Chrabaszcz majowy

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

konewa
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 16:19

Chrabaszcz majowy

Post autor: konewa »

Witam. Czy w nadleśnictwo znajdę jakieś informacje związane z profilaktyka zwalczania chrabaszcz?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Chrabaszcz majowy

Post autor: j24 »

konewa pisze:Witam. Czy w nadleśnictwo znajdę jakieś informacje związane z profilaktyka zwalczania chrabaszcz?
Prędzej w uczelnianej bibliotece.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
konewa
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 16:19

Post autor: konewa »

Hmm. Ale chodzi mi o zwalczanie w danym nadleśnictwo w którym są przeprowadzane np. Zabiegi chemiczne
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

konewa pisze:Hmm. Ale chodzi mi o zwalczanie w danym nadleśnictwo w którym są przeprowadzane np. Zabiegi chemiczne
Zwalczanie to nie profilaktyka.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
konewa
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 16:19

Post autor: konewa »

Operator przed pędraki?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

No to inaczej - jeśli w danym, konkretnym nadleśnictwie były zwalczane chrabąszcze, czy zabezpieczane sadzonki, to informacje o tym są i na stosowny wniosek powinieneś je otrzymać.
Ale jeśli chrabąszcz nie stanowi tam problemu, to się za wiele z praktyki nie dowiesz.
Np. u mnie - tylko badanie zapędraczenia (występowania szkodników glebowych) na niektórych zrębach przelegujących i powierzchniach do zalesień się robi.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170285
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wyślij maila do n-ctwa Lubaczów lub Narol. Oni mają spore doświadczenie.
W przyszłym tygodniu może w tym miejscu odpowie Ci filipesku, jak wróci z urlopu.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
konewa
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 16:19

Post autor: konewa »

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie jutro wybiorę się do nadleśnictwa i się wszystkiego dowiem. A konkretnie chodzi mu o nadleśnictwo spała wszak mówi się że te tereny to pedraczysko...
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sten, jeszcze nie na urlopie ...
A jeśli chodzi konewa, tobie tylko o same dane liczbowe - powierzchnia, kwota, to do nadleśnictwa. Jeśli chcesz coś więcej, to proponuję do Zespołu Ochrony Lasu w Łodzi. Ewentualnie napisz na pw o co dokładnie Ci chodzi, to postaram się pomóc :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
konewa
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 16:19

Post autor: konewa »

O dzięki dzieki :) odwiedziłem nadleśnictwo tylko miałem pecha bo trafiłem na tz. młyn w nadleśnictwo😄 ale pani od ochrony lasu powiedziała że materiałów jest bardzo dużo tylko nie mogła się mną zająć ale mam numer telefonu i umówię się na spotkanie wtedy będę wiedział na czym stoje :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170285
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zawszeć tak jest, że najlepsze informacje, znajdzie się u źródeł. Przypominaj się tej pani od czasu do czasu ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77863
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

konewa pisze:odwiedziłem nadleśnictwo tylko miałem pecha bo trafiłem na tz. młyn w nadleśnictwo
... chętnie pomogą, tylko nie zawsze mają czas, czasem a nawet często niestety mają młyn, jak to napisałeś, bądź cierpliwy i uprzejmy, a osiągniesz cel
konewa
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 16:19

Post autor: konewa »

Właśnie o to chodzi.tylko zastanawiam się czy mają to może w wersji elektronicznej
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Re: Chrabaszcz majowy

Post autor: Lukasz105 »

konewa pisze:Witam. Czy w nadleśnictwo znajdę jakieś informacje związane z profilaktyka zwalczania chrabaszcz?
Jeśli spodziewasz się intensywnej rójki chrabąszcza, czy guniaka to zastosuj ugór czarny i wysiej łubin wąskolistny w normie ok. 120-140 kg/ha , siej max do początku kwietnia, tak się robi na szkółkach leśnych. moze też być zamiast łubinu gorczyca, jeżeli natomiast w glebie wiosną będzie dużo pędraków to pozostaje mechaniczne niszczenie broną talerzową itp. ale kto wleje paliwa do ursusa.
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5662
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Lukasz105, a masz pomysł na uprawy ?
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Blues Brothers, nikt go nie ma.... co byś nie robił to tylko pół środki. Gdyby jeszcze można było stosować Dursban...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Blues Brothers pisze:Lukasz105, a masz pomysł na uprawy ?
Modlitewnik ks. Ojrzyńskiego... :wink:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

j24 pisze:Modlitewnik ks. Ojrzyńskiego...
:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :brawo: :brawo: :brawo:
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5662
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

a już myslałem...... :lol:
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Blues Brothers pisze:Lukasz105, a masz pomysł na uprawy ?
Może spróbuj Dursban 480 EC w dawce 5 l/ha, w 1000 l wody, a następnie jak najszybsze jakoś przemieszać z glebą ale to trudne będzie w uprawie raczej. nie ma za wiele sposobów. trzeba było robić oprysk z góry na postaci doskonałe w maju ubiegłego roku.
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
ODPOWIEDZ