Jakie drukarki w teren - wady i zalety.

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lesowod
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 15:36
Lokalizacja: polska

Jakie drukarki w teren - wady i zalety.

Post autor: lesowod »

Jakie Waszym zdaniem drukarki, najlepiej sprawdzają się w terenie. Korzystamy głównie z Extech-ów. W sumie jesteśmy zadowoleni. Mają tylko jedną wadę - niedomykające się pokrywy pojemników z rolką papieru.
Niestety nie pracowałem na nowych mefach i drukarce typu apex. Co o nich sądzicie?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mnie najbardziej spodobał się Voyager
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sylvia
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1181
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 09:41
Lokalizacja: Que?

Post autor: Sylvia »

Nam mówili na szkoleniu, że zebry się wieszają w pracy z Psionami, ale tylko mówili...
Zdrowy rozsądek i do przodu.
Związki na Powązki.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Pracuję na mefce i powiem że jestem zadowolony . Mały minus nad rozwiązaniem końca papieru tylko nie wiem czy istnieje jakieś inne rozwiązanie jak malowanie końcówki papieru na zielono . Uważam że zbyt późno są malowane i często przy kwitach dłuższych można nie wydrukować 3 kopii .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze:Uważam że zbyt późno są malowane
Nie wiem jakich rolek używacie ale moje mają farbę około metra od fizycznego końca. Jeśli pokaże mi się przy wydruku długiego kwitu to po prostu zmieniam na nową. Tym bardziej, że często w miejscach przesiąkniętych barwnikiem wydruk i tak jest nieczytelny.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5830
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

Mam Voyagera i nie narzekam. Ale też innej przenośnej nie miałem ;) (Nie licząc Epsona podpinanego do gniazda zapalniczki)
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Posiadam na wyposażeniu MOEFA PRINTA LINE - bardzo dobry sprzęt i super współpracował ze starym PSION-em. Przy nowym rejestratorze końcówka drukowanych dokumentów jest zajebiaszczo długa, po prostu marnacja dość drogiego papieru. Ciekawe co wy na to, czy ktoś zna sposób żeby drukarka nie zostawiała tak dużo niezadrukowanego papieru ? Próbowałem zmieniać opcje sterowników ale nic to nie daje. :help:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nowa wersja LasyRej_20091215 poprawia długość wysuwanego papieru.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lesowod
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 15:36
Lokalizacja: polska

Post autor: lesowod »

Quercus pisze:Posiadam na wyposażeniu MOEFA PRINTA LINE - bardzo dobry sprzęt
Stare Mefy sprawdziły się, ale są już wyeksploatowane. Ciekawe czy te nowsze im dorównają?
Slawkowski
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 12:22
Lokalizacja: FG

Post autor: Slawkowski »

dla mnie Voyagery 40DT sa klasa sama w sobie, pracuja jak woly robocze, czasami wymagaja serwisu i wlasciwie nikt na nie u mnie nie narzeka.

wkrotce planuje zakupic i w obieg puscic Zebre RW 420, jezeli bedzie niezawodna jak Voyager to bedzie super.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pracuję na Mefa PrintaLine i Voyager. Voyager bije Mefę na łeb jeśli chodzi o czytelność wydruków ma natomiast przykry obyczaj "wyślizgiwania" wałków podających papier i tym samym pojawia się w nim dość wcześnie skłonność do nierównomiernego przesuwu papieru.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lesowod
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 15:36
Lokalizacja: polska

Post autor: lesowod »

Extechy niestety nie sprawdziły się na silnym mrozie. Muszą się trochę zagrzac by wydruk był czytelny. Voyager faktycznie wydaje się byc najbardziej "pancerny" ze wszystkich.
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

a voyager 40dt? wg dobra drukarka
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

3006hc pisze:a voyager 40dt? wg dobra drukarka
Nie wiem jak 40dt bo ja mam S 2000 (drukuje sterownikami 40DT). Mój VOYAGER drukował bez zarzutu około 2 lat. Potem cos mu sie zrobiło z układem podawania papieru i zaczął lewą stronę wysuwać szybciej niż prawą co skutkowało darciem papieru. Panowie w serwisie wkleili kawałki plastiku do pojemniczka na rolkę z papierem tak aby rolka nie mogła sie przesuwać i od tej pory wszystko ok. Prawdziwie "pancerny" towarzysz :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

marwil
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 09:40

Post autor: marwil »

odświeżając trochę temat mam pytanie, którą drukarkę polecacie SEWOO LK-P43 czy ZEBRE RW420?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66916
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja od jakiegoś czasu używam zebry i mogę powiedzieć, że jest bardzo przyzwoita. Bateria trzyma dobrze (naładowana rano wystarczyła w zimie na cały dzień sprzedawania choinek na dworze), Ma wskaźnik naładowania, automatyczny wyłącznik i dzwonek ostrzegający o otwartej pokrywce. No i nie jest duża, choć nieco ciężka, ale do wytrzymania. Całkiem udany model. Trzeba się przyzwyczaić do rolek papieru, które są pozornie duże, a w rzeczywistości zawierają niezbyt wiele papieru, a nie każdy producent daje barwnik ostrzegający o końcówce rolki.
W temacie SEWOO nie mogę się wypowiadać, bo nie znam tej drukarki.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ja od jakiegoś czasu używam SEWOO LK-P43.
Generalnie drukarka sprawdza się nieźle, choć jeszcze na gwarancji była w naprawie. Coś się zepsuło w mechanizmie zamykania pokrywy papieru. Co chwilę pokazywał się komunikat o otwartej pokrywie, choć była ona zamknięta. Po naprawie ta uciążliwość minęła.
Czasem zdarzają się problemy z łącznością bluetooth na linii rejestrator - drukarka. Raz na jakiś czas tylko miękki reset rejestratora pomaga.
Bateria trzyma dość długo, chyba, że się zostawi drukarkę włączoną.
Podsumowując - mogę ją jednak polecić.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Hm Sewoo trzyma dość długo to znaczy ile? Też z nich korzystamy i bateria tej drukarki to najsłabszy punkt całego zestwu ;)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

hymenofor pisze:Hm Sewoo trzyma dość długo to znaczy ile? Też z nich korzystamy i bateria tej drukarki to najsłabszy punkt całego zestwu ;)
Zależy, jak się z nią obchodzisz. Jeśli drukarki nie wyłączysz, tylko schowasz do torby, to za dwa dni jest bateria rozładowana. A jak się ją wyłączy i schowa, to trzyma nawet dwa tygodnie (dłużej nie sprawdzałem).
Ja pracuję trybem: drukarkę włączam jak jest potrzeba coś wydrukować, po pracy wyłączam, a baterię doładowuję na ogół raz w tygodniu.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

u nas nawet przy pracy tym trybem bateria trzyma dwa dni , czasami trzy.. dodatkowo czasami gubi sie bluetooth w rejestratorze i trzeba go włączać

Nie polecam :)
ODPOWIEDZ