Zwyczaje pliszki

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuziak
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 22:32
Lokalizacja: Z lasu

Zwyczaje pliszki

Post autor: Zuziak »

Tej wiosny pojawiły się u nas pliszki i mamy z nimi "gówniany" problem. :P Otóż z wielkim zamiłowaniem obsrywują lusterka samochodu - kilka razy dziennie w ogromnych ilościach, co chwilę patrząc w owe lusterka. Rytuał ten trwa od kilku do nawet kilkunastu minut. Zastanawia mnie to ich uwielbienie dla lusterek. Jeden ze znajomych leśników powiedział, że pliszki nie lubią załatwiać się w samotności, dlatego szukają lusterek, żeby im było raźniej. Nie potraktowałam tego zbyt serio, zwłaszcza, że nie znalazłam takowych informacji w żadnym innym źródłe. Ktoś ma może jakąś teorię? :D
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1022
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

A gdyby tak zasłonić lusterka?
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Lusterka to jeszcze mały problem , szyby to już duży problem :lol: . Ja rozwiązałem go tak . Kupiłem maskotkę ptaka i stawiam go aby ptak mógł go widzieć , on po prostu broni swego terytorium przed przeciwnikiem z drugiej strony lustra . Takie zachowanie będzie miało miejsce aż do wylęgu młodych . U mnie maskotka skutkowała .
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Dokładnie jak piszecie - ja mam to w domu po umyciu szyb :-) . Samczyk modraszki codziennie walczy ze swoim odbiciem w szybach okiennych.

Mam nadzieję ,że wraz z robotą przy karmieniu potomstwa przejdzie mu ta agresja.
ODPOWIEDZ