Buty - lesne, jakie?

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

TB pisze:M65 przyszło :D Materiał niczym cordura :D Spodnie zostawiam, ale czarną kurtkę odsyłam (bo nie chce wygladac jak kominiarz :D ) i wymieniam na UCP (taka pikseloza amerykanska).

http://predathor.pl/wp-content/uploads/ ... -NY-10.jpg

A buty ostatecznie kupilem Hi-tec'ki budżetowe, lekkie zawodniki. Do topienia zostają kupczaki :)
Pokaż ,,butki,, :roll:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Wielce przyzwoite... :roll: :spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Moje poprzednie Activy ( w makro kupione ) 3 lata katowania przeżyły. Stąd taka decyzja
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

No całkiem fajne butki :spoko: a kostkę trzymają dobrze ?
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Powiem tak (szczegolnie ze teraz mam skreconą kostkę) - but który nie trzyma przynajmniej 1/3 łydki, nie jest w stanie sensownie utrzymać kostki. Te wszystkie "trekingowe" pare cm za kostkę buty, to :) Są bo są. Sznurówkami nie da się tego materiału ścisnąć sensownie.
Jestem po 3km spacerku po polach i mam mieszane uczucia - stopy trochę mnie bolą.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

TB pisze:but który nie trzyma przynajmniej 1/3 łydki, nie jest w stanie sensownie utrzymać kostki
Dlatego chwaliłem Huntery od Trezety...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

A do czego mają dla Tb-eka trzymać mocno kostki...toć On w górach warowac jak narazie nie ma zamiaru... :| Ja coś czuję , ze TB lubi mieć lużno, wygodnie bez ucisku,bez hałasu...optymalnie do warunków pogodowych czyli tak jak ja. :]
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jenny pisze:A do czego mają dla Tb-eka trzymać mocno kostki
Ano do tego:
TB pisze:Powiem tak (szczegolnie ze teraz mam skreconą kostkę) - but który nie trzyma przynajmniej 1/3 łydki, nie jest w stanie sensownie utrzymać kostki.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Niedoczytałam... :oops: :]
TB musiałeś kręcić kostki? ;/
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
maciej54
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 07 lip 2016, 14:28

Post autor: maciej54 »

Skoro jest już jakiś temat o ubiorze to nie będę zakładał nowego. Mam do was pytanie, potrzebuje zakupić jakąś porządną outdoorową koszulę myśliwską, taką co by się po 3 praniach nie zniszczyła. Znalazłem coś takiego [...mod] Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77736
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

sądzę, żebyś nie wklejał linków do sklepów internetowych
forestee
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 18 paź 2016, 11:34
Kontakt:

Post autor: forestee »

wracając do tematu butów, chciałbym zapytać - co stosujecie do impregnacji butów?
gotowe preparaty, czy własne mieszanki? słyszałem np. o terpentynie i oleju rycynowowym? jakie są za i przeciw? :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Do butów z membraną - tylko gotowe preparaty, bo nie zmieniają właściwości membrany. Do butów wyłącznie skórzanych - dobre pasty do butów. Domowe "mieszanki" to, moim zdaniem, zły pomysł. Nie dowierzam im.
Ale fakt, nigdy ich nie próbowałem, więc moja opinia jest wyłącznie oparta na rozumowaniu a nie na doświadczeniu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169936
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Domowe "mieszanki" to, moim zdaniem, zły pomysł. Nie dowierzam im.
Dawno temu "produkowałem" tzw. szuwaks. Używałem do tego pasty do podłogi z terpentyną, parafiny, zmielonego węgla drzewnego i coś tam jeszcze było, ale nie pamiętam co. Całość podgrzewało się na kuchni, bacząc by nie nastąpił samozapłon i na ciepło nakładało się na buty. Na dzień, dwa łażenia po śniegu, czy mokrej trawie, wystarczało.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Na dzień, dwa łażenia po śniegu, czy mokrej trawie, wystarczało.
Dobrze nałożona pasta do butów wytrzyma tyle samo (jeśli nie więcej) a cały "zachód" z nią taki, że trzeba ją podgrzać w łaźni wodnej. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

browar
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 11:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: browar »

forestee pisze:wracając do tematu butów, chciałbym zapytać - co stosujecie do impregnacji butów?
gotowe preparaty, czy własne mieszanki? słyszałem np. o terpentynie i oleju rycynowowym? jakie są za i przeciw? :)
Kiedyś do "Himalajów" stosowało się Linomag w maści oraz różne wynalazki. Do membran to gotowce, jw. Do skóry dobra jest pasta Meindl-a oraz ich wosk, rewelacyjny tłuszcz do skór na bazie tranu Protexol, niezły nanowosk Nikwax (tego producenta tylko ten nanowosk jest ok, reszta to szajs). Ogólnie jak jeszcze nie wiesz w co ręce włożyć w temacie, to kup jakikolwiek tłuszcz do skór, może być do siodeł itp. Do zamszaków, sztucznej skóry, kordury itp zdecydowanie Nano Protector Tarrago Spray.
ODPOWIEDZ