Pierwszaki ZSL

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kniaziul
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 299
Rejestracja: piątek 28 paź 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kniaziul »

moj kumpel byl w bilgoraju i wygral :) konkurs sygnalow mysliwskich szkola nawet nawet :P
LAS będzie a nas nie będzie
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Horrorek »

Siemka Rafał!

Jezeli powiesz do jakiej klasy chodzisz i jak Cie przezywaja to moze cos Ci zlatwie z tym koceniem mam tam 2 kuzynow i kumpli 1 kuzyn z 5 klasy a 2 z 3 klasy.Wiec decyzja nalezy do Ciebie :!: Aha i gratuluje dostania sie do TL w Goraju :wink:
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
Awatar użytkownika
Bison
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 15:53
Kontakt:

Post autor: Bison »

Co do kocenia w Zsl... Skończyłem TL W Rzepinie aktualnie ZSL Starościn. Kocenie było więć sie nie martw...:D U nas standardem było słowo u piątoklasisty: młody sto... I wtedy na glebe i pompowałeś..:D Ale jaka kondycja za to była. Zagryz zeby i przeczekaj pierwsza klase i tyle, tylko nie daj sie bić po pysku, to trzeba ukrucić w szkołach leśnych.

Patrząc zpunktu widzenia absolwenta TL-u w pierwsej klasie było smiesznie..:D

Pozdrawiam ciepło i życze powodzenia..: :spoko:
Albo znajdziemy drogę albo ja wytyczymy....
www.flickr.com/photos/bison86
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

Przepraszam, że sie nie odzywam ale mam dużo pracy, a czasu mało:D No więc w szkole jest extra- po prostu trzeba było sie przyzwyczaić do nowego trybu życia... Nie będę mówił jak na mnie mówią bo kocenie bez problemu przeżyje:D Ale ty Horrorek możesz mi powiedzieć jak mówią na twoich kuzynów... A co do tego bicia po twarzy... kilka razy dostałem ale nic takiego mi się nie stało..Pozdro dla wszystkich Darz Bór:D
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

rafal_knieja pisze:Przepraszam, że sie nie odzywam ale mam dużo pracy, a czasu mało:D No więc w szkole jest extra- po prostu trzeba było sie przyzwyczaić do nowego trybu życia...

I o to chodzi! Trzymaj się, cieszymy się, że masz dużo pracy, bo to znaczy, że poważnie traktujesz naukę. Powodzenia, skanu świadectwa ukończenia pierwszej klasy TL nie musisz wrzucać na forum, uwierzymy Ci :wink:
Awatar użytkownika
Dark
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 03 sty 2007, 20:47
Lokalizacja: in you mind

Post autor: Dark »

jeżeli mogę wtrącić to dlaczego wszyscy się boją kocena w TL to nie było takie znowu straszne (chociaż jak by się zastanowił :roll: ) byle do tzw. u nas rykowiska (na które przychodzi cała szkoła) a potem to już z górki 8) :D i u mnie w szkole nie ma bicia po twarzy kotów
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

oj jak byłem w 1 klasie (tl lesko) to rónie bywałom ale wspomnienia są miłe i po pysku nie dostałem ani od 5-klasisty ani od 4 klasisty wiec było miło alee czas szybko mija pozdrawiam
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Horrorek »

Rafal juz chyba nie musze mowic 8) A co do kocenia to ...nie dlugo tez to bede przezywal :wink:
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Witaj Rafałku ! :aloha: Coś długo z tego Goraja się nie odzywałeś ..... Dają popalić , co?Ale czytam , że dajesz sobie radę i nie pękasz :spoko: Ucz się , ucz , zwiedzaj Lubasz , Dębe , Czarnków i nne okolice...... :beer:
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

hehe no zwiedzam zwiedzam... Czarnków piękne miasto . w Lubaszu za często nie bywam ale chyba zacznę bo dowiedziałem sie, że jest tam internat dla dziewczyn:D
rudy20633
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 27 mar 2007, 16:27
Lokalizacja: olesno

Post autor: rudy20633 »

siemanko jestem aktualnie w drugiej klasie tl w tulowicach byłem kocony ale co to było?? Wpadła fala to grało sie w 33, udawało sie szafe grającą desantowało sie przez okno, bawiliśmy się w czterech pancernych poprostu było śmiesznie. a teraz?? koty tak kablują jak by niewiadomo co im sie stało 20 pompek zrąbią i lecą do wychowawców że są męczeni. Na początku roku śpiewali przed całym internatem w pustej fonatnie i to było praktycznie wszystko. Oni mają takie luzy a tak narzekają!!! Ja moją fale miło wspominam tęskni sie za pierwszą klasą mało nauki zero nudy poprostu fajnie.
piecuch
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 08 mar 2007, 20:54
Lokalizacja: warmia

Post autor: piecuch »

witam.ja jestem po tl tuchola i kocenie bylo tu fajne a ci co kocili byli spoko.teraz mlodzi o byle co leca do dyrekcji .kocenia nie ma i kultura spada.nie wiem co oni maja zamiar wspominac jak beda juz po tl.
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Horrorek »

Ja tez nie 8) Wkoncu to najdluzej sie pamieta :wink: Co niee :?:
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
kysy
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2007, 20:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kysy »

hehe... Zamierzam iść do tl w Tucholi.
Jakie jest tam TERAZ kocenie??
Magda ;P
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 20:25
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: Magda ;P »

kysy pisze:hehe... Zamierzam iść do tl w Tucholi.
Jakie jest tam TERAZ kocenie??
nie jest zle a nawet jest ok własciwie to nie wiem czy mozna mówic tu o koceniu:( a szkoda bo to zawsze jakies wspomnienia:) zazwyczaj tylko czwarte klasy sie czepiają ale nie tak bardzo nie ma juz tak czestych obrzedów jak kiedys ( np.polowanie, udawanie psa myśliwskiego albo pilarki ) chociaz ... zdarza sie ale jest przynajmiej smiesznie ;) powiem tak: nie ma sie czego obawiac jesli juz Cie skocą to bedziesz to potem milo wspominac bo gnebic cie raczej nie będą :) wystarczy sie nie narazac ( nie trzymac rąk w kieszeni i miec odpietych guzików itp. ale tak jest chyba wszedzie) zreszta co to za technikum lesne bez kocenia... :wink:
pozdrawiam :) i zapraszam
kysy
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2007, 20:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kysy »

Słyszałem że w Tl w Tucholi jest dużo uczniów z trójmiasta. Jak wygląda dojazd z Tucholi do Gdańska?? Zbieracie się w grupę i jedziecie?
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Może wypiszemy wszystkie rodzaje kocenia z wszystkich TL?
Sposoby ode mnie:
pompki
"maluch"-4 osoby symulują malucha-silnik, skrzynia biegów, radio i silnik
"tłoki"-przysiady, 2 osoby na przemian
"pilot"-przewrócenie łózka
"granat"-wszyscy padnij na słowo "Granat"
"szafa grająca" lub 'Idol" to wszyscy wiedzą
i patriotyczne sposoby-umieć Awangardę i Hymn Polski
Awatar użytkownika
Bison
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 15:53
Kontakt:

Post autor: Bison »

"Zabawa w muchy i muchozol"
"domino"
"lepowanie"
"wierszyki leśne"
"granaty"
"zabawa w turkucia podjadka"
Było tego troche i nie powiem że mnie to nie w!@#$%^&!!
A i nie powiem że czasem mam ochote teraz dać w czambo niektórym cwaniakom co silni byli w grupie...Ale żyje i teraz sie z tego smieje..
Albo znajdziemy drogę albo ja wytyczymy....
www.flickr.com/photos/bison86
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

.................................OCENZUROWANO......................................
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2639
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

W Tucholi kocenie było a jakże . :roll: . Pamiętam tez dobre strony tego kocenia . Otóż ''Dziadkowie'' w czasie wyjazdu opiekowali się tez młodymi "Knapami" i dbali o wizerunek tego młodego w oczach ludzi z zewnątrz . Często się bowiem zdarzało że ludzie z TL byli atakowani przez miejscową społeczność . Na pewno niektórzy starsi pamiętają słynne Wojny Tucholskie 8) . W autobusie czy pociągu zwracali lub ustawiali młodego na baczność jak nie ustąpił miejsca starszej lub chorej osobie . Tak powstawał wizerunek szkoły . Nie wiem czy tak jest teraz ale to bardzo mocno zapadło mi w pamięci .
ODPOWIEDZ