Staż 2015.

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Staż 2015.

Post autor: j24 »

Jeszcze trochę czasu jest, ale pojawiają się już pierwsze informacje o tegorocznym naborze na staż w LP.
Na początek RDLP Warszawa:

http://www.warszawa.lasy.gov.pl/aktualn ... VYMTfDuP8s
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1409
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

W Olsztyńskiej RDLP są już stażyści z wiosennego naboru 2015 Staż wyniki
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bubo bubo pisze:W Olsztyńskiej RDLP są już stażyści
No proszę i ilość chętnych była mniejsza od ilości miejsc ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

Poznań

RDLP w Poznaniu informuje, że nie zostanie przeprowadzony egzamin kwalifikacyjny na staż. Kandydaci otrzymają stosowne zawiadomienia w formie korespondencji indywidualnej.

Źródło
kotleon
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:38

Post autor: kotleon »

Może moje pytanie wyda się Wam głupie, ale czy na staż przyjmowane są osoby, które ukończyły inny kierunek studiów niż leśnictwo? Mam tu na myśli np. ochronę środowiska.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeżeli nie było by chętnych absolwentów z techników leśnych i studiach kierunkowych, to można się załapać, ale nie licz za bardzo na to, bo zawsze jest nadprodukcja absolwentów w stosunku do miejsc na stażu.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

kotleon pisze:Może moje pytanie wyda się Wam głupie, ale czy na staż przyjmowane są osoby, które ukończyły inny kierunek studiów niż leśnictwo? Mam tu na myśli np. ochronę środowiska.
Odpowiem może niegrzecznie bo pytaniem na pytanie... A czy na staż w klinice weterynaryjnej przyjmuje się biotechnologów, a na staż w firmie tworzącej GMO weterynarzy?
Sten pisze:Jeżeli nie było by chętnych absolwentów z techników leśnych i studiach kierunkowych, to można się załapać
Nie można się załapać bo to zupełnie inny zawód. Można się załapać inną drogą i przez inne źródło finansowania. I wtedy nie ma znaczenia czy ktoś jest leśnikiem czy teatrologiem, bo i tak pensji nie bierze z nadleśnictwa, a ręce do pomocy zawsze się przydadzą.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1409
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

3006hc pisze:
kotleon pisze:Może moje pytanie wyda się Wam głupie, ale czy na staż przyjmowane są osoby, które ukończyły inny kierunek studiów niż leśnictwo? Mam tu na myśli np. ochronę środowiska.
Odpowiem może niegrzecznie bo pytaniem na pytanie... A czy na staż w klinice weterynaryjnej przyjmuje się biotechnologów, a na staż w firmie tworzącej GMO weterynarzy?
Sten pisze:Jeżeli nie było by chętnych absolwentów z techników leśnych i studiach kierunkowych, to można się załapać
Nie można się załapać bo to zupełnie inny zawód. Można się załapać inną drogą i przez inne źródło finansowania. I wtedy nie ma znaczenia czy ktoś jest leśnikiem czy teatrologiem, bo i tak pensji nie bierze z nadleśnictwa, a ręce do pomocy zawsze się przydadzą.
Kolego jesteś w błędzie... przykład pierwszy z brzegu pod linkiem....Wyniki naboru na staż
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Bubo bubo,

Ok, mój błąd. Nie za bardzo wiem co takie osoby mogą w nadleśnictwie robić, że zatrudnia się je płacąc z kasy nadleśnictwa. U nas jest też stażystka nieleśniczka, ale ma staż przez urząd pracy i to on jej płaci.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1409
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

3006hc pisze:Bubo bubo,

Ok, mój błąd. Nie za bardzo wiem co takie osoby mogą w nadleśnictwie robić, że zatrudnia się je płacąc z kasy nadleśnictwa. U nas jest też stażystka nieleśniczka, ale ma staż przez urząd pracy i to on jej płaci.
Akurat w tym temacie jestem tego samego zdania....
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
kotleon
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:38

Post autor: kotleon »

Dziękuję za odpowiedzi, nie nastawiam się, ale spróbować można. W końcu nie takie ekscesy się dzieją na świecie. :)
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Nic Cię to nie kosztuje :)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

3006hc pisze:Nie za bardzo wiem co takie osoby mogą w nadleśnictwie robić, że zatrudnia się je płacąc z kasy nadleśnictwa.
Stażysta w nadleśnictwie może robić wszystko. Jest bardzo pożytecznym narzędziem do wykonywania prac nudnych i niechcianych. Dlatego warto mu zapłacić z kasy nadleśnictwa :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Piotrek pisze:Stażysta w nadleśnictwie może robić wszystko.
wieczny stażysta jest git
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

MartaBaranowska pisze:wieczny stażysta jest git
Czuję, że praktyka przemawia przez Ciebie ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

staż się kończy a egzamin końcowy tuż tuż

Post autor: Tusia »

Mili,
czy ktoś mógłby służyć pomocą w zakresie przykładowych pytań jakie mogą się pojawić na egzaminie po stażu?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

Post autor: Tusia »

dziękuję ślicznie :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Proszę uprzejmie :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ