Czyszczenie płazowin - las prywatny

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MF
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 17:38

Czyszczenie płazowin - las prywatny

Post autor: MF »

Drodzy Leśnicy !

Posiadam działkę na której 1.200 m2 jest ujęte w ewidencji gruntów jako teren Ls. Na tej działce był kiedyś las (30 lat temu), ale został wycięty. Teraz jest to pusta działka bez lasu - jest tylko kilka pojedynczych sosen (8-10 starych drzew). Teren w MPZ jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową. Niedawno gmina przysłała wyciąg z uproszczonego planu lasu. W załączniku jest zdjęcie tego dokumentu. Z tego co zrozumiałem jest to płazowizna, ale w części informacyjnej napisano jako wyjaśnienie oznaczeń, że należy przeprowadzić czyszczenie płazowin "PŁAZ". Czy to oznacza, że mogę (a może muszę) wyciąć wszystkie stare drzewa które pozostały po dawnym lesie (sprzed 30 lat) ? Czy muszę tam posadzić nowy las ? Co oznacza zapis czyszczenia wczesne i odnowienie zrębów? Czy zręby to są nowe drzewa które posadzę, czy drzewa które jeszcze pozostały i mam je jakoś pielęgnować ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Według upul (uproszczony plan urządzenia lasu) powinieneś:

1. Uprzątnąć płazowinę - wyciąć te pozostałe pojedyncze drzewa.
2. Odnowić zrąb - posadzić na tych 12 arach sadzonki, czyli założyć uprawę leśną.
3. Pielęgnować te nowe nasadzenia.

PS. Drewno pozyskane podlega obowiązkowemu (wynika z ustawy o o lasach) cechowaniu i legalizacji.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ