Głośny protest ZUL-i w Szczecinku

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Tymczasem na 2 września szykuje się podobny protest w Szczecinie ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

Październik Warszawa............
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

o dzisiejszym spotkaniu w siedzibie rdLP na bieżąco pisało o tym na swojej stronie na FB
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze:bromarek napisał/a:
Tak jak nie każdy ksiądz to pedofil tak samo nie każdy leśniczy jest leserem czy Zul wyzyskiwaczem.

Skoro to wiesz nie pisz:
bromarek napisał/a:
Czytam te wpisy i aż łza się w oku kręci jak ci właściciele firm leśnych martwią się o swoich pracowników. Szkoda tylko że na co dzień tego nie widać.
Skoro nie każdy to już nie można wspomnieć o tych którzy odbiegają od wzorca? Hołdujesz zasadzie że "jak Kali ukraść krowa to dobrze a jak Kalemu ukraś to źle"?
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Naprawdę nie dostrzegasz sprzeczności w Twojej wypowiedzi, czy tylko się droczysz?
Sformułowanie: "na co dzień tego nie widać" daje jasny przekaz, że każdy zul to wyzyskiwacz, a sam przecież stwierdzasz, że tak nie jest.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze:Naprawdę nie dostrzegasz sprzeczności w Twojej wypowiedzi, czy tylko się droczysz?
Sformułowanie: "na co dzień tego nie widać" daje jasny przekaz, że każdy zul to wyzyskiwacz, a sam przecież stwierdzasz, że tak nie jest.
Może po prostu za bardzo bierzesz do siebie wszystkie krytyczne uwagi dotyczące Twojego środowiska. Ale jak wszędzie są dobrzy i źli bo tak skonstruowany jest ten świat i nie trzeba wszystkiego analizować jak wiersz w szkole. :D Jak wcześniej napisałem
Tak jak nie każdy ksiądz to pedofil tak samo nie każdy leśniczy jest leserem czy Zul wyzyskiwaczem.
Mnie też wkurzają krytyczne wypowiedzi dotyczące mojego środowiska ale wiem że mi tego nie można zarzucić więc za bardzo spinać się nie będę.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

bromarek pisze:Może po prostu za bardzo bierzesz do siebie wszystkie krytyczne uwagi dotyczące Twojego środowiska.
Wszystkie - nie, tylko te kłamliwe mnie drażnią.
bromarek pisze:nie trzeba wszystkiego analizować jak wiersz w szkole
??
Czyli można bez konsekwencji klepać jęzorem co ślina przyniesie? Nie zgadzam się.
bromarek pisze: Jak wcześniej napisałem
Cytat:
Tak jak nie każdy ksiądz to pedofil tak samo nie każdy leśniczy jest leserem czy Zul wyzyskiwaczem.
Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że te słowa napisałeś dopiero po moim "stanowczym proteście" i gdyby nie ten protest pewnie by ich nie było.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Tymczasem na 16 października planowany jest protest w Warszawie. I to wspólny - przedsiębiorców leśnych i drzewiarzy:

http://www.firmylesne.pl/lista/informac ... zawie,2715
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Hmmm. Zobaczymy czy taki jak zawsze będzie tego skutek. Obiecanki w dyrekcjach real na przetargach :P :lol:
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze:Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że te słowa napisałeś dopiero po moim "stanowczym proteście" i gdyby nie ten protest pewnie by ich nie było.
Ok czyli wszystkie Zule są krystaliczne tylko leniwi, hojnie opłacani leśnicy wyzyskują ich niczym dziedzic chłopa pańszczyźnianego.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Pozostaje mi tylko powtórzyć:
zulus pisze:Dla mnie to nigdy nie był, nie jest i nie będzie powód do żartów
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze:Pozostaje mi tylko powtórzyć:
zulus napisał/a:
Dla mnie to nigdy nie był, nie jest i nie będzie powód do żartów
Pomiędzy żartem a sarkazmem jest subtelna różnica.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

No to napiszę inaczej: dla mnie to jest bardzo poważny temat i żartowanie, czy używanie sarkazmu (tym bardziej niczym nieuzasadnionego) jest tu co najmniej nie na miejscu. Tak samo jak pisanie nieprawdy, czy półprawdy (która sama w sobie jest również kłamstwem).
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze: Tak samo jak pisanie nieprawdy, czy półprawdy (która sama w sobie jest również kłamstwem).
W którym momencie napisałem nieprawdę, czyli kłamstwo według Ciebie?
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

zulus pisze:Sformułowanie: "na co dzień tego nie widać" daje jasny przekaz, że każdy zul to wyzyskiwacz
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze:zulus napisał/a:
Sformułowanie: "na co dzień tego nie widać" daje jasny przekaz, że każdy zul to wyzyskiwacz
Po pierwsze to Twoja opinia
że każdy zul to wyzyskiwacz
( Ja tego nigdy nie napisałem) Co owszem jest nieprawdą i kłamstwem. Po drugie
na co dzień tego nie widać
to część mojego postu wyrwany z kontekstu. Po prostu na co dzień widzę Zule (nie 100%) które mają w głębokim poważaniu pracownika. W moim n-ctwie są takie jak również są i dbające o swoich pracowników. W tym przypadku nie napisałem nieprawdy, więc o kłamstwie nie ma mowy.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

bromarek pisze:Czytam te wpisy i aż łza się w oku kręci jak ci właściciele firm leśnych martwią się o swoich pracowników. Szkoda tylko że na co dzień tego nie widać.
bromarek pisze:na co dzień widzę Zule (nie 100%) które mają w głębokim poważaniu pracownika. W moim n-ctwie są takie jak również są i dbające o swoich pracowników.
No to w końcu widać właścicieli firm leśnych, martwiących się o swoich pracowników, czy nie widać?
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Ale Ty upiedrliwy jesteś :x Odpowiem pytaniem na pytanie. Są dobrzy muzułmanie czy sami źli? Można mówić tylko o dobrych a o złych nie czy na odwrót tylko o złych a o dobrych ani słowa. Spójrz trochę krytycznie na swoje środowisko to będziesz wiedział o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

bromarek pisze:Ale Ty upiedrliwy jesteś
I już za późno, żeby mnie zmieniać.
bromarek pisze:Odpowiem pytaniem na pytanie. Są dobrzy muzułmanie czy sami źli?
Są dobrzy i źli muzułmanie.
bromarek pisze:Można mówić tylko o dobrych a o złych nie czy na odwrót tylko o złych a o dobrych ani słowa.
Można i tak, i tak (chyba, że ktoś upierdliwy się przyczepi), ale to nie ma nic wspólnego z obiektywnym spojrzeniem na sprawę. A już na pewno nie wolno stwierdzać, że na co dzień nie widać dobrych muzułmanów, zwłaszcza gdy masz ich za sąsiadów :P
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zulus pisze:I już za późno, żeby mnie zmieniać.
A jednak widać małą zmianę. A skoro można mówić obiektywnie to są dobre zule które dbają o pracowników (osobiście znam takich kilka, nawet mam dobrego kolegę który daje swoim pracownikom środki ochrony osobistej, posiłki i wodę) i są takie które gonią pracowników jak ekonom u dziedzica, zalegają z wypłatą i nie interesuje ich że wizerunkiem firmy są obszarpane dziady proszalne (i takie też widzę na co dzień). Przykro tylko że ci drudzy przeważają nad tymi pierwszymi. Przynajmniej w zasięgu mojego wzroku.
ODPOWIEDZ