Błąd przy wprowadzaniu numeru do KW

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

lastel

Błąd przy wprowadzaniu numeru do KW

Post autor: lastel »

Możesz sobie klepać do woli jeden numer na kwicie wywozowym kilka razy i za każdym razem dostaniesz komunikat numer został przyjęty , tylko że nie będzie go na kwicie . Kiedyś był komunikat nie ma takiego numeru .
Teraz dostaliśmy wyjaśnienie ,że mamy uważnie sporządzać kwity wywozowe . Zapraszam tego geniusza do sporządzenia jednego kwitu . :D
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66916
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Przeniosłem do "informatyki" i zmieniłem tytuł.

Rozumiem, że chodzi jedynie o nieistniejące numery wklepywane "z palca". Przy okazji sprawdzę. Ciekawe, czy przy asygnatach też to występuje.
Ja z zasady wolę domyślnie używać metody sztuki/stosy, ale problem może być kłopotliwy.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
lastel

Post autor: lastel »

Jest to poważny problem przy wypisywaniu kwitów na drewno tartaczne . Rejestrator za każdym razem informuje że numer został przyjęty , a tego numeru może nie być na kwicie ale sztuka z innym numerem jest na samochodzie . Jedyną metodą żeby ustrzec się błędu jest przeglądanie za każdym razem kwitu co przy kilkudziesięciu sztukach jest bardzo kłopotliwe . Przed zmianą pojawiał się komunikat brak drewna o takim numerze i można było coś zrobić . Ten wadliwy program działa od początku roku .
Nam w terenie stawia się bardzo wysokie wymagania , płacenie za każde manko :D
lastel

Post autor: lastel »

Po zaiteresowaniu tematem widać kto jest na forum i ile ma wspólnego z lasem :D
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

lastel pisze:Ten wadliwy program działa od początku roku .
Miałem z tym do czynienia przy 2 wypisywanym w tym roku kwicie. Na szczęście wyłapałem błąd ale od tego momentu spisujemy sztuki na zeszyt, liczymy, sprawdzamy z magazynem na pozycji i dopiero wklepujemy. Czas wystawienia KW znacznie się wydłużył ale kogo to? :roll:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki, ja to robiłem metodą sztuki/stosy. Numer na kwit, kropka farbą albo kreska lubryką i dalej. Numer, który nie wchodził kazałem omijać. Gdy drewno odjechało na spokojnie "dopasowywałem" wątpliwe numery (źle odczytane, zniszczone płytki itp.), Prosto, szybko i bez stresów. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Coś mi się zdaje Piotr że robiłeś to teoretycznie :) .
Też piszemy na kartce i po wklepaniu każdy numer trzeba sprawdzić czy jest na kwicie . Nie wiecie jakie to upierdliwe i czasochłonne .
Od władz najwyższych dostaliśmy zalecenie żeby uważnie wprowadzać numery . Zapraszam geniuszy do lasu .
Co najgorsze od nas wymaga się ciągłej dyspozycyjności , a tam można sprawy załatwiać miesiącami . Ciekawe co by było gdybyśmy odmówili wydawania drewna . W końcu za manco musimy płacić żywą gotówką .
A wystarczyło czasowo przywrócić program z tamtego roku :)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A nie lepiej już przy odbiórce, szykować partiami :roll:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lastel pisze:Coś mi się zdaje Piotr że robiłeś to teoretycznie :) .
Źle ci się zdaje.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Blues Brothers pisze:A nie lepiej już przy odbiórce, szykować partiami :roll:
Nie zawsze się da ułożyć na mygle nr od - do :)
Poza tym nie w tym problem. Kiedyś wprowadzając drewno sekcyjnie, program sam "pilnował" numeracji. Do zeszłego roku wypisując kwit program przyjmował tylko numery na stanie i zgodne z umową. Qrwa, wydaje mi się, że komuś zależy bym robił więcej pomyłek, czy jak zwykle, piszący aplikacje testują błędy na użytkownikach? ;/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To drugie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Komu zależy na wprowadzaniu co roku jakichś innowacji . Już w tamtym roku wypisywanie kwitu trwało długo , ale przynjamniej pokazywał zdublowane numery .
Zdecydowanie najlepszy był pierwszy program jak wchodziły rejestratory . Może zastanowić się nad odchudzeniem całego rejestratora , wtedy będzie lżej pracował . :D
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Z tymi partiami to ja załatwiam w ten sposób że w uwagach nadaje sztuce numer mygly i przy wywozie filtruje wg.wlasnie numeru mygly. Sposób niezawodny i ilość pomyłek spadła u mnie do 2-3 w ciągu roku. Podstawą jest pilnowanie podczas dodawania sztuk na ROD aby drewno odbierane miało swój numer w uwagach. Podczas odbiorki jest na to więcej czasu niż przy wywozie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lastel pisze:Zdecydowanie najlepszy był pierwszy program jak wchodziły rejestratory .
Tu się z tobą zgodzę w całej rozciągłości. Małe jest piękne. A pamięci było mało, procesor wolniejszy to i program był maksymalnie prosty - aby tylko robił to do czego go napisano - żadnych "wodotrysków".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Tylko co by robiła armia informatyków zatrudniona w LP , chyba najwększa na 1m3 pozyskanego drewna w Unii Europejskiej . Niech przynajmniej będzie w czymś przydatna . :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lastel pisze:Tylko co by robiła armia informatyków zatrudniona w LP
Nie wiem ilu jest informatyków wśród osób zajmujących się informatyką. Dawniej było ich niewielu bo inne firmy płaciły wielokrotnie więcej niż wynosiły pensje w LP. Ale jeżeli jest ich "armia" to może powinni więcej pary w testowanie oprogramowania włożyć?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Problem może wynikać z braku kompatybilności pomiędzy informatykami tworzącymi program,terenowcami pracującymi na nim a zamawiającymi .Wszyscy mówią w innym języku. :wink:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
lastel

Post autor: lastel »

Testują na żywym oranganiżmie i na naszych kieszeniach . Ni wspomnę jaki horror przeżywają pracownicy biurowi po każdej innowacji . :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66916
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

kolorowe kredki pisze:Kiedyś wprowadzając drewno sekcyjnie, program sam "pilnował" numeracji.
Mam rozumieć, że teraz można wpisać jedną sekcję, a reszta zostanie na magazynie? :shock:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
lastel

Post autor: lastel »

Tego nie praktykowałem , nie miałem takiego przypadku ale wszystkie inne wyżej wymienione nieprawidłowości powinny być przyczyną do usunięcia wadliwego progamu (aplikacji ) .
ODPOWIEDZ