Uniwersytet Łódzki, Wydział Leśny

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Uniwersytet Łódzki, Wydział Leśny

Post autor: Rak »

Witam
Proszę podzielcie się opiniami na temat tej szkoły, wykładowców itp.
Planuję podjęcie studiów na w/w kierunku.
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
GATROWY
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 11:40
Lokalizacja: Puszcza Solska

Post autor: GATROWY »

Cześć Rak. Jestem absolwentem Wydziału Leśnego w Warszawie i bardzo polecam tą uczelnię bo naprawdę można się dużo dowiedzieć a studiowanie jest miłe i przyjemne :) Po skończeniu pierwszego stopnia (inżynierki) przyszło do nas na drugi stopień kilka osób po wymienionym przez Ciebie wydziale. Mili i koleżeńscy ludzie ale trochę było widać braki podstawowej wiedzy jakie mieli w stosunku do "tubylców" :). Nie wiem czy było to spowodowane programem, kadrą czy może sami są temu winni bo się najnormalniej w świecie nie uczyli :)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Rak,

Chyba sobie raczysz żartować... Wydziały Leśne są w Polsce trzy.

GATROWY,

SGGW chyba tez juz zeszło na psy, bo jak tamci mieli braki w podstawowej wiedzy to powinni wylecieć z hukiem, a nie być niańczeni. Potem taki tylko przynosi wstyd swojemu zawodowi.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

3006hc pisze:Wydziały Leśne są w Polsce trzy.
Były ... :]
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Poza KRK WAWA i POZ reszta o szkółki niedzielne. Ale wszędzie idą na masę a nie na jakość.
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

trzezwylesnik pisze:Poza KRK WAWA i POZ reszta o szkółki niedzielne. Ale wszędzie idą na masę a nie na jakość.
Stare dzieje wielka trójka też mocno spuściła z tonu... od kiedy za każdym studentem idą pieniążki... liczy się ilość nie jakość :cry:
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Moim skromnym zdaniem to lepiej skończyć studia spośród 3 szanowanych wydziałów niż jakieś pseudo leśnictwo w lublinie, bez obrazy dla tej szkółki. W jednej regionalnej brani są pod uwagę tylko kandydaci z 3 wyżej wymienionych a żeby było jeszcze ciekawiej to tylko kończący dzienne...
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Bubo bubo pisze: liczy się ilość nie jakość
niestety ale pomimo to
trzezwylesnik pisze:lepiej skończyć studia spośród 3 szanowanych wydziałów
ja jednak tradycyjnie namawiał będę autora tematu do zmiany kierunku :)
trzezwylesnik pisze:W jednej regionalnej brani są pod uwagę tylko kandydaci z 3 wyżej wymienionych a żeby było jeszcze ciekawiej to tylko kończący dzienne...
Chyba nieformalnie bo nie można oficjalnie stawiać takiego kryterium, jeszcze zaoczne a dzienne to rozumiem ale dzienne z różnych uczelni?
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

3006hc pisze:bo jak tamci mieli braki w podstawowej wiedzy to powinni wylecieć z hukiem
Tak właśnie powinno być ponieważ to zapobiega deprecjacji dyplomów uczelni wyższych co niestety jest już faktem.
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

trzezwylesnik pisze:......W jednej regionalnej brani są pod uwagę tylko kandydaci z 3 wyżej wymienionych a żeby było jeszcze ciekawiej to tylko kończący dzienne...
Bajki z mchu i paproci...
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Niepisane prawo rządzącego jednak istnieje...trzeba jakoś wstępny filtr ludzi zrobić. Ale nad tym kryterium oczywiście jest posiadanie szerokiej części ciała...niestety
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

W PGL LP wszystko jest możliwe i zawsze może zaskoczyć niemożliwe
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

trzezwylesnik pisze: W jednej regionalnej brani są pod uwagę tylko kandydaci z 3 wyżej wymienionych a żeby było jeszcze ciekawiej to tylko kończący dzienne...
Tralala. Przychodzi co do czego i najważniejszym kryterium jest granie na sygnałówce, a nie dyplom z jakiś tam 3 wiodących uczelni :P :lol:
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Jeśli ja będę mógł kiedyś decydować o przyjęciu kogoś do pracy w LP to gość po innym wydziale niż trzy główne nie będzie miał u mnie czego szukać. No chyba, że grzybów, albo jagód...

Ale nowe kierunki kształcace wątpliwej jakości leśników to jeszcze nic. Znane są przypadki zatrudniania nielesnikow na stanowiska niby poza służbą leśną, ale z takim samym zakresem obowiązków jak leśnicy w SL. Po co zatem w ogóle wymyślono ten kierunek i wydano rozporządzenie o kryteriach zatrudnienia w SL skoro i tak można to obejść? Mam nadzieje, że ten kto to wymyślił trafi kiedyś na stół do chirurga bez dyplomu i przed oczami bedzie mial wtedy twarze wszystkich tych leśników, którzy nie dostali roboty bo dostał ja jakiś zaufany nadleśniczemu nlelesnik.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Trochę przeceniasz najnowszy narybek po trzech zacnych uczelniach :) dla mnie to ludzie którzy są naładowani wiedzą i zerowym doświadczeniem .
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Kuna lesna pisze:Trochę przeceniasz najnowszy narybek po trzech zacnych uczelniach :) dla mnie to ludzie którzy są naładowani wiedzą i zerowym doświadczeniem .
Proszę Cię... a doświadczenie to jak się zdobywa? Od razu po szkole stałeś się doświadczonym praktykiem?? :lol:
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Kuna lesna pisze:Trochę przeceniasz najnowszy narybek po trzech zacnych uczelniach :) dla mnie to ludzie którzy są naładowani wiedzą i zerowym doświadczeniem .
Tak to jest jak olewają stażystów...i się później dziwią. Dobrze, że większość ludzi zaradnych jest...
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Nie ujmuję im zapału i chęci do zdobywania praktyki ale często są to ludzie którzy nie mają bladego pojęcia jak swoją wiedzę wykorzystać . Rozumiem jakieś skomplikowane rębnie czy projektowanie ale zdarzało mi się pracować z ludźmi którzy nie potrafią wyznaczyć prostego d-stanu przed trzebieżą .
Żeby być dobrze zrozumianym uważam że trochę za mało lasu w nauce czyli mało zajęć praktycznych .
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

To nie da rady takiej trzebieży wyznaczyć smartfonem albo innym laptopem? :roll: Tyle tam tych leśnych aplikacji ... :P :lol:
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Nie pamiętam aby kiedyś było pod tym względem lepiej. Praktyczną wiedzę mieli tylko ci którzy przed studiami ukończyli technikum leśne.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
ODPOWIEDZ