Ważne dla kupujących mieszkanie od LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Sens iść jest i mieć tego potwierdzenie. Jeśli sprawa pójdzie nie po twojej myśli i pójdziesz z nią wyżej, czyli do sądu, możesz zostać przez sąd odprawiony, bo nie skorzystałeś z przysługujących Ci praw. Może warto też uzupełnić materiał dowodowy o korzystne decyzje innych skarbówek i sądów? Im może się nie chcieć szukać, bo nie za bardzo leży to w ich interesie... może...
Prawda jest taka, że trza chodzić koło swoich spraw!
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
także także
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 22:30

Post autor: także także »

Witam. Chciałem tylko powiedzieć każdemu kto kupował mieszkanie, że warto składać wnioski o zwrot. Ja swój złożyłem 19.03. ,a 23.03. otrzymałem decyzję o wypłacie nadpłaconego pcc. Dziękuję Forumowiczom za wszelkie porady. :D
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Gdyby nie forum zapewne jednostki tylko wiedziałyby, że jest to możliwe.
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Jarek pisze:Gdyby nie forum zapewne jednostki tylko wiedziałyby, że jest to możliwe.
Nie jestem pewien. Poczta pantoflowa działa również poza internetem. Czasem nawet skutecznie i nadspodziewanie szybko. Ale na pewno plusem sieci jest również obieg informacji wtórnej, czyli efekty i owoce działań.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
pl04
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 18:18
Lokalizacja: prosto z lasu

Post autor: pl04 »

Nowy Newsletter 164 (12/2015) załączył wyjaśnienie do wyroku w dzienniku gazeta prawna dotyczące PCC z NSA
honz
początkujący
początkujący
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:32
Lokalizacja: las

Post autor: honz »

dzięki forum zwrot dostałem i ja-jako pierwszy w tym urzędzie skarbowym ,ale otrzymałem.Pani w okienku nawet sugerowała nierealność ,ale nie zniechęciłem się.Dziękuję wam.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Gratuluję :spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

honz pisze:Pani w okienku nawet sugerowała nierealność
Niedowiarkom mówimy nasze zdecydowane NIE!
Pani wydawało się, że z Urzędem Skarbowym obywatel wygrać nie może. Ale już nie te czasy. Jest prawo i US musi mu się poddać. Jeszcze tylko trzeba doprowadzić do sytuacji takiej, żeby interpretacja Ministerstwa była wiążąca dla wszystkich US w kraju we wszystkich sprawach...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Piotrek pisze:Jeszcze tylko trzeba doprowadzić do sytuacji takiej, żeby interpretacja Ministerstwa była wiążąca dla wszystkich US w kraju we wszystkich sprawach...
:lol:
Tez bym chciał ale to chyba nie mozliwe.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Blac
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 11:55
Lokalizacja: Z Bioswery

Post autor: Blac »

U mnie porażka,odbiłem się od dyrektora Izby skarbowej w Lublinie-na końcu polecił mi odwołanie do sądu nadmieniając,że w 2014 rzeczony sąd w dwóch sprawach również odwalił delikwentów domagających się zwrotu podatku.Fajny kraj sąd NSA swoje ,a oni swoje. :evil:
Człowiek całe życie się uczy i głupim umiera.
Człowiek dla drugich ma rozum, a dla siebie głupi.
Człowiek do śmierci się uczy, a głupim umiera.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blac pisze:Fajny kraj sąd NSA swoje ,a oni swoje. :evil:
Nie oburzaj się. NSA wypowiadał się w odrębnej sprawie. US mają zapisane w przepisach, że każdą sprawę należy rozpatrywać odrębnie i nie wolno stosować "z automatu" rozstrzygnięć z innych spraw. Co w sumie jest dla podatnika korzystniejsze...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
motyl1974
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1926
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 20:10
Lokalizacja: z mazowsza

Post autor: motyl1974 »

u nas rozpatrzyli pozytywnie w urzędzie skarbowym i mają nam zwrócić nadpłatę :)
dziękujemy za wszelkie podpowiedzi i materiały :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cieszę się wielce i Wam gratuluję :D
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Blac pisze:U mnie porażka,odbiłem się od dyrektora Izby skarbowej w Lublinie-na końcu polecił mi odwołanie do sądu nadmieniając,że w 2014 rzeczony sąd w dwóch sprawach również odwalił delikwentów domagających się zwrotu podatku.Fajny kraj sąd NSA swoje ,a oni swoje. :evil:
:D :D :D :D :D :D :D

Ja i Kolega

:D :D :D :D :D :D :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
robinhood
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: środa 13 sty 2010, 19:22
Lokalizacja: Generalna Gubernia

Post autor: robinhood »

Szanowni forumowicze mógłby ktoś z Was wrzucić na forum odwołanie do WSA od decyzji Dyrektora Izby Skarbowej. Z góry dziękuje (oczywiście bez danych osobowych)
wojownik
lesnyyy
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:10

Post autor: lesnyyy »

Dzień dobry wszystkim.

Właśnie dostałem Decyzję Naczelnika US w Katowicach odmawiającą stwierdzenia nadpłaty. Uzasadnienie decyzji sprowadza się tak naprawdę do stanowiska, w myśl którego wyłączenie z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. g ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych dotyczy czynności cywilnoprawnych, dla których przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami stanowią materialnoprawną podstawę. Powyższe zwolnienie nie dotyczy zaś czynności cywilnoprawnych podjętych w oparciu o przepisy ustawy o lasach.

Czy któryś z forumowiczów uzyskał w US w Katowicach lub przed Dyrektorem Izby Skarbowej w Katowicach odmienną decyzję ?
lesnyyy
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:10

Post autor: lesnyyy »

Pozwolę sobie dodać linka do kolejnego korzystnego wyroku, tym razem WSA w poznaniu, sygn akt: III SA/Po 533/14:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BED3165610

Sąd w całości podzielił stanowisko zawarte w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 lutego 2015 r., sygn. akt II FSK 2742/14.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lesnyyy pisze:Czy któryś z forumowiczów uzyskał w US w Katowicach lub przed Dyrektorem Izby Skarbowej w Katowicach odmienną decyzję ?
Nie ma żadnego znaczenie. US w Katowicach (lub Dyrektor IS) mogli do tej pory wydawać same korzystne decyzje, a w twoim jednym przypadku i tak podjąć zupełnie odmienną. I nic by ci nie pomogło powoływanie się na inne przypadki. Tak samo jak nie pomaga powoływanie się na rozstrzygnięcia w innych sprawach.
Jedyna drogą jest droga sądowa.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lesnyyy
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:10

Post autor: lesnyyy »

Zdaję sobie doskonale z tego sprawę. Nie ukrywam jednak że wolałbym uniknąć drogi sądowej z uwagi na długi czas orzekania najpierw przez WSA a potem przez NSA. Chciałbym zatem jak najbardziej pomóc organowi odwoławczemu w podjęciu decyzji na moją korzyść. Jeżeli Dyrektor Izby Skarbowej raz podjął decyzję korzystną dla podatnika, dobrze jest mu ją przypomnieć w odwołaniu, a nuż powtórzy swoją argumentację.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Poszukaj w necie orzeczeń.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ