Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

ulan01 pisze: zrobisz teczke nie pamietam numeru xxx - podatki w niej zakładasz podteczke xxx.y - podatek od nieruchomości i tam jedziesz po kolei pisma związane z podatkiem od nieruchomości ale sprawa ta sama np. podatek od nieruchomości z gminy z czyli xxx.y.z (gdzie z to numer sprawy w podtecze) bedzie miała zawsze ten sam numer nie mozesz (nie powinnas nadawac pismom w tej sprawie kolejnego numeru)
Nie wiem czy jasno napisałem ale tak to rozumiem:)
Mogę robić podteczkę podteczki? To... właściwie nie wiem czy mi to ułatwia czy komplikuje... :| :lol:
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wezmę tzw. zestaw praktyczny. załapiesz po 1/3 piwa :D
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Skrzacik pisze:Mogę robić podteczkę podteczki?
Nie możesz. Wystarczą w zupełności podteczki do teczki. Czy też podsprawy, sprawy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Sten pisze:
Skrzacik pisze:Mogę robić podteczkę podteczki?
Nie możesz. Wystarczą w zupełności podteczki do teczki. Czy też podsprawy, sprawy.
Uf, kamień z serca. Już sama podteczka jest mi potrzebna okazjonalnie :) A co dopiero podteczka podteczki. :beer:
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mam dziwne przeczucie, że na siłę starasz się utrudnić sobie pracę, a w sumie to nie takie skomplikowane, jakby mogło się wydawać ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Bardzo możliwe i niestety biorące się z pobieżnego czytania... Ale zdaje się, że dobijam do przełomowego momentu i piętrzące się trudności (czy raczej sztucznie piętrzone przez moje niedoczytanie) zaczną się rozpływać :) A generalnie rozjaśniło mi się w kwestii podteczek, które muszę zaplanować zawczasu, a nie po fakcie. :lol:
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Owe podteczki przydają się, jak w danej sprawie masz mnóstwo papierów, nie do końca spójnych ze sobą, mimo że dotyczących w sumie tej samej sprawy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Sten pisze:Owe podteczki przydają się, jak w danej sprawie masz mnóstwo papierów, nie do końca spójnych ze sobą, mimo że dotyczących w sumie tej samej sprawy.
Dla mnie podteczki najbardziej przydają się jak jakies sprawy dzielisz np. gminami, powiatami itp. wtedy masz jedną gminę w jednej teczce:)
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Dakota
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 12:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Dakota »

Czy możecie podpowiedzieć jak postępujecie w przypadku, kiedy jakaś sprawa ciągnie się od kilku lat, np. są to comiesięczne meldunki dotyczące jednej, tej samej sprawy? Według instrukcji kancelaryjnej znak sprawy powinien zostać bez zmian. W takim razie jeśli co miesiąc, od 2 lat dostaję info dotyczące tego samego meldunku ale z kolejnego miesiąca, to znak sprawy powinien być identyczny jak nadany w pierwszym roku ? ( cyfry roku kalendarzowego, w którym sprawa się zaczęła)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przeczytaj paragraf 10 i punkty bodaj 6 i 7 Instrukcji, jak mnie pamięć nie myli. Znak sprawy pozostaje bez zmian, ale logicznym jest, że w przypadku pism wychodzących, rok się będzie zmieniał.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

Sten pisze:Znak sprawy pozostaje bez zmian, ale logicznym jest, że w przypadku pism wychodzących, rok się będzie zmieniał.
Oczywiście rok podany w dacie pisma, a nie w sygnaturze. Po za tym w związku z zeszłoroczną zmianą instrukcji kancelaryjnej sprawy, które rozpoczęły się przed 1 stycznia 2015 r. i trwają dalej powinny być przerejestrowane zgodnie z nowym JRWA.
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
Awatar użytkownika
Dakota
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 12:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Dakota »

Dzięki. Paragraf 10 oczywiście czytałam przed zadaniem pytania ale człowiek niestety jest tak skonstruowany, ze idzie za tłumem zmierzającym w złą stronę;) i już sam nie wie czy czyta ze zrozumieniem :shock: upewniłam się że dobrze myślę......czy przycisk "pomógł" pojawia się tylko gdy jestem twórcą tematu?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiesz, ta instrukcja do końca nie jest logiczna, o czym z przykrością muszę stwierdzić. Zresztą jak przeczytasz ów wątek, to pewnie podobnie zaczniesz to postrzegać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Dakota
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 12:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Dakota »

Wydaje mi się, ze rozumiem i stosuję zapisy nowej instrukcji kancelaryjnej. Gdy to wszystko przeczytam, sprawy łatwe mogą się skomplikować hihi.....już zaczęłam i nie wiem czy chcę kontynuować :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jakbyś miała jakieś pytania i wątpliwości, to śmiało pytaj. Trochę w tym się orientuję ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Sten pisze:Jakbyś miała jakieś pytania i wątpliwości, to śmiało pytaj. Trochę w tym się orientuję ...
To ja spytam, bo jeszcze w tym roku nie zaglądałam do IK. A teraz nie mam gdzie sprawdzić - sprawa zeszłoroczna, która będzie się ciągnąć w tym roku, jaki ma nr? Całkiem nowy?
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170004
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ma numer już nadany i w wykazie spraw należy ją przerejestrować na bieżący rok.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Sten pisze:Ma numer już nadany i w wykazie spraw należy ją przerejestrować na bieżący rok.
Czyli np. z.715.99.2015 zmieni się na z.715.99.2016?
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Dakota
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 12:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Dakota »

Sten pisze:Jakbyś miała jakieś pytania i wątpliwości, to śmiało pytaj. Trochę w tym się orientuję ...
Będę pamiętać :) dziękuję.
Awatar użytkownika
Dakota
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 12:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Dakota »

Skrzacik pisze:
Sten pisze:Ma numer już nadany i w wykazie spraw należy ją przerejestrować na bieżący rok.
Czyli np. z.715.99.2015 zmieni się na z.715.99.2016?
l Moim zdaniem zostaje 715.99.2015. W uwagach piszę że to kontynuacja z 2015 i wpinam do segregatora 2016.
ODPOWIEDZ