sprawy . Same ułatwienia :?
lastel

Post autor: lastel »

A i jeszcze jedno ;po co nam zapytanie czy drewno zostało zerwane w przypadku drewna pozyskanego PBK ?
A tak a propos czy lasów nie stać na profesjonalną obsługę informatyczną ? :D
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Lastel o drewnie nie zerwanym PBK już naprawiono może czas wymienić wersję . U mnie tego nie ma .
lastel

Post autor: lastel »

Sprawdzę , ale nie jest to tak upierdliwe jak te dwie inne usterki . Odbierasz mygłę 100 m3 kłód i nie możesz jej wydać naraz na cztery samochody , bo za każdym razem trzeba wykonać transfer i w konsekwencji wypisanie kwitów trwa dwa razy dłużej niż załadunek i oczywiste pozdrowienia kierowców :)
ODPOWIEDZ