Wywóz drewna-wczesne godzinny ranne

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Grabarz
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 16:43
Lokalizacja: Wioska

Wywóz drewna-wczesne godzinny ranne

Post autor: Grabarz »

Chciałbym się dowiedzieć jak u was wygląda kwestia wydawania drewna przed 6:00.
W przypadku gdy wydaję drewno przykładowo o 5:00 ( na kwicie godzina), jest to niezgodne z prawem ponieważ:
-powinienem mieć przerwę 24 godzinna pomiędzy poprzednim dniem.
-wydaje w godzinach nocnych ( inne rozliczenie)

Chodzi mi głownie o bezpieczeństwo. W przypadku gdy wydarzy się jakiś wypadek w pracy w godzinach nocnych nie ma szans na odszkodowanie.

W kadrach mówią ,że nie mamy wydawać przed godziną 6:00.

Czy macie w swoich nadleśnictwach w jakiś sposób uregulowaną taką sytuację?
Co w przypadku wydawania drewna w sobotę?
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Nieprzerwany odpoczynek dobowy wynosi 11 godzin, tygodniowy 35 :)
Co do reszty pytań wnioskuję, że staż pracy chyba z tych krótszych? :)
z doskoku
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 303
Rejestracja: sobota 15 paź 2011, 19:03
Lokalizacja: las

Post autor: z doskoku »

Grabarz pisze:powinienem mieć przerwę 24 godzinna pomiędzy poprzednim dniem
Poczytaj dokładniej......
Art. 133. § 1. Pracownikowi przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego.
W lasach bywa też:
Art. 140. W przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy może być stosowany system zadaniowego czasu pracy. Pracodawca, po porozumieniu z pracownikiem, ustala czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm określonych w art. 129.
Art. 1401. § 1. Rozkład czasu pracy może przewidywać różne godziny rozpoczynania pracy w dniach, które zgodnie z tym rozkładem są dla pracowników dniami pracy.
§ 2. Rozkład czasu pracy może przewidywać przedział czasu, w którym pracownik decyduje o godzinie rozpoczęcia pracy w dniu, który zgodnie z tym rozkładem jest dla pracownika dniem pracy.
Nocna?
Art. 1517. § 1. Pora nocna obejmuje 8 godzin między godzinami 2100 a 700.
§ 2. Pracownik, którego rozkład czasu pracy obejmuje w każdej dobie co najmniej 3 godziny pracy w porze nocnej lub którego co najmniej 1/4 czasu pracy w okresie rozliczeniowym przypada na porę nocną, jest pracującym w nocy.
I wszystko.....
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

U mnie jest tak że jeżeli chcę po godzinach lub w czasie wolnym wydawać drewno to dzwonie do przełożonego z takim pomysłem ale w trakcie rozmowy ustalamy kiedy odbiorę godziny za te dodatkowe w terenie .I tyle w temacie . Tak na marginesie to nie rano . Niektórzy moi przewoźnicy tak rano to mówią miedzy 2-3 w nocy . :lol:
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3753
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: Wywóz drewna-wczesne godzinny ranne

Post autor: crocidura »

Grabarz pisze:W kadrach mówią ,że nie mamy wydawać przed godziną 6:00.
To u Was kadrowa/kadrowiec jest ważniejsza/y od szefa, zastępcy, głównego księgowego, marketingu i leśniczego razem wziętych? Swoją drogą jeśli jej/jego interpretacja jest błędna to co?

Ale, co ja się martwię... kto bogatemu zabroni? Obstawiam, że mowa o nadleśnictwie do którego dopłaca się z Funduszu Leśnego .
kolorowe kredki

Re: Wywóz drewna-wczesne godzinny ranne

Post autor: kolorowe kredki »

crocidura pisze: To u Was kadrowa/kadrowiec jest ważniejsza/y od szefa, zastępcy, głównego księgowego, marketingu i leśniczego razem wziętych?
Nie ma się co dziwić. To częsty przypadek :P :lol:
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

W okresie klęski wysyłka idzie na okrągło- dzień i noc.Bo jak się zadek pali, to "szczęśliwe" folwarki omijane są przez wszelkiego rodzaju kontrole.Surowiec ma wyjechać i już.Nikt wtedy nie czepia się drobiazgów.Nocny transport jest wręcz wskazany , by nie drażnić samorządowców dewastacją dróg (bo te miliardy gdzieś zniknęły).
Przezorny szef to nawet w latarkę i odblaski wyposaży. :wink:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

U nas trzeba jedynie zgłosić zastępcy lub ewentualnie strażnikom. I tyle. Moim zdaniem jak chcą wywozić to trzeba korzystać. A co do odpoczynku itd. to coś mi się kołacze w głowie nienormowany czas pracy. ;)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Śmietan pisze:A co do odpoczynku itd. to coś mi się kołacze w głowie nienormowany czas pracy. ;)
Tak jest i u nas.
Wywozu nie musimy zgłaszać. Jedyne, co jest ważne, to upewnienie się wcześniej, czy kasa na drewno jest na koncie ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Capricorn pisze:Jedyne, co jest ważne, to upewnienie się wcześniej, czy kasa na drewno jest na koncie
Bez tego ani rusz!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wszelkie pomysły "młodych" na oprotestowywanie czasu pracy, niechęć do pracy w sobotę czy po godzinach najskuteczniej likwiduje rygorystyczne pilnowanie aby w leśnictwach nie tworzyły się zapasy grożące deprecjacją. I równie rygorystyczne pilnowanie, żeby nie było przestojów w pozyskaniu (ZUL musi z czegoś żyć). :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Raz mi się zdarzyło że po kilku wywozach w nocy odmówiłem wydania drewna . Ten przewożnik obiecał że przyjedzie rano . Telefon dostałem o 3 nad ranem z komunikatem " Leśniczy już rano trza wydac drewno " :lol: :lol: :lol:
Zenek666

Post autor: Zenek666 »

Piotrek pisze:Wszelkie pomysły "młodych" na oprotestowywanie czasu pracy, niechęć do pracy w sobotę czy po godzinach najskuteczniej likwiduje rygorystyczne pilnowanie aby w leśnictwach nie tworzyły się zapasy grożące deprecjacją. I równie rygorystyczne pilnowanie, żeby nie było przestojów w pozyskaniu (ZUL musi z czegoś żyć). :)


Naprawdę nie zauważacie że sankcjonujecie coś co naprawdę nie powinno mieć miejsca?
Wiem jak te sytuacje wyglądają gdyż niestety i ja mam z nimi do czynienia w myśl zasady "Ku chwale Ojczyzny".
Nie uważam że polecenia brzmiące - "dzisiaj wydawaj drewno do godz.24" są w porządku i jakkolwiek zasadne oraz wytłumaczalne.Następnego dnia zaś wywóz ustawiony na 5 nad ranem no i jest naprawdę wybitnie kolorowo.Sąsiedzi zaś widząc mój obieg startów i powrotów samochodem,nie dowierzają że człowieka w tych porach i na tyle godzin można gnać do lasu.
Powoli dochodzimy do jakiegoś obłędu.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas nikt nie pyta kiedy wydaję drewno.
Ale z drugiej strony nikt nie rozlicza mnie z tego, co robię w ciągu dnia.
Robota ma być zrobiona.
I to mi się na moim stanowisku najbardziej podoba. :spoko:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Zenek666

Post autor: Zenek666 »

j24 pisze:U nas nikt nie pyta kiedy wydaję drewno.
Ale z drugiej strony nikt nie rozlicza mnie z tego, co robię w ciągu dnia.
Proszę Cię,nie sugeruj że mało lub nic nie robisz w ciągu dnia i niejako "odrabiasz godziny" w nocy i nad ranem :roll: .To niczego nie wnosi do samego faktu godzenia się na wywozy w godzinach wieczorno-nocnych oraz wczesno porannych.Przecież każdy z nas ma określony rozmiar pozyskania oraz zadań hodowlanych itd.Każdy z tego się wywiązuje.Ten z 12 tys. m3 i ten z 3 tys ;).A jeden i drugi ewentualnie lata jak opętany po lesie poza godzinami pracy.
W dzień będziesz ciął zrąb z kłodami i paroma sortymentami o różnych parametrach do uzyskania " na wczoraj" i już nie odnajdziesz takiej równowagi.
Zwyczajnie po mojemu to jest jednak nie w porządku w stosunku do pracownika.I daleko mi od określania tego jako normalny stosunek pracy tłumaczony na wszelkie możliwe "leśne" sposoby.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

No cóż. Ja mam około 4000 m3, za to rozrzucone (od krańca do krańca 40 km). Kilkanaście kompleksów plus paski aneksowe. Nic nie sugeruję. Podkreślam tylko, że sam sobie ustalam plan zajęć (poza oczywiście terminami stałymi: narada, dokumentacje, delegacje, szkolenia, kontrole itp.).
I generalnie kupy się to trzyma. Nieraz przyjdzie - jak to mawia mój ZUL-owiec - zapracować na dwie wypłaty. Za to nieraz w ciągu dnia załatwię swoje prywatne sprawy.
Tak jak napisałem - robota ma być zrobiona.
PS. Tego samego wymagam (za obopólną zgodą) od swojego podleśniczego.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

j24 pisze:robota ma być zrobiona
Święta prawda, nic dodać, nic ująć.
Zenek666

Post autor: Zenek666 »

Śmietan pisze:
j24 pisze:robota ma być zrobiona
Święta prawda, nic dodać, nic ująć.
Tak jest! :brawo: :wow: Robić,nie dyskutować.A jeśli się nie podoba jest dziesięciu na Pana miejsce.Którym to się spodoba.Przerażające...
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Zenek666, ewidentnie nie łapiesz o co chodzi.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Śmietan pisze:Zenek666, ewidentnie nie łapiesz o co chodzi.
Albo nie łapie, albo jest sam i po prostu nie ma możliwości tego sensownie ogarnąć. :?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ