Kryptonim szef

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4269
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

SORRKI
Admin "złączy"... :)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Podsumowanie programu było podczas jazdy do Warszawki :D "Każdy dzień jest niepewny-przyzwyczajony jestem do tego"
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67298
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

giepol pisze:Capricon, widzę że unikasz tematu...;
No jak unikam. Zadałem wszak pytanie "jakie zmiany mogą wyniknąć z takiego programu?". Przecież te programy nie służą nijak firmom w nich przedstawianym. To zwyczajna reklama i lokowanie produktu. Zwykły śmiertelnik nie zobaczy lasu i polityki, czy tam dyrektorów. Pewnie wielu nawet nie ma pojęcia, że się władza zmieniła. Za to zauważą siekierki marki F, piły marki H itepe. Dobrze, że choć drewna bez drewna nie rąbali, jak to było w jednym naszym tasiemcu, w którym nalewali do kubka herbaty bez płynu...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Hmmm. Wychodzi, że pożyteczniej czas spędziłem. W głowie szumi i żołądek pełen :P
moondriver
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3145
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: z Księżyca;)

Post autor: moondriver »

Też obejrzałam ...i na
Capricorn pisze:siekierki marki F, piły marki H
nie zwróciłam uwagi. :D
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Ja nie oglądam tego typu programów, ale z uwagi na to, że chodziło o leśnictwo, to obejrzałem. Podobał mi się.
Nie sądzę, aby był do końca ustawiany, raczej leśniczowie nie wiedzieli w co grają. Oczywiście zachowywali się pewnie bardziej "poprawnie" bo były kamery. Trochę mi miejscami szkoda było Pana Krzewiny, bo musiał parę gorzkich pigułek przełknąć, jak również kilka lekko złośliwych komentarzy od redakcji - to jednak pewnie mu wynagrodzi przyzwoite honorarium :)

No i paradoksalnie wszyscy na tym wygrali, nawet mogą się spełnić marzenia b. dyr. Krzewiny o powrocie do lasu ;)

Ogólnie to jednak dość pogodny i pozytywny program.
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Cała esencja tego odcinka została pokazana przy stole - Krzewina wysnuwa swoje refleksje, a reszta "zarządu" kpi z tego, jakoby nie wiedział o czym prawi.
Oglądałem akurat odcinek ze znajomym ZUL'owcem. To miał ubaw po pachy :x Leśniczy robiący w młodniku? :lol: Leśniczy zbierający śmieci czy budujący ławkę? :lol:

Twórcami tego filmu byli ludzie niezwiązani z lasem, naturą. To widać. To wrzutki żubrów i misiów. Irytujące "zwolnienia" oraz zachowanie bhp przy ścince i zrywce, śmigając w walonkach :mg:
gryzon
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: piątek 20 lis 2009, 15:22
Lokalizacja: z lasu

Post autor: gryzon »

TB pisze:Cała esencja tego odcinka została pokazana przy stole - Krzewina wysnuwa swoje refleksje, a reszta "zarządu" kpi z tego, jakoby nie wiedział o czym prawi.
Oglądałem akurat odcinek ze znajomym ZUL'owcem. To miał ubaw po pachy :x Leśniczy robiący w młodniku? :lol: Leśniczy zbierający śmieci czy budujący ławkę? :lol:

Twórcami tego filmu byli ludzie niezwiązani z lasem, naturą. To widać. To wrzutki żubrów i misiów. Irytujące "zwolnienia" oraz zachowanie bhp przy ścince i zrywce, śmigając w walonkach :mg:
Oczywiście Ty byś w te parę minut pokazał więcej.... :prosze:
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Nie więcej. A nawet mniej. A o 1/3 mniej ujęć żubrów i misiów (za to o 1/3 dłużej), które wg mnie były za szybko zmontowane i nie można było nacieszyć oka.
I jak już robimy propagandę na rzecz LP, to pilnujemy szczegółów (BHP). A jak robimy zwolnienia, to z kamer, które posiadają taką możliwość.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4269
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Jedno jest pewne.
Nagrywani wiedzieli, że są nagrywani...
ale trzeba mieć KOCHONES aby wystąpi w programie...
i tu PEŁEN SZACUN!!!
Co do podsumowania - ...formuła programu tego wymagała... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
z doskoku
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 303
Rejestracja: sobota 15 paź 2011, 19:03
Lokalizacja: las

Post autor: z doskoku »

TB pisze: Leśniczy robiący w młodniku? :lol: Leśniczy zbierający śmieci czy budujący ławkę? :lol:
Znam takich całkiem wielu.....
TB pisze:śmigając w walonkach
Sprawdź, co to walonki.... W oglądanym materiale nie występowały.... ;)
TB pisze:pilnujemy szczegółów (BHP)
Trochę tego brakowało, nawet kilka razy......
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Ależ łatwo się czepiać, proponuję osobiście przed kamerą wystąpić i równie dobrze wypaść co Wiesław Krzewina...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

A gdzie ja Krzewiny się czepiam? :shock: :lol:
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4269
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

RR pisze:Ależ łatwo się czepiać, proponuję osobiście przed kamerą wystąpić i równie dobrze wypaść co Wiesław Krzewina...
:spoko:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
lastel

Kryptonim szef

Post autor: lastel »

Żenada :D :D :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Obejrzałem sobie dzisiaj z dysku.
Formuła programu ma swoje uwarunkowania - trzeba o tym pamiętać.
Całość do zaakceptowania.
My (leśnicy) patrzymy na takie produkcje z lekkim skrzywieniem zawodowym - stąd widzimy np. BHP z innej perspektywy, niż przeciętny Kowalski.
Szacun dla pana Wiesława za odwagę występu i wypowiedzenia swoich przemyśleń.
W podsumowaniu : polecam obejrzeć tym wszystkim służbom (brakarzom,inspektorom itp),które zapominają czym jest sens leśnictwa.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
moondriver
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3145
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: z Księżyca;)

Post autor: moondriver »

Uf! Cieszę się, bo już myślałam, że jestem najgorszym wydaniem leminga tutaj ( :P ) i tylko ja oceniam ten odcinek (odcinek programu) na plus.
Pan Krzewina poradził sobie całkiem zacnie (takie reguły programu; trzeba było coś pokazać, być może czymś zainteresować widza. Można się sprzeczać co do formuły i krytykować, ale już twórców owego, niekoniecznie 'aktorów'...).
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pocieszające było, że pan dyrektor zrozumiał jak wielką niestosownością jest kontrolowanie jak sztubaka człowieka z czterdziestoletnim stażem. Żenujące, że dopiero w tym programie sobie to uświadomił...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

El

Post autor: El »

Ten program jest dowodem na to, że jeśli nie potrafi się zrobić czegoś dobrze, to nie należy robić tego wcale - zwłaszcza na poziomie DGLP. Zmarnowana szansa na pokazanie LP i pracy leśników w pozytywnym świetle. Szczegółowe oceny pozostawiam kolegom terenowcom - kilka dziś usłyszałem i były miażdżąco negatywne.
Jaką wiedzę przeciętny Kowalski posiadł oglądając ten program? Leśnik to taki facet, co jeździ gruchotem, wycina jakieś krzaki i drzewa, rąbie drewno, czyści wiaty turystyczne i nałogowo piecze kiełbasę na ognisku.
W jednym ten program mnie utwierdził - dyrektor Tomaszewski w ubiegłym tygodniu na pewno podjął przynajmniej jedną słuszną decyzję.
ODPOWIEDZ