Siatka leśna do sadu

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
suszi1
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 06 lis 2011, 19:49
Lokalizacja: Moszczenica

Siatka leśna do sadu

Post autor: suszi1 »

Witam wszystkich, planujemy założyć sad. Pole jest już przygotowane (wymiar 160x21). Pewnie w tym roku byłyby już drzewka ale znajomy nas oświecił, że będą one pokarmem dla zwierzątek leśnych - a mamy blisko las.

Chcemy zatem ogrodzić nasze pole (sad) siatką leśną.

Wybrałem wstępnie dwie
1. 160cm/15/15, ocynkowana, grubość drutu 1.6 mm, drut napinający 2,0mm, pionowe druty co 15cm, schemat oczek od dołu 4x5cm 5x10cm 2x15cm,3x20cm,

2. 160cm/23/15, ocynkowana, grubość drutu 1,6 mm, drut napinający 2,0 mm, pionowe druty co 15cm, schemat oczek od dołu 16x5cm 3x10cm 2x15cm 1x20cm,

Proszę o poradę którą z nich wybrać, ewentualnie wg waszego doświadczenia czy należy poszukać siatki o innych parametrach.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

A jak zwierzyna bytuje w okolicy? Przed czym dokładnie chcesz ochronić ten sad? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
suszi1
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 06 lis 2011, 19:49
Lokalizacja: Moszczenica

Post autor: suszi1 »

sarny, dziki oraz zające. Pojawia się też teściowa, ale na nią już żadna siatka nie pomoże :twisted:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Na dole oczka muszą być na tyle drobne, by zając nie wlazł. 1,60m wysokości na sarnę powinno wystarczyć.

O siatkach trochę już u nas było - tak na szybko znalazłem:
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... ht=#312200
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... sc&start=0
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... sc&start=0

Polecam użycie funkcji SZUKAJ ewentualnie pytaj dalej. :spoko:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
suszi1
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 06 lis 2011, 19:49
Lokalizacja: Moszczenica

Post autor: suszi1 »

widziałem te wątki już.

nie wiem tylko ile tych gęstych oczek mam wybrać (jedna siatka ma ich mniej).


będę wdzięczny za tą poradę.
borowiak

Post autor: borowiak »

suszi1 pisze:będę wdzięczny za tą poradę.
Dla Twoich potrzeb ta będzie lepsza:
suszi1 pisze:2. 160cm/23/15, ocynkowana, grubość drutu 1,6 mm, drut napinający 2,0 mm, pionowe druty co 15cm, schemat oczek od dołu 16x5cm 3x10cm 2x15cm 1x20cm,
Im gęściej, tym dla sadownika lepiej.
suszi1
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 06 lis 2011, 19:49
Lokalizacja: Moszczenica

Post autor: suszi1 »

dzięki za poradę
Awatar użytkownika
Atterdag
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 458
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 12:58
Kontakt:

Post autor: Atterdag »

Dobrze umocować w dolnej części. Podkopy to częsta rzecz. Widziałem już nawet splądrowaną przez zwierzyną hodowlę zachowawczą rzadkich odmian jabłoni.

Czy za zniszczenia w sadzie też można uzyskać odszkodowanie jak za szkody w polach uprawnych?
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

suszi1 pisze:dzięki za poradę
Wciśnij na poście/postach "Pomógł"
Kaarol80
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 23 sty 2015, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kaarol80 »

Najważniejsze, że siatki są ocynkowane, dzięki temu będą trwalsze. Tak jak pisali wcześniej jeżeli w okolicy są zające to na dole muszą być małe dziurki, żeby się nie prześlizgnęły.
hikanos
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hikanos »

Podlacze sie do tematu. Chcialbym ogrodzic siatka lesna gospodarstwo rolne o powierzchni 8 hektarow z zachowaniem przejsc dla zwierzat. Z roku na rok wzrasta liczba bywalcow, dla ktorych brak ogrodzenia oznacza zaproszenie do jazdy konno, wyrzucenia telewizora, zostawienia paczkowanych papierem klockow, niekoniecznie z logiem Lego. .. Czesc spoleczenstwa polskiego nie dorosla do Allemansratten. Mam u siebie poki co ale alle mans sraten...

Jakiej siatki najlepiej uzyc w tym celu? Przede wszystkim zalezy mi na trwalosci. Jaka jest wytrzymalosc w latach takiej siatki?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Siatka leśna jest chyba najtańsza , co do trwałości bywa różnie . Na warunki atmosferyczne jest bardzo dobra ,na mechaniczne rozerwanie tu jest gorzej .
hikanos
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hikanos »

To z jakimi oczkami ja nabyc? Zalezy mi tylko na zaznaczeniu granic wlasnosci i mozliwie dluzym okresie wytrzymalosci. I tak zachowam przejscia w dwoch punktach dla zwierzyny dzikiej. :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67156
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Proponuję nabyć z oczkami mieszanymi - na dole małe dla ochrony przed zającami, oraz szerokie na górze, chroniące przed zwierzyną płową i krowinami sąsiadów ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
hikanos
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hikanos »

I ile lat w praktyce to wytrzymuje?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67156
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

To zależy od jakości siatki i stopnia pokrycia cynkiem. Nie ruszana powinna wytrzymać długo. Mam ogrodzenie istniejące od roku 2001 i jeszcze nie wymaga wymiany siatki. Natomiast inna siatka wytrzymała ledwie 6 lat i nadawała się na złom.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
hikanos
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hikanos »

Zwracac uwage na producenta znaczy sie?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67156
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Niekoniecznie, bardziej na specyfikację dotyczącą zabezpieczenia antykorozyjnego :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ