drewno opałowe handel

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotr456
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 17:42

drewno opałowe handel

Post autor: piotr456 »

panowie i panie chciałem poprosic was o wypowiedzenie sie natemat handlu drewnem opałowym i kominkowym czy dasie ztego zyc?? jest popyt_ jestem swieyz wtzm temacie ale podgladam niektorzch producentow i widye ye chzba cos wtzm jest dlatego wpad mi dogowz pomzs abz sie tzm yajac prosye o ucyciwe i yetelne wzpoiedyi
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Co chwilę ten temat się przewija. Jakbyś głębiej w tym dziale poszukał to znajdziesz dużo więcej. Ja za chwilę na 4 i 5 stronie takie tematy znalazłem, a stron w tym dziele jest 18...Hej! :)

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=26524
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=28235
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
pasiecznicki
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1435
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 19:52

Post autor: pasiecznicki »

Ajajaj...najwyraźniej, szanowny Piotrze, przestawiła Ci się klawiatura -czego, jak mniemam, w ogóle nie zauważyłeś.
Biznes, którym chcesz się zająć ma w naszym kraju dość krótką tradycję. Ponieważ tematyka ta przewijała się na forum, jak trafnie zauważył Niziołek, powiem tylko, że za każdym razem do myślenia dawało mi porównanie cen drewna kominkowego oferowanego przez pośredników (loco nabywca), które były niższe niż ceny drewna opałowego oferowanego przez okoliczne nadleśnictwa. Polecam obejrzenie filmów na wiadomym portalu, na których zobaczysz jak "cudownie" rozmnaża się drewno kominkowe. W każdym razie społeczeństwo szybko się edukuje, a konkurencja na rynku i podaż coraz większe.
"Ano, posłuchaj ty o tym, że życie jest nie do przewidzenia i że każdy ma jakieś drzwi, co ich nie otworzył".
Andrzej Mularczyk, "Każdy żyje jak umie"
piotr456
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 17:42

Post autor: piotr456 »

wszystko jest na forum ale tak naprawde niema odp konkretnych wiadomo ze wszyscy boia sie konkurencji ale choc deczko moglibysie wypowiedziec :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zbadaj okoliczny rynek, zorientuj się ile jest firm produkujących drewno kominkowe, jak jak jest ze zbytem, a przede wszystkim, ile takie drewna będziesz mógł zakupić od LP, bądź właścicieli prywatnych lasów. Ceny drewna w LP znajdziesz na stronie każdego nadleśnictwa. Skalkuluj koszty zakupu, transportu, przetworzenia i pakowania i będziesz wszystko miał jak na widelcu.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

Podstawą jest dostęp do surowca i posiadanie rynku zbytu - jeśli padnie któryś z tych elementów lub jest bardzo niepewny to nie warto w to wchodzić...
richti007
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2015, 10:32
Kontakt:

Post autor: richti007 »

Panowie jeżeli pozwolicie, chciałbym się podzielić z Wami strategią, którą przyjąłem w realizacji planu związanego m.in. z rozpoczęciem handlu drewnem kominkowym na terenie Gliwic.

Moja firma rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku. Chciałem zająć się również handlem drewnem kominkowym, jednak był właśnie spory problem z dostępem do surowca w dobrej cenie. Poza tym handel drewnem kominkowym to raczej zarobek sezonowy, bo zainteresowanie zakupem drewna kominkowego jest największe jedynie na wiosnę i późną jesienią (przynajmniej w naszym regionie).
Moją działalność rozpocząłem nie od handlu drewnem a od wykonywania wszelkiego rodzaju prac leśnych (wycinek, sadzenia itd.) Startując w przetargach poznałem lepiej zasady funkcjonowania tej branży i zyskałem kontakty biznesowe. Po dwóch latach działalności uzyskałem możliwość zakupu drewna z pierwszej ręki, bez pośredników. Sam przygotowuję drewno do sprzedaży, mam miejsce, w którym drewno jest składowane. Aby znaleźć odbiorców, zleciłem budowę strony internetowej, zrobiłem ulotki i rozwiozłem je po wszystkich okolicznych miejscowościach. W pierwszym roku było jeszcze słabo ze sprzedażą. Teraz, pojawia się już coraz więcej klientów. Dzięki profesjonalnej i szybkiej obsłudze, zyskuję klientów z polecenia. Dla zainteresowanych tematem, polecam właśnie taką drogę działania. Z samego handlu drewnem raczej nie da się wyżyć. Konkurencja jest duża, marże stosunkowo niskie. Mam nadzieję, że moja historia pomoże Wam w podjęciu dobrych decyzji.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

richti007 pisze:Panowie jeżeli pozwolicie
A może Kolega by się z nami przywitał w stosownym wątku:
http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
:)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
richti007
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2015, 10:32
Kontakt:

Post autor: richti007 »

Sten pisze:
richti007 pisze:Panowie jeżeli pozwolicie
A może Kolega by się z nami przywitał w stosownym wątku:
http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
:)
Jasne. Przepraszam. Nie zauważyłem tego tematu. :)
richti007
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2015, 10:32
Kontakt:

Post autor: richti007 »

W każdym razie jeżeli ktoś ma jakieś pytania dot. mojej pracy. Chętnie pomogę.
damian123
początkujący
początkujący
Posty: 116
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2013, 12:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: damian123 »

drewnem handluje juz prawie każdy osobówki z przyczepkami i takie tam rózne zestawy zaczynaja i szybko sie zamykaja co robisz oprócz kominkowego
damian
sezonowiec
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 18:43

Post autor: sezonowiec »

Handel samym drewnem kominkowym jest zajęciem sezonowym. Trzeba by było robić coś jeszcze do tego, bo nie wykarmisz siebie, nie wspominając o rodzinie. Dodatkowo pierwsze miesiące były by stratne..
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie do końca sezonowym. Wiele firm "kominkarskich" u nas zajmuje się tego rodzaju działalnością okrągły rok :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
sezonowiec
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 18:43

Post autor: sezonowiec »

Ale sprzedaż w okresie wiosenno letnim na pewno jest wyraźnie mniejsza.. Sezon na dobrą sprawę zaczyna się dopiero od października/listopada
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

...i wówczas każdy pyta "a czy drewno jest przesuszone?...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ