Lasy Państwowe pod lupą NIK

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W przeglądzie mediów z dzisiaj...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

rutbekia pisze:Kto wie gdzie znaleźć pełną treść artykułu z ostatniej Polityki?
Najlepiej to chyba w ostatniej Polityce.
Okladka jest tez bardzo ladna:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... 1215659242

Przyznac siem forumowicze......kto robil za modela ? 8)
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Capricorn pisze: ... I właśnie dlatego należy jak najszybciej doprowadzić do prywatyzacji. Będą spółki, zarządy i kasa na boku.
A lasy.... a kogo one obchodzą. Zawsze można będzie zakaz wstępu postawić :D Wszak wszystko, co państwowe jest złe.
:* Jeszcze są samodzielnie myślący :wink:
Ech, nie ogarniam :oops: ten świat już do ko0ńca się spodlił :?: :nie:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

rutbekia pisze:Kto wie gdzie znaleźć pełną treść artykułu z ostatniej Polityki?
https://www.dropbox.com/s/7gyk6yu1p06bw ... .pdf?dl=0/ nie wiem na ile, bo ja na różnych pologowana jestem :oops:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67137
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

magda55 pisze: :* Jeszcze są samodzielnie myślący :wink:
Myślę, że jest nas tu sporo :* Nawet nasi adwersarze najpewniej przyjęli by sporo naszych argumentów, gdyby dano im wiedzę, którą my posiadamy. Problem z tym, że znaczna część ich wiedzy wywodzi się z mediów, które pewnie nawet chciałyby przekazywać rzetelne informacje, ale szefowie opierają się na zasadzie "im większa afera, tym większa poczytność".
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki pisze:Hmmm. Zero komentarzy?
Przynajmniej tutaj... Bo tam: http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiad ... m-galeria/ aż ociekają "gównoprawdą"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

magda55 pisze:https://www.dropbox.com/s...ityka.pdf?dl=0/ nie wiem na ile, bo ja na różnych pologowana jestem
:shock:
Normalnie nie wiedziałem gdzie ja pracuje.... po tych wszystkich publikacjach jak Nam oczy otworzyli powinnismy wszyscy solidarnie odejsc z pracy i oddac sie w rece prokuratury!!!
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77772
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Tytuł jest krzywdzący, bo w lasach pracują też dziewczynki, ale tylko chłopcy są źli?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ulan01 pisze:powinnismy wszyscy solidarnie odejsc z pracy i oddac sie w rece prokuratury!!!
I zwrócić pieniądze!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

PANSTWO LESNYCH LUDZI
Lesnicy sami sprywatyzowali lasy

vs



SEJMOWI MYSLIWI SAMI NAPISALI SOBIE PRAWO
Chcecie wiedzieć, jakie są efekty?


Czuje ktus bluesa ?

- polityk zlecil
- redachcja zlecenie przyjela
- gryzipiorek dyzurny zadanie wykonal.
- g...no zostalo wylane


I teraz - jak to Wlodzimierz Iljicz Lenin powiadal: Co czynic ?. Towarzysze :(
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
z doskoku
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 303
Rejestracja: sobota 15 paź 2011, 19:03
Lokalizacja: las

Post autor: z doskoku »

magda55 pisze:
rutbekia pisze:Kto wie gdzie znaleźć pełną treść artykułu z ostatniej Polityki?
https://www.dropbox.com/s/7gyk6yu1p06bw ... .pdf?dl=0/ nie wiem na ile, bo ja na różnych pologowana jestem :oops:
Mistrzostwo przedstawiania selektywnie wybranej prawdy......
W sumie ilość artykułów negatywnie przedstawiających ALP w ostatnim czasie osiągnęła apogeum, to akurat mam gdzieś...... Boli mnie co innego, dlaczego nie mamy profesjonalnego, wzbudzającego zaufanie zaufanie, elokwentnego przedstawiciela, który w uzgodnieniu z decydentami wystąpiłby w kilku stacjach i ze swadą oraz humorem ustosunkował się do tego wszystkiego? Zastanawiający jest brak odzewu z naszej strony, mówią "winny się tłumaczy", ale tu odpowiedź powinna się ukazać. Jaki problem wykupić artykuł sponsorowany (choćby w Polityce), w który ukazać można by było drugą stronę medalu?
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

z doskoku pisze:
magda55 pisze:
rutbekia pisze:Kto wie gdzie znaleźć pełną treść artykułu z ostatniej Polityki?
https://www.dropbox.com/s/7gyk6yu1p06bw ... .pdf?dl=0/ nie wiem na ile, bo ja na różnych pologowana jestem :oops:
Mistrzostwo przedstawiania selektywnie wybranej prawdy......
W sumie ilość artykułów negatywnie przedstawiających ALP w ostatnim czasie osiągnęła apogeum, to akurat mam gdzieś...... Boli mnie co innego, dlaczego nie mamy profesjonalnego, wzbudzającego zaufanie zaufanie, elokwentnego przedstawiciela, który w uzgodnieniu z decydentami wystąpiłby w kilku stacjach i ze swadą oraz humorem ustosunkował się do tego wszystkiego? Zastanawiający jest brak odzewu z naszej strony, mówią "winny się tłumaczy", ale tu odpowiedź powinna się ukazać. Jaki problem wykupić artykuł sponsorowany (choćby w Polityce), w który ukazać można by było drugą stronę medalu?
Hmmmm.......

Jaki problem wykupić artykuł sponsorowany (choćby w Polityce), w który ukazać można by było drugą stronę medalu?
To JEST problem, badz moze byc problem. O czy bolesnie przekonali siem na ten
przyklad towarzysze odpowiedzialni za propagande z tej drugiej organizacji, ktora
dostawala i dostaje ostatnio medialny wpier....l na lamach prasy slusznej.
Nie wnikajac w szczegoly - po prostu odmawia sie sprostowan, nie publikuje artykulow
polemicznych i olewa oferty "sponsorowania"......W imie "jedynie slusznej sprawy".

Zejscie z pregieza medialnego jest dosc trudne. Tym bardziej, ze trzeba pamietac, ze inicjatorzy i animatorzy maja dlugie rece. Wypada tez - jako powazna instytucja -
zachowac jakies reguly gry a druga strona uprawia wolna amerykanke. To jest bardziej problematyczne niz moze sie wydawac z perspektywy okna lesniczowki w malowniczym lasku nad jeziorkiem......Tutaj zawodzi nieraz nawet profesjonalizm specjalistow od PR.

Na jakis " Guerilla-Marketing " LP nie sa tez chyba przygotowane.......

Przeczekac do wyborow, a potem samo przejdzie - byc moze nawet wczesniej, gdy prasa objawi, ze Doda dostala pryszczy na doopie. W nadzieji, ze skutki nie beda zbyt bolesne...
Czasami - wobec perspektywy nieuniknionego gwaltu - wypada sie grzecznie schylic , podac gwalcicielowi troche wazelinki i poluznic zwieracze. Modlac sie o procedure krotka
i malo bolesna.....

take it easy.....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

z doskoku,

Nasza pani rzecznik pomimo swoich plusów takich jak uroda, prezencja, dykcja ma moim zdaniem dwa minusy.
Pierwszy - nie jest lesnikiem. Nie ma to znaczenia kiedy wypowiada się tak jak teraz bo i tak mówi wcześniej ustalone stanowisko LP. Natomiast jeśli miałaby się wypowiadać na żywo to już ma to ogromne znaczenie bo musi się biegle posługiwać wiedzą leśną.
Drugi - ma w sobie za mało bezczelności(choć może nie pozwalają jej pokazać pazurkow). Przydałby się ktoś taki jak Mastalerek, albo Kidawa-Blonska ,
którzy potrafią ze złośliwym usmieszkiem radości zrobić z adwersarza idiotę.

A w polityce artykułu sponsorowanego raczej nie wykupimy. Ma ona silniejszych mocodawcow, których solą w oku są pieniądze jakie można wyciągnąć z LP. Podobnie GW.

Ale zostają opozycyjne "w sieci", "do rzeczy", jest jakieś pole do popisu. ..
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

3006hc pisze:z doskoku,

(...)

Ale zostają opozycyjne "w sieci", "do rzeczy", jest jakieś pole do popisu. ..
Tyle, że minister nadzorujący LP i powołujący dyrektora generalnego z opozycji nie jest ... :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Tyle, że minister nadzorujący LP i powołujący dyrektora generalnego z opozycji nie jest ... :roll:
To jest wlasnie pole do ( po)pisu.....Pan minister nie nosi zielonego mundurka.....
Pan dyrechtor moze (odgornie) zabronic konszachtow z nieprawidlowymi tytulami i mediami ale sa jeszcze "wolni strzelcy" ......
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
z doskoku
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 303
Rejestracja: sobota 15 paź 2011, 19:03
Lokalizacja: las

Post autor: z doskoku »

No i mamy:
Drodzy Pracownicy Lasów Państwowych,

Koleżanki i Koledzy,

W ostatnich tygodniach nasza organizacja i jej status stały się jednym z głównych tematów debaty publicznej. Jest to niewątpliwie efekt emocji związanych ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi oraz – dziś już wiemy, że niedoszłym - referendum, które dotyczyć miało m.in. Lasów Państwowych. Wokół tych spraw od dawna koncentruje się walka polityczna, a LP są w niej - bez własnej woli - wykorzystywane bardzo przedmiotowo.

Naprawdę wierzę, że w interesującej nas sprawie wszystkie strony politycznych sporów w gruncie rzeczy mają wspólny cel: zapewnienie naszej organizacji bezpieczeństwa prawnego, organizacyjnego, ekonomicznego, potwierdzenie jej roli w zarządzaniu polskimi lasami i realizacji polityki leśnej państwa. Niestety, logika polaryzowania wyborców w każdej praktycznie dziedzinie doprowadziła do tego, że politycy chcąc nam „pomóc”, „zagwarantować” czy „doprecyzować”, faktycznie spowodowali, iż o LP stało się nie tylko nadzwyczaj głośno, ale też wielokrotnie wypaczano nasz wizerunek. Byliśmy przedstawiani a to jako organizacja chwiejąca się w posadach, której ekonomiczny byt jest zagrożony, a to jako wszechpotężne, niekontrolowane imperium o nieograniczonych zasobach – w każdym wypadku w zależności od konkretnego politycznego interesu. Do tego dołączyły media, często powielając narrację polityków, którym akurat sprzyjają i przedstawiając równie nieprawdziwe oceny. Jak zawsze w takich przypadkach, wiele grup interesariuszy także stara się wykorzystać ten okres presji na LP, by zadbać o swoje interesy.

Cierpliwie wyjaśniamy i tłumaczymy obywatelom, że żadna z tych skrajnych wizji LP nie jest prawdziwa, prostujemy te informacje mediów, które w oczywisty sposób są błędne. Musimy jednak mieć świadomość, że to nie pierwsza taka sytuacja w historii naszej organizacji i zapewne nie będzie ostatnią. Zarządzamy lasami należącymi do Skarbu Państwa, które są jednym z największych, jeśli nie największym, bogactwem Polski - naturalnie jest to sprawa ważna dla milionów wyborców, wzbudza emocje, a co za tym idzie jest wykorzystywana instrumentalnie w walce politycznej. Nie raz trudno było oprzeć się wrażeniu, że choćby w przypadku wielu materiałów w mediach tak naprawdę same LP były dla dziennikarzy sprawą drugorzędną, którą posługiwano się tylko do udowodnienia określonej tezy politycznej.

Jest mi szczególnie przykro, że we wspomnianą grę wpisał się - poprzez termin upublicznienia i sposób zaprezentowania - raport Najwyższej Izby Kontroli z kontroli przeprowadzonej w LP wiele miesięcy temu. Przypomnę, że w podsumowaniu NIK oceniła obecną sytuację finansową Lasów Państwowych jako dobrą i stabilną. Oczywiście w raporcie znalazły się też zastrzeżenia, które wzięliśmy sobie głęboko do serca. Wiele uwag było jednak nietrafionych - gospodarka leśna to niezwykle skomplikowana dziedzina i nie sposób opisać ją sumując jedynie liczby w słupkach. Tym bardziej interpretacja wyników kontroli dokonana przez niektóre media była, w mojej opinii, nadużyciem. Wysoki poziom inwestycji, który jest dla nas powodem do dumy, stawiano nam jako zarzut. Nie zauważano ogromnych kosztów ochrony przyrody, pomijając wiele prowadzonych przez nas projektów, wiele inwestycji służących m.in. temu celowi, a przede wszystkich ciężkiej pracy, jaką wykonujecie w tej dziedzinie. Krytyce poddano wysokość Waszych zarobków, nie zastanowiwszy się, jakie macie kompetencje, doświadczenie, jak dużo i w jak często trudnych warunkach pracujecie. Takie przykłady można mnożyć.

Niezależnie od tej „burzy”, pamiętajmy, że Lasy Państwowe funkcjonują od przeszło 90 lat – i dalej wykonują i będą wykonywać z powodzeniem swoje zadania. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze rozstrzygnięcie sprawy referendum przyczyni się do obniżenia temperatury sporów politycznych wokół naszej organizacji. Zachowajmy spokój i róbmy swoje, zwłaszcza że mamy po temu wszelkie warunki. Dopiero co kierownictwo DGLP prezentowało dyrektorom RDLP bieżące wyniki ekonomiczne i stopień realizacji zadań gospodarki leśnej - sytuacja LP jest jak najbardziej stabilna, nie ma tu zagrożenia, że zabraknie nam środków czy będziemy musieli ograniczyć wykonanie jakichkolwiek zaplanowanych zadań.

Także i obywatele - co wynika z badań - na szczęście mają zupełnie inne zdanie na temat działalności LP i pracy leśników niż niektórzy politycy lub dziennikarze. Są zadowoleni z Waszej pracy i dumni ze swoich Lasów Państwowych. Nie zawiedźmy ich. Dbajmy o to, by zaufanie, którym nas obdarzyli cały czas rosło.

Darz bór

Adam Wasiak

dyrektor generalny Lasów Państwowych
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Panie Dyrektorze - to co pan napisał to prawda ale tę prawdę pańscy pracownicy znają nie od dziś. Trzeba by te prawdy przedstawić ogółowi, i to tak, aby ogół uwierzył, że to prawdy a nie wykręty. Wiec trzeba by to wystąpienie opublikować szerzej i przez kilka miesięcy z uporem maniaka "odświeżać" pamięć publiki.
Jak Kuba Bogu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Piotrek pisze:Panie Dyrektorze - to co pan napisał to prawda ale tę prawdę pańscy pracownicy znają nie od dziś. Trzeba by te prawdy przedstawić ogółowi, i to tak, aby ogół uwierzył, że to prawdy a nie wykręty. Wiec trzeba by to wystąpienie opublikować szerzej i przez kilka miesięcy z uporem maniaka "odświeżać" pamięć publiki.
Jak Kuba Bogu...

No oczywiście..... "Przy Tobie Najjaśniejszy Panie stoimy i stać chcemy

:dobani:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Teo pisze:No oczywiście..... "Przy Tobie Najjaśniejszy Panie stoimy i stać chcemy”
Teo, ty tradycyjnie kompletnie nie rozumiesz o czym mówię, ale to nie powinno dziwić. Ja już pięć lat jestem "na odwyku" a ty nadal w tym tkwisz. To ogranicza twoją zdolność percepcji do prostych haseł i wyborów.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ