Likwiadacja karp

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lesny...
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 18:12
Lokalizacja: kraina rozpusty

Likwiadacja karp

Post autor: lesny... »

Witam szanowne grono Koleżanek i Kolegów.Zwracam się do Was z zapytaniem jak pozbyć się korzeni po ściętych drzewach .Mam do usunięcia ok 10tys sztuk karp liściastych i iglastych o średnicy od 10 do 140cm.w miejscu po karpinie mają zostać wykonane pasy p.poż.
Myślałem żeby powyrywać je koparką lub zlikwidować mulczerem firmy FAE który podobno z ciągnikiem o mocy 300km da radę?miał ktoś z Was do czynienia z taką sprawą?
Dodam że wyrywając koparka trzeba jeszcze karpy zutylizować,co jest pracochłonne i dość kosztowne.pozdr
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kiedyś używano karczowników do pni. Nie wiem, czy ktoś to jeszcze produkuje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kornik1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 15:09
Lokalizacja: z bażin

Post autor: kornik1 »

Cześć
Zobacz sobie woodcrackery produkty firmy Jenz. Może tam znajdziesz coś dla siebie.
Pzdr
Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Jak już wyrwiesz karpy koparką to producenci biomasy chętnie je od ciebie odbiorą i możesz liczyć na jakiś grosz za materiał
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Likwidacja Karp

Post autor: Kompania Leśna »

Tak jak zauwazyłeś kolego istnieją maszyny wspołpracujące z ciągnikami o mocy około 300 KM

osiadam maszyny hiszpańskiej firmy ventura które zlikwidują karpy o srednicy do 40 cm
natomiast zapotrzebowanie mocy ciągnika to 170 KM mniej więcej jeżeli potrzebujesz więcej info pisz na pw

pozdrawiam Konrad
ODPOWIEDZ