Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

zgredek pisze:paragraf 2 - obowiązuje w LP bezdziennikowy system kancelaryjny
Taki i owszem obowiązuje, wymyślony jeszcze w czasach Najjaśniejszego Pana. Każda jednostka prowadzi dziennik wpływów i dokumentów zeń wychodzących, natomiast komórki organizacyjne już takich dzienników nie prowadzą. Stąd określenie o bezdziennikowym systemie.
Co do różnych określeń tych samych rzeczy się i owszem zgadzam.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

Czekaliśmy długo na nową instrukcję. Starą musielismy stosować w okresie, kiedy trudno było przypisać cokolwiek do właściwej klasy. Przekazywano do archiwum śmieci , no bo w razie czego, w razie kontroli... Wyszło "nowe coś". Po wstepnej lekturze odniosłem wrażenie, że to "nowe coś" powstało bez konsultacji i rozeznania dot. powstającej i otrzymywanej dokumentacji przez jednostki - chyba to "coś" nie było właściwie konsultowane. W między czasie niejako wyszły uregulowania dot. dokumentacji leśnictw. Ogólnie ...chaos. Można wpaść w czarną dziurę, kiedy się widzi propozycje, aby leśniczy nadawał znak sprawy. To tak jakby kierowca musiał pisać do sekretarza notatke dot. samochodu słuzbowego ze znakiem sprawy z JRWA. :help: , a sprzataczka - pismo w sprawie koniecznosci zakupu środków chemicznych :cry:
Jak żyć?!
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

Sten pisze:
zgredek pisze:paragraf 2 - obowiązuje w LP bezdziennikowy system kancelaryjny
Taki i owszem obowiązuje, wymyślony jeszcze w czasach Najjaśniejszego Pana. Każda jednostka prowadzi dziennik wpływów i dokumentów zeń wychodzących, natomiast komórki organizacyjne już takich dzienników nie prowadzą. Stąd określenie o bezdziennikowym systemie.
Co do różnych określeń tych samych rzeczy się i owszem zgadzam.
Nie ma czegoś takiego jak dziennik wpływów... jest dziennik korespondencyjny, w którym wg Pana DGLP mozna rejestrować tylko dokumenty czyli np. korespondencję, itp. - JUŻ NIE. :spoko:
Właściwe określenie systemu to system mieszany. Obecnie nam panujący nie powinien powielać błędów.
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

wracając do meritum nadawać znak sprawy dla zarządzeń i decyzji czy nie, a jeżeli tak jakim kluczem się kierować - miały być jakieś szkolenia ale narazie cicho sza w tej materii
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

Pytanie dowodzi konieczności uszczegółowienia, więc zastosuj paragraf 61 Instrukcji. Tylko jaki znak do tego uszczegóławiającego zarządzenia :| A może powinno sie skierować stosowne zapytanie do Pana DGLP :shock: Tylko kto to zrobi :wink:
Zarządzenie obarczone takimi, oględnie mówiąc, błędami jest bobem. Ale jakby co, to za prawidłową organizację i obieg akt odpowiada nadleś :jupi: niczy - niech decyduje
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No i tu zapanowała ogólna zgoda, co do zapisów § 61. :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

:jupi: DGLP nie daje się człowiekowi nudzić. Może wymyślą jakiś projekt/blok szkoleniowy wyjaśniający niewyjaśnione, wdrażający, optymalizujący, zarzadzający, etc. - i poleci parę złotych tu i tam...Kto wie :beer: Ale zanim to nastąpi, to zostaniemy z problemem sami- jak to zwykle i drzewiej bywało.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zgredek pisze:Ale zanim to nastąpi, to zostaniemy z problemem sami- jak to zwykle i drzewiej bywało.
No i mimo braku wsparcia i pozostawienia z problemami samych, jakoś szło. Więc po co szkolenia, wyjaśnienia, optymalizacje itp? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Z tego, co się orientuję cykl szkoleń był przeprowadzony. Nie wiem tylko, czy we wszystkich jednostkach.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Sten pisze:Z tego, co się orientuję cykl szkoleń był przeprowadzony. Nie wiem tylko, czy we wszystkich jednostkach.
Nie we wszystkich :)
Poza tym ciągle aktualne są hasła : "musicie sobie jakoś radzić", "jakoś to będzie", "wkrótce pojawi się zarządzenie" :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No zarządzenie to się pojawiło przeca ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Sten pisze:No zarządzenie to się pojawiło przeca ...
No to miód malina. Problemu nie ma. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1022
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Interesuje mnie taka rzecz - mam w ramach jednego symbolu klasyfikacyjnego z jednolitego rzeczowego wykazu akt dużo różnych spraw - prowadzonych na bieżąco i numerowanych po kolei jak leci. Ale po paru miesiącach okazuje się, że kilka, kilkanaście z tych spraw ma wspólny mianownik i wiem, że takich spraw do końca roku będzie więcej - mogę je wepchnąć w podteczkę? Jak to ponumerować? Mogę w spisie spraw podteczki zastosować wykorzystane do tej pory nr-y spraw (np. 10, 15, 37)? Jak numerować kolejne?
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Np. 10.1; 10.2; 10.3 itd.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1022
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Sten pisze:Np. 10.1; 10.2; 10.3 itd.
Problem polega na tym, że sprawa 10, 15 i 37 to w zasadzie powinien być jeden numer sprawy, ale jak już jest tak ponumerowane, to nie będę zmieniać... Chyba lepiej zostawić to co jest jak jest i podteczkę otwierać do ostatniej sprawy...
I'm going off the rails on a crazy train
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Skrzacik pisze:Problem polega na tym, że sprawa 10, 15 i 37 to w zasadzie powinien być jeden numer sprawy, ale jak już jest tak ponumerowane, to nie będę zmieniać... Chyba lepiej zostawić to co jest jak jest i podteczkę otwierać do ostatniej sprawy...
Niestety instrukcja nie przewiduje zmiany znaku w takim przypadku. Musisz prowadzic to tak jak masz...
w podteczkach musisz "przewidzieć" że będziesz miała więcej podobnych spraw ponieważ każda "sprawa" w podteczce tez musi miec kolejny numer:)
Pytanie jak już miałeś sprawe 10, to czemu nie przypisałeś pod ten sam numer tej 15??
w podteczke nie pakuje sie tych samych spraw (one z zasady powinny mieć ten sam numer).
Najprościej wytłumaczyć na przykładzie może podatków:
zrobisz teczke nie pamietam numeru xxx - podatki w niej zakładasz podteczke xxx.y - podatek od nieruchomości i tam jedziesz po kolei pisma związane z podatkiem od nieruchomości ale sprawa ta sama np. podatek od nieruchomości z gminy z czyli xxx.y.z (gdzie z to numer sprawy w podtecze) bedzie miała zawsze ten sam numer nie mozesz (nie powinnas nadawac pismom w tej sprawie kolejnego numeru)
Nie wiem czy jasno napisałem ale tak to rozumiem:)
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Skrzacik - za tydzień przy piwie Ci wytłumaczę :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

ulan01 Skrzacik to dziewczę jest :) Poprawiłem, ale pamiętaj następnym razem...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Capricorn pisze:Skrzacik to dziewczę jest Poprawiłem, ale pamiętaj następnym razem...
przepraszam najmocniej nie spojrzałem na znaczek przy loginie, naprawdę mi głupio obiecuję, iż następnym razem będę bardziej uważny!
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1022
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Sten pisze:Skrzacik - za tydzień przy piwie Ci wytłumaczę :wink:
Liczę na to, bo już po raz nie wiem który doznaję olśnienia - że już wreszcie rozumiem o co w tym chodzi, a potem czytam np. wypowiedź ulan01-a i sypie się wszystko co myślałam, że rozumiem :D
I'm going off the rails on a crazy train
ODPOWIEDZ