Zdublowane nr na ROD

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Lis nie dolisek, taki błąd skorygujesz (zgodnie z przepisami) tylko rozliczeniem niedoborów. Trzeba zdefiniować inwentaryzację i "spisać" masę zero na tym numerze. Powstanie protokół niedoborów, który po rozliczeniu inwentaryzacji zdejmie masę ze stanu. Od strony księgowej powinno się to rozpisać jako straty/niedobory niezawinione.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Lis nie dolisek pisze:...robiłem odbiórkę na brulion (...) i przy wprowadzaniu na ROD pomyliłem nr i wprowadziłem sztucznie coś czego w ogóle nie mam
Dlatego już od lat zrezygnowałem z dublowania roboty. Albo brulion, albo rejestrator. Śniegi deszcz rejestratorowi nie straszne.

Jeśli masz możliwość to dorób, sztukę o zadanych wymiarach i tylko skoryguj numerek na prawidłowy.
Jeśli nie masz możliwości dorobić sztuki, to zrób jak napisał Piotrek. Ot i cała filozofia.
Lis nie dolisek pisze:nie jakieś tam pomyłki.
A niby czym to jest jak nie pomyłką, skoro sam piszesz, że pomyliłeś numerację... :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5477
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Capricorn pisze: Jeśli masz możliwość to dorób, sztukę o zadanych wymiarach i tylko skoryguj numerek na prawidłowy.
a nie mówiłem :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pisałem ja, pisałeś Ty, pisał Kocur, pisał Piotrek, znowu ja, teraz znowu Ty i dalej jak ścianą w groch ;) :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

Capricorn pisze:Pisałem ja, pisałeś Ty, pisał Kocur, pisał Piotrek, znowu ja, teraz znowu Ty i dalej jak ścianą w groch ;) :lol:
Bo to chyba był TROLL.... :)
lastel

Post autor: lastel »

Jeżeli pracujesz w normalnym nadleśnictwie nie zarządzanym metodami terroru zgłaszasz problem do nadleśnictwa i numer zostaje anulowany , a jeżeli pracujesz w innym nadleśnictwie dorabiasz sztukę chyba że jest to WA0 Db :D
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

A to niby Wa0 DB też jest do dorobienia zatem rozumiem że w części rozchodowej ten trefny numer, a w przychodowej nowy, nadany według kolejności w brulionie, przepraszam Rodzie.
lastel

Post autor: lastel »

Prawda cię wyzwoli ; idziesz do nadleśnictwa i meldujesz że popełniłeś błąd :D
Awatar użytkownika
Blue Beech
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: piątek 25 gru 2009, 20:12
Lokalizacja: dziki wschód

Post autor: Blue Beech »

;/ nieciekawie
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5477
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Lis nie dolisek, jak zakończyłeś sprawę ?
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Ad. Blues mogę ci odpowiedzieć na priv, bo wiesz jak jest, jest dobrze a może być wspaniale.
ODPOWIEDZ